Forum PCLab.pl: Zmiana superlux hd681 na co? Do 200zl - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Zmiana superlux hd681 na co? Do 200zl

#1 Użytkownik jest niedostępny   novi 

• Przebieg i cena do ustalenia.
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 09:03

Witam .
Mam takie pytanie, czy jest sens zmiany superluxow hd681 na jakieś inne do 200zl?
Gram tylko w gry (apex legends, ewentualnie cs go) , źródło to alc892 bez wzmacniacza . Czytałem na jakimś portalu że ISK HP-580 są taka hybryda hd681 i evo , i nie potrzebują dobrego źródła. Taka zmiana ma sens czy to raczej będzie zmiana dla zmiany ? Problem aktualnych słuchawek jest taki , że mają krótki zasięg dźwięku w apex legends , tzn jakieś strzały słyszę na duża odległość, ale kroki dopiero jak ktoś już jest praktycznie przy mnie, przez co mam bardzo mało czasu na reakcję. Dźwięk mam na 100% w grze i w Windowsie, sluchawki podłączone do obudowy (W tylnym zlaczu nie widziałem różnicy w dźwięku). Mam mikro zalmana na clips już od paru lat , więc mikrofonu nie potrzebuje . Maksymalny budżet myślę że 200zl będzie górnymi widelkami .

#2 Użytkownik jest niedostępny   kozioolek 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 11:07

Mam te ISKi HP-580 i to samo "biedaźródło" alc892. W porównaniu do poprzedniej platformy z Realtek ALC 1150 + NE5532 dźwięk na słuchawkach stał się płaski, brakuje dynamiki i detali :P . Moim skromnym zdaniem 200zł lepiej zainwestuj w jakiś wzmacniacz słuchawkowy (jestem właśnie w trakcie wyboru takowego) albo kartę muzyczną bo problemem na pewno nie są superluxy.

#3 Użytkownik jest niedostępny   novi 

• PipPipPipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 14:26

Moje superluxy są po modach, jeden mod to te zaklejenie gąbka otworów od basu jak dobrze mówię, drugi mod to wymienione przewody łączące przetworniki z pałąkem, dałem grubsze przewody z wiązki elektrycznej samochodowej . Drugi mod wyszedł na spontanie bo sluchawki uszkodzilem pod wieczór (urwały się przewody) A hd201 nie dawały totalnie rady w porównaniu z tymi i na szybko przelutowalem przewody i już tak z pół roku ich używam . Ale do sedna , źródło dźwięku główne, to jest karta dźwiękowa tak ? A np jak bym grał w słuchawkach podłączonych do amplitunera, a ampli do pc ? To jest szansa że zasięg slyszalnosci i szczegółowość się powiększy? Czy tylko dźwięk będzie glosniejszy i nic poza tym ? Pytam się o to, bo podłączalem do amplitunera sluchawki i grają zdecydowanie głośniej, ale nie dorobilem się przedluzacza do przewodu słuchawkowego i nie wiem czy jest sens takowy zamówić. amplituner andersson r2 ,dość duży piecyk

#4 Użytkownik jest niedostępny   kozioolek 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 17:52

Warto spróbować.
Szkoda że tomahawk nie ma wyjścia cyfrowego S/PDIF wtedy mógłbyś przerzucić dekodowanie dźwięku bespośrednio na amplituner. Oczywiście nie ma gwarancji ze przetwornik użyty w amplitunerze byłby tego warty.

#5 Użytkownik jest niedostępny   novi 

• PipPipPipPipPip

Napisany 04 Wrzesień 2019 - 18:33

No niestety, może mi się uda pożyczyć przedłużacz słuchawkowy, nie chcę mi się odłączać kolumn, bo mam przewody poukładane, a kupienie od razu lepszej przedłużki to też pewnie z 50zł.
No niestety, nie ma :/. Tu niestety też nic nie jestem w stanie powiedzieć , nie znam się aż tak, na tym sprzęcie.
Chyba że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie upolowanie np xonara DX ?
Miałem kiedyś ds, zmieniłem op-amp na inny i wydaję mi się , że grał całkiem dobrze , za jego kadencji używałem hd201, więc też pewnie szału nie robiły na tej karcie.

