Skocz do zawartości
novi

Zmiana superlux hd681 na co? Do 300zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam takie pytanie, czy jest sens zmiany superluxow hd681 na jakieś inne do 300zl?

Gram głównie w gry (apex legends, ewentualnie cs go, i mało kiedy muzyka ) , źródło to alc1200i bez wzmacniacza . Problem aktualnych słuchawek jest taki , że mają krótki zasięg dźwięku w apex legends , tzn jakieś strzały słyszę na duża odległość, ale kroki dopiero jak ktoś już jest praktycznie przy mnie, przez co mam bardzo mało czasu na reakcję. Dźwięk mam na 100% w grze i w Windowsie, sluchawki podłączone do obudowy (W tylnym zlaczu nie widziałem różnicy w dźwięku). Mam mikro zalmana na clips już od paru lat , więc mikrofonu nie potrzebuje . Maksymalny budżet myślę że 300zl będzie górnymi widelkami . Dodam że interesują mnie słuchawki polotwarte/otwarte. W przyszłości możliwe ze wrzucę płytę z alc1220 i dacem, bo mam taki pomysl :).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te ISKi HP-580 i to samo "biedaźródło" alc892. W porównaniu do poprzedniej platformy z Realtek ALC 1150 + NE5532 dźwięk na słuchawkach stał się płaski, brakuje dynamiki i detali :P . Moim skromnym zdaniem 200zł lepiej zainwestuj w jakiś wzmacniacz słuchawkowy (jestem właśnie w trakcie wyboru takowego) albo kartę muzyczną bo problemem na pewno nie są superluxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje superluxy są po modach, jeden mod to te zaklejenie gąbka otworów od basu jak dobrze mówię, drugi mod to wymienione przewody łączące przetworniki z pałąkem, dałem grubsze przewody z wiązki elektrycznej samochodowej . Drugi mod wyszedł na spontanie bo sluchawki uszkodzilem pod wieczór (urwały się przewody) A hd201 nie dawały totalnie rady w porównaniu z tymi i na szybko przelutowalem przewody i już tak z pół roku ich używam . Ale do sedna , źródło dźwięku główne, to jest karta dźwiękowa tak ? A np jak bym grał w słuchawkach podłączonych do amplitunera, a ampli do pc ? To jest szansa że zasięg slyszalnosci i szczegółowość się powiększy? Czy tylko dźwięk będzie glosniejszy i nic poza tym ? Pytam się o to, bo podłączalem do amplitunera sluchawki i grają zdecydowanie głośniej, ale nie dorobilem się przedluzacza do przewodu słuchawkowego i nie wiem czy jest sens takowy zamówić. amplituner andersson r2 ,dość duży piecyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto spróbować.

Szkoda że tomahawk nie ma wyjścia cyfrowego S/PDIF wtedy mógłbyś przerzucić dekodowanie dźwięku bespośrednio na amplituner. Oczywiście nie ma gwarancji ze przetwornik użyty w amplitunerze byłby tego warty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, może mi się uda pożyczyć przedłużacz słuchawkowy, nie chcę mi się odłączać kolumn, bo mam przewody poukładane, a kupienie od razu lepszej przedłużki to też pewnie z 50zł.

No niestety, nie ma :/. Tu niestety też nic nie jestem w stanie powiedzieć , nie znam się aż tak, na tym sprzęcie.

Chyba że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie upolowanie np xonara DX ?

Miałem kiedyś ds, zmieniłem op-amp na inny i wydaję mi się , że grał całkiem dobrze , za jego kadencji używałem hd201, więc też pewnie szału nie robiły na tej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten sam budzet co autor

Zastosowanie muzyka i CS glowni.

Mam obecnie tanie MADDOGI za 99zl koszopwaly ale mikro cos nie tak i za wygodne nie sa

Zrodlo to integra budzetowa Realtek ALC 887-VD2

Tak wiec myslalem nad 'standardowymi'

Kingston HyperX Cloud Stinger HX-HSCS-BK -tutaj na 1szym miejcu je mam

200zl

albo

SteelSeries Arctis 1 230zl

albo

LOGITECH G430

200zl

badz

RAZER Kraken Pro V2

220zl

i

CORSAIR HS50

200zl

 

albo tak nietypowo

PIONEER SE-MS 5T

200zl

z szerokim pasmem przenoszenia :D

lub

SENNHEISER HD 300

200zl

 

 

Zalezy mi zeby nie gniotly po uszach co obecne maddogi robia (maja za miekkie gabki i uszy uciska srodek sluchawki)

Kolejny plusik jakby mialy jako taki bas - tanie zwykle Philips SHL5000/00 ktorych tez uzywam maja przyjemny bas w csie dzieki czemu wybuchy i strzaly sa 'przyjemniejsze dla ucha' co z maddogach juz nie wystepuje a milo by bylo wydajac dwa razy tyle na cos lepszego miec cos lepszego :D

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem HD681EVO. Mam Somic V2. Te drugie są znacznie lepsze. Dobra scena. Ale cudów w Apexie nie ma. Aktualnie o ile z kierunkiem kroków nie ma żadnych problemów, to jednak pozycjonowanie Góra/Dół leży tam i kwiczy ;) Ciężko się rozkminia czy ktoś stąpa nad nami, pod nami czy na naszym poziomie.

