Skocz do zawartości
parcu

Windows 10 - regulacja poziomu głośności

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie jak w tym **** Windowsie zmienić ilość jednostek przy podgłaszaniu / ściszaniu.

Mianowicie kupiłem klawiature z rolką do zmiany głośności i chciałem przestawić np. na 5 jednostek żebym nie musiał długo kręcić, mam nadzieje że wiecie co mam na myśli. Wiem że kiedyś to przestawiałem tylko nie pamiętam czy to była 10 czy 7. Help :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czegoś takiego przypadkiem w sterowniku klawiatury?

 

Nie. Ale jeszcze raz.

 

Chodzi mi o to. Załóżmy że mam np. 2 klawisze na klawiaturze. Jeden do podglaszania, drugi do ściszania.

Głośność w Windowsie jest od 0 do 100. Jedno naciśnięcie któregoś z klawiszy domyślnie daje zmianę o 1. Ja u siebie kiedyś to w systemie przestawiłem że mi się zmienia o 2 jednostki, ale nie pamiętam jak... Teraz chciałbym znowu zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam z tym problem. Mam klawiaturę z gałką do zmieniania głośności, którą jak się kręci, to czuć takie przeskoki podobne jak w przypadku rolki myszki. I jeden taki przeskok ścisza lub podgłąśnia dźwięk o 4 jednostki, a ja z kolei wolałbym żeby jeden taki przeskok zgłaśniał o 1. Szukałem sposobu na to, ale nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam z tym problem. Mam klawiaturę z gałką do zmieniania głośności, którą jak się kręci, to czuć takie przeskoki podobne jak w przypadku rolki myszki. I jeden taki przeskok ścisza lub podgłąśnia dźwięk o 4 jednostki, a ja z kolei wolałbym żeby jeden taki przeskok zgłaśniał o 1. Szukałem sposobu na to, ale nie znalazłem.

 

Przynajmniej Ty rozumiesz o co mi chodzi :E

 

Tak jak mówię, leży to po stronie samego Windowsa, bardzo dawno temu to ustawiałem ale nie pamiętam jak, grzebałem teraz z ponad godzine w ustawieniach i nie znalazłem. Windows 10 jest tak spier******* systemem że nie wiem... Jakby nie to że 7 traci wsparcie to kijem bym go nie tknął..

 

A co do samej rolki, w moim kibordzie kręcąc nią właśnie nie czuć żadnych przeskoków, opór jest tak minimalny, że prawie go nie czuć. A szkoda bo ja wolałbym jakby działała ona podobnie do scrolla w myszce, tak jak u Ciebie.

A można wiedzieć jaką klawiature masz? Moja to hyperx alloy elite rgb brown.

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...