Skocz do zawartości
presuatko

Jakie wybrać RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie, parę dni temu odebrałem swoją nową stacjonareczkę

Gigabyte Z390 GAMING X

Intel i7-9700K 3.6GHz 12MB BOX

Seasonic Focus Plus 650W 80 Plus Gold

Patriot 16GB 3733MHz Viper 4 CL17 (2x8GB)

SilentiumPC Fortis 3 140 mm

Palit GeForce RTX 2080 SUPER GameRock 8GB GDDR6

ADATA 1TB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro

 

 

Już pierwszego dnia po odpaleniu pierwszych gierek te zaczęły się samoczynnie co jakiś czas wyłączać, zostawałem wywalany do pulpitu bez żadnego komunikatu. Wystarczyła chwila w google i zaraz miałem powód tych wybryków, wystarczyło wyłączyć profil XMP w BIOS-ie i problem zniknął ( został włączony przez ekipe co montowała sprzęt ). Wyszło na to, że z tą płytą główną ten akurat model pamięci nie chce za bardzo działać z odpalonym XMP, mało tego dopiero teraz dotarłem do listy obsługiwanych pamięci ze strony producenta i nie ma tam nawet mojego modelu pamięci. BIOS jest oczywiście z najnowszą aktualizacją ale to nic nie zmieniło. Wiadomo nie po to wziąłem RAM z taktowaniem 3733 żeby korzystać z tylko 2133MHZ. Kontaktowałem się już z serwisem, póki mam jeszcze taką możliwość mogę dokonać zwrotu w ich sklepie i wybrać inny model. I tutaj proszę Was o pomoc, jakiekolwiek propozycje modeli itd., może ktoś z Was posiada podobny sprzęt i wie jaka pamięć będzie działać bezproblemowo. Oczywiście celuję w 16GB i co najmniej myślę te 3000MHz .Na ten moment jedyne sensowne modele jakie znalazłem i pokrywają się z lista od producenta są to:

 

HyperX 16GB 3200MHz Predator RGB CL16 (2x8GB)

 

HyperX 16GB 3333MHz Predator CL16 (2x8GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować ze sprawdzonymi TridentZ 3200MHz CL14 lub 3600MHz CL15. Działają na wielu platformach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Branie pamięci szybszych niż 3200 CL16 raczej mija się z celem. Uzysk wydajności nie jest warty dopłaty. Jest to oczywiście subiektywna opinia i jeśli naprawdę zależy ci na tym minimalnym uzysku, propozycja przedmówcy jest jak najbardziej dobra. Jeśli uzyskanie 3600 CL16 na sensownych timingach drugorzędnych wystarczy, możesz wziąć gskill ripjaws 3200/16 albo crucial ballistix 3200/16 lub 3000/15. Wszystkie powinny tak samo pójść spokojnie na 3600/16.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...