 

Coś lepszego to budżet na poziomie 400-600zl.

Audio-Technica ATH-PDG1

AKG K701, K702

 

 

 

Wada Somic V2 to ciężar. Ale za 200zl raczej lepszej sceny nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe , że będę zmieniał płytę na taką z alc1220 , więc może to coś zmienić w ewentualnym wyborze.

Jeśli nie to wyskrobie na xonara dx , będzie dobrym wyborem ?

 

@plopki ta karta daję jakoś radę ? Bo szczerze , nie mam przekonania do takich małych urządzeń.

 

@Minciu Dziękuję za sugestię, u mnie to raczej półotwarte konstrukcję i zamknięte wchodzą w grę , mieszkam w polnej drodze , kręcą się różne maszyny rolnicze , jeżdżą samochody dość szybko, w hd681 jest to minimalnie słyszalne, a w otwartych niestety pewnie będę głośniej słyszał wszelakie dźwięki z otoczenia .

Taki budżet , to nie dla mnie , dzikiego łowcy nie mam, na razie siedzę w platynie , i raczej do diamentu jeszcze trochę długa droga jest :).

Wiem , że grasz w apexa , to zapytam . Na bazie lotniczej , na jej samym środku masz przejście przez pomieszczenie, (te górne), czy jak np ustaniesz się przy drzwiach na końcu pomieszczenia, to słyszysz , że ktoś podjeżdża pod drzwi z drugiej strony? Bo szczerze ja mam max taki zasięg jak od jednych drzwi do drugich w tym pomieszczeniu, nawet trochę mniejszy. Oczywiście jeśli chodzi o kroki , bo strzały to słyszę z 1/3 mapy i nie mam najmniejszego problemu z lokalizacją tych strzałów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś mi namalować o co pytasz :P

 

Jak chcesz osobną kartę pod słuchawki to sprawdź allegro hasło SMSL IDEA. Najlepsze co można kupić tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

@plopki ta karta daję jakoś radę ? Bo szczerze , nie mam przekonania do takich małych urządzeń.

...

Jak na swoją cenę jest bardzo dobra, jakością jako DAC porównywalna z DF Black, ale słabsza mocą. Ale moc, do słuchawek które rozpatrujesz, powinna spokojnie wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up wielkie dzięki , poczekam parę dni, jak się wyjaśni sprawa biosow na msi , jeśli dalej będę miał jakieś problemy , to będę zmieniał płytę . Przy zmianie płyty, raczej wezmę jakąś z alc1220 + wzmak słuchawkowy. Kiedyś miałem takie połączenie i w grach typu cs było zdecydowanie lepiej z zasięgiem i scena . W apexa wtedy nie grałem więc nie wiem czy coś się poprawi , ale podejrzewam , że tak . Jak nie będę wymieniał płyty to kupię tego daca co poleciłeś. Wielkie dzięki za zaangażowanie w temacie .

 

@Minicu wczoraj zrobiłem zrzut ekranu i zapomniałem go zapisać, ale dziś zrobię i podrzuce , zaznaczę o co mi chodzi :). Co do Twojej propozycji , niestety cena około 400zl to jest dla mnie sporo jak na takie urządzenie, zapewne by jakość dźwięku się znacznie poprawiła, ale ja mam tak , że większe pieniądze wolę wrzucić w hardware np cpu czy gpu , a audio czy tam urządzenia wskazujące to jadę raczej na kompromisie wydajność do ceny. Jakimś tam pro nie jestem i już nie będę, bo refleks raczej się nie poprawi z czasem A raczej tylko pogorszy :) wiex dac tak za 100-150zl to myślę że jest taka optymalna cena, ewentualnie karta dźwiękowa za tyle . Na chwilę obecną poczekam parę dni na rozwój sytuacji z biosem. Mam 2 problemy z tomahawkiem jeden to niskie oc ram , drugi to co jakiś czas trzaski w słuchawkach i taki jakby zmutowany dzwiek . Zauważyłem że z tym audio zależy od uruchomienia pc , raz jest Oki, a raz nie . Wystarczy że włączę ts i przy wchodzeniu na kanał jak mam trzask to wiem że będzie lipa, jak nie mam to znaczy że będzie Oki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

bedzie lepsza niz creative pod usb za 100zl ?