#6 Użytkownik jest niedostępny   plopki 

• Tinky Winky
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Wrzesień 2019 - 19:18

Z niedrogich zewnętrznych kart muzycznych polecam tą
https://www.aliexpre....27424c4dhtyvoQ

#7 Użytkownik jest niedostępny   AdRjiaN 

• LOW-END PC user
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Wrzesień 2019 - 19:58

Witam
Ten sam budzet co autor
Zastosowanie muzyka i CS glowni.
Mam obecnie tanie MADDOGI za 99zl koszopwaly ale mikro cos nie tak i za wygodne nie sa
Zrodlo to integra budzetowa Realtek ALC 887-VD2
Tak wiec myslalem nad 'standardowymi'
Kingston HyperX Cloud Stinger HX-HSCS-BK -tutaj na 1szym miejcu je mam
200zl
albo
SteelSeries Arctis 1 230zl
albo
LOGITECH G430
200zl
badz
RAZER Kraken Pro V2
220zl
i
CORSAIR HS50
200zl

albo tak nietypowo
PIONEER SE-MS 5T
200zl
z szerokim pasmem przenoszenia :D
lub
SENNHEISER HD 300
200zl

Zalezy mi zeby nie gniotly po uszach co obecne maddogi robia (maja za miekkie gabki i uszy uciska srodek sluchawki)
Kolejny plusik jakby mialy jako taki bas - tanie zwykle Philips SHL5000/00 ktorych tez uzywam maja przyjemny bas w csie dzieki czemu wybuchy i strzaly sa 'przyjemniejsze dla ucha' co z maddogach juz nie wystepuje a milo by bylo wydajac dwa razy tyle na cos lepszego miec cos lepszego :D

Ten post był edytowany przez AdRjiaN dnia: 04 Wrzesień 2019 - 20:13

#8 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Wrzesień 2019 - 20:33

Miałem HD681EVO. Mam Somic V2. Te drugie są znacznie lepsze. Dobra scena. Ale cudów w Apexie nie ma. Aktualnie o ile z kierunkiem kroków nie ma żadnych problemów, to jednak pozycjonowanie Góra/Dół leży tam i kwiczy ;) Ciężko się rozkminia czy ktoś stąpa nad nami, pod nami czy na naszym poziomie.

Coś lepszego to budżet na poziomie 400-600zl.
Audio-Technica ATH-PDG1
AKG K701, K702

Wada Somic V2 to ciężar. Ale za 200zl raczej lepszej sceny nie znajdziesz.

#9 Użytkownik jest niedostępny   novi 

• PipPipPipPipPip

Napisany 04 Wrzesień 2019 - 21:41

Bardzo możliwe , że będę zmieniał płytę na taką z alc1220 , więc może to coś zmienić w ewentualnym wyborze.
Jeśli nie to wyskrobie na xonara dx , będzie dobrym wyborem ?

@plopki ta karta daję jakoś radę ? Bo szczerze , nie mam przekonania do takich małych urządzeń.

@Minciu Dziękuję za sugestię, u mnie to raczej półotwarte konstrukcję i zamknięte wchodzą w grę , mieszkam w polnej drodze , kręcą się różne maszyny rolnicze , jeżdżą samochody dość szybko, w hd681 jest to minimalnie słyszalne, a w otwartych niestety pewnie będę głośniej słyszał wszelakie dźwięki z otoczenia .
Taki budżet , to nie dla mnie , dzikiego łowcy nie mam, na razie siedzę w platynie , i raczej do diamentu jeszcze trochę długa droga jest :).
Wiem , że grasz w apexa , to zapytam . Na bazie lotniczej , na jej samym środku masz przejście przez pomieszczenie, (te górne), czy jak np ustaniesz się przy drzwiach na końcu pomieszczenia, to słyszysz , że ktoś podjeżdża pod drzwi z drugiej strony? Bo szczerze ja mam max taki zasięg jak od jednych drzwi do drugich w tym pomieszczeniu, nawet trochę mniejszy. Oczywiście jeśli chodzi o kroki , bo strzały to słyszę z 1/3 mapy i nie mam najmniejszego problemu z lokalizacją tych strzałów .

#10 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Wrzesień 2019 - 22:01

Musiałbyś mi namalować o co pytasz :P

Jak chcesz osobną kartę pod słuchawki to sprawdź allegro hasło SMSL IDEA. Najlepsze co można kupić tanio.

#11 Użytkownik jest niedostępny   plopki 

• Tinky Winky
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 09:41

Zobacz postnovi, o 04 Wrzesień 2019 - 22:41, napisał(a):

...
@plopki ta karta daję jakoś radę ? Bo szczerze , nie mam przekonania do takich małych urządzeń.
...

Jak na swoją cenę jest bardzo dobra, jakością jako DAC porównywalna z DF Black, ale słabsza mocą. Ale moc, do słuchawek które rozpatrujesz, powinna spokojnie wystarczyć.

#12 Użytkownik jest niedostępny   novi 

• PipPipPipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 10:03

@up wielkie dzięki , poczekam parę dni, jak się wyjaśni sprawa biosow na msi , jeśli dalej będę miał jakieś problemy , to będę zmieniał płytę . Przy zmianie płyty, raczej wezmę jakąś z alc1220 + wzmak słuchawkowy. Kiedyś miałem takie połączenie i w grach typu cs było zdecydowanie lepiej z zasięgiem i scena . W apexa wtedy nie grałem więc nie wiem czy coś się poprawi , ale podejrzewam , że tak . Jak nie będę wymieniał płyty to kupię tego daca co poleciłeś. Wielkie dzięki za zaangażowanie w temacie .

@Minicu wczoraj zrobiłem zrzut ekranu i zapomniałem go zapisać, ale dziś zrobię i podrzuce , zaznaczę o co mi chodzi :). Co do Twojej propozycji , niestety cena około 400zl to jest dla mnie sporo jak na takie urządzenie, zapewne by jakość dźwięku się znacznie poprawiła, ale ja mam tak , że większe pieniądze wolę wrzucić w hardware np cpu czy gpu , a audio czy tam urządzenia wskazujące to jadę raczej na kompromisie wydajność do ceny. Jakimś tam pro nie jestem i już nie będę, bo refleks raczej się nie poprawi z czasem A raczej tylko pogorszy :) wiex dac tak za 100-150zl to myślę że jest taka optymalna cena, ewentualnie karta dźwiękowa za tyle . Na chwilę obecną poczekam parę dni na rozwój sytuacji z biosem. Mam 2 problemy z tomahawkiem jeden to niskie oc ram , drugi to co jakiś czas trzaski w słuchawkach i taki jakby zmutowany dzwiek . Zauważyłem że z tym audio zależy od uruchomienia pc , raz jest Oki, a raz nie . Wystarczy że włączę ts i przy wchodzeniu na kanał jak mam trzask to wiem że będzie lipa, jak nie mam to znaczy że będzie Oki .

#13 Użytkownik jest niedostępny   vision00 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 12:43

a nie wolisz dołożyć do tych? https://www.x-kom.pl...999-czarny.html
do 200zł to mały przeskok jakościowy, a te iski można dostać czasem na promo za niewiele ponad 200

#14 Użytkownik jest niedostępny   AdRjiaN 

• LOW-END PC user
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Wrzesień 2019 - 08:06

Zobacz postplopki, o 04 Wrzesień 2019 - 19:18, napisał(a):

Z niedrogich zewnętrznych kart muzycznych polecam tą
https://www.aliexpre....27424c4dhtyvoQ

bedzie lepsza niz creative pod usb za 100zl ?

Zobacz postvision00, o 05 Wrzesień 2019 - 12:43, napisał(a):

a nie wolisz dołożyć do tych? https://www.x-kom.pl...999-czarny.html
do 200zł to mały przeskok jakościowy, a te iski można dostać czasem na promo za niewiele ponad 200

Wlasnie takie wczoraj obebralem i jak na moje 'odczucia' szalu zadnego nie ma jak za 250zl , plaskie basy// przynajmniej na integrze o ktorej wyzej pisalem (moze to jej wina?).. w CS tez slabo z racji slabych niskich tonow strasznie gryzie mnie to w uszy . . .Ogolnie dzwiek jest taki 'sykliwy' - nie wiem jak to nazwac taki 'Ć,Ś'
Ogarne Dziekowke Maya i zobacze co bedzie

Ten post był edytowany przez AdRjiaN dnia: 08 Wrzesień 2019 - 14:02

#15 Użytkownik jest niedostępny   plopki 

• Tinky Winky
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Wrzesień 2019 - 15:56

Zobacz postAdRjiaN, o 07 Wrzesień 2019 - 09:06, napisał(a):

bedzie lepsza niz creative pod usb za 100zl ?
...

nie mam pojęcia, nie znam tego Creative. Porównywałem z DragonFly Black i jako DAC (w drugim kompie) u mnie pozostał, głównie ze względu na większą scenę.

#16 Użytkownik jest niedostępny   AdRjiaN 

• LOW-END PC user
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Wrzesień 2019 - 13:55

Ogarnalem Karte MAYA u5 ( tak wiem troche slaba) ale no niestety ISKI HD 9999 jak basa nie mialy tak nie maja :D (wygodne sa 4.5/5)
HyperX Alpha(wygoda -/+ jak isk) lecz podobnie jak iski tez dosc plaskie niskie tony jak na integrze tak na MAYA u5 z USB :D aczkolwiek jakby bardziej chcialy ten bas z siebie dac :D jedynie co ratuje to systemowe podbicie basu ale no bez ruszania strzaly z ak 47 strasznie gryza po uszach wysokimi tonami ;/
Im drozsze sluchawki tym zero poprawy :D a moze ja mam zepsuty sluch...

Ma ktos sprawdzone sluchaweczki na ktorych granie w CSA nie bedzie 'drazniace' ?

A tak btw .. mikro z 'tanich' maddogow na Maya u5 zaczelo byc calkiem dobre :D w porownaniu z integra tak wiec cos na plus w tym temacie przynajmniej :)

Moze CREATIVE AURVANA LIVE? za 200zl pokaze pazur ??
https://www.x-kom.pl...nkaAmImEALw_wcB

opis
''krystalicznie czyste i szczegółowe soprany oraz głęboki bas'' :o

moze ktos je uzytkuje ? Opinie mocno na + sa ,,

Ten post był edytowany przez AdRjiaN dnia: 14 Wrzesień 2019 - 14:11

#17 Użytkownik jest niedostępny   novi 

• PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 09:03

Ja kupiłem płytę z alc1200 , więc dam znać jak to gra względem alc892 , zapewne będzie dużo lepiej, i mam nadzieję, że wystarczająco dobrze w każdej grze.
Nie wiem czy słuchawki z basami do cs go to głupi pomysł, chyba że nie grasz rankingów , tylko dla funu to oki . Ja robiłem mod na superluxach , żeby pozbyć się basu , i lepiej słyszałem podczas dynamicznych akcji kroki itp, a tak to granat mocno zagłuszał wszystko , jak miałem bass na słuchawkach .

#18 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 09:07

Basowe do gierek to zły pomysł. Ale w pewnym niskim wieku ludzie są bardzo często basolubami. Z czasem się wyrasta, dorasta i pragnie neutralności.

Są modele słuchawek z mocno podbitym basem i takie wówczas warto kupić. Neutralne lepiej omijać aż nadejdzie dla nich czas.

#19 Użytkownik jest niedostępny   novi 

• PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 10:40

Dokładnie, jak byłem zdecydowanie młodszy to się jarałem basem na słuchawkach, teraz wiem , że do strzelanek lepiej nie mieć basu , gry może nie brzmią jakoś świetnie, bo nie ma super efektów, ale za to lepiej wyłapuję kroki, lub inne odgłosy, a wybuchy w tle mi nie przeszkadzają . Żeby sobie zagrać w gry z efektem dźwięku mam amplituner , z dobrymi kolumnami , tam basu i innych efektów nie brakuje . Szczerze przyznam, że nie włączałem go już z pół roku, bo gram na słuchawkach praktycznie cały czas :lol2: .

#20 Użytkownik jest niedostępny   AdRjiaN 

• LOW-END PC user
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Wrzesień 2019 - 15:30

Pany..
Nie potrzebuje basu nie wiadomo jakiego bo do muzyki te sluchawki sa bardzo ok ale jak strzelasz w cs z ak47 badz deagle to bez basu jest to lekka masakra co mnie osobiscie mocno drazni (przeszywajace takie) :thumbdown:
Autor tematu zmienia karte pod sluchawki za 80zl a ja jednak iski spooro drozsze bo 250zl jak i te cloudy.. i narzekam :E :E
Kolejna sprawa autor pisze ze dzwiek ma na 100% w grze i systemie tez.. no jakbym mial tak glosno apexa sluchac.. glowa by mi pierdykla bo to jest bardzo glosno przeciez by mi banie urwalo :E - nie wiem jak mozna tak grac :D :E
i jeszcze jedno autorze.. moze lepiej bylo kupic dedykowana karte pod usb chocby i taniego creative g1 za 119zl ? smiem twierdzic ze przebije te integry w plyt

Ten post był edytowany przez AdRjiaN dnia: 15 Wrzesień 2019 - 16:21

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2