 

 

a nie wolisz dołożyć do tych? https://www.x-kom.pl/p/420230-sluchawki-przewodowe-isk-hd9999-czarny.html

do 200zł to mały przeskok jakościowy, a te iski można dostać czasem na promo za niewiele ponad 200

 

Wlasnie takie wczoraj obebralem i jak na moje 'odczucia' szalu zadnego nie ma jak za 250zl , plaskie basy// przynajmniej na integrze o ktorej wyzej pisalem (moze to jej wina?).. w CS tez slabo z racji slabych niskich tonow strasznie gryzie mnie to w uszy . . .Ogolnie dzwiek jest taki 'sykliwy' - nie wiem jak to nazwac taki 'Ć,Ś'

Ogarne Dziekowke Maya i zobacze co bedzie

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie lepsza niz creative pod usb za 100zl ?

...

nie mam pojęcia, nie znam tego Creative. Porównywałem z DragonFly Black i jako DAC (w drugim kompie) u mnie pozostał, głównie ze względu na większą scenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnalem Karte MAYA u5 ( tak wiem troche slaba) ale no niestety ISKI HD 9999 jak basa nie mialy tak nie maja :D (wygodne sa 4.5/5)

HyperX Alpha(wygoda -/+ jak isk) lecz podobnie jak iski tez dosc plaskie niskie tony jak na integrze tak na MAYA u5 z USB :D aczkolwiek jakby bardziej chcialy ten bas z siebie dac :D jedynie co ratuje to systemowe podbicie basu ale no bez ruszania strzaly z ak 47 strasznie gryza po uszach wysokimi tonami ;/

Im drozsze sluchawki tym zero poprawy :D a moze ja mam zepsuty sluch...

 

Ma ktos sprawdzone sluchaweczki na ktorych granie w CSA nie bedzie 'drazniace' ?

 

A tak btw .. mikro z 'tanich' maddogow na Maya u5 zaczelo byc calkiem dobre :D w porownaniu z integra tak wiec cos na plus w tym temacie przynajmniej :)

 

Moze CREATIVE AURVANA LIVE? za 200zl pokaze pazur ??

https://www.x-kom.pl/p/24315-sluchawki-przewodowe-creative-aurvana-live.html?gclid=Cj0KCQjwn_LrBRD4ARIsAFEQFKuVvttt4cLtHubNwR94tJyce1G4gNqBhaeWmefZHFbBrqWsVnP9cnkaAmImEALw_wcB

 

opis

''krystalicznie czyste i szczegółowe soprany oraz głęboki bas'' :o

 

moze ktos je uzytkuje ? Opinie mocno na + sa ,,

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem płytę z alc1200 , więc dam znać jak to gra względem alc892 , zapewne będzie dużo lepiej, i mam nadzieję, że wystarczająco dobrze w każdej grze.

Nie wiem czy słuchawki z basami do cs go to głupi pomysł, chyba że nie grasz rankingów , tylko dla funu to oki . Ja robiłem mod na superluxach , żeby pozbyć się basu , i lepiej słyszałem podczas dynamicznych akcji kroki itp, a tak to granat mocno zagłuszał wszystko , jak miałem bass na słuchawkach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basowe do gierek to zły pomysł. Ale w pewnym niskim wieku ludzie są bardzo często basolubami. Z czasem się wyrasta, dorasta i pragnie neutralności.

 

Są modele słuchawek z mocno podbitym basem i takie wówczas warto kupić. Neutralne lepiej omijać aż nadejdzie dla nich czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak byłem zdecydowanie młodszy to się jarałem basem na słuchawkach, teraz wiem , że do strzelanek lepiej nie mieć basu , gry może nie brzmią jakoś świetnie, bo nie ma super efektów, ale za to lepiej wyłapuję kroki, lub inne odgłosy, a wybuchy w tle mi nie przeszkadzają . Żeby sobie zagrać w gry z efektem dźwięku mam amplituner , z dobrymi kolumnami , tam basu i innych efektów nie brakuje . Szczerze przyznam, że nie włączałem go już z pół roku, bo gram na słuchawkach praktycznie cały czas :lol2: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany..

Nie potrzebuje basu nie wiadomo jakiego bo do muzyki te sluchawki sa bardzo ok ale jak strzelasz w cs z ak47 badz deagle to bez basu jest to lekka masakra co mnie osobiscie mocno drazni (przeszywajace takie) :thumbdown:

Autor tematu zmienia karte pod sluchawki za 80zl a ja jednak iski spooro drozsze bo 250zl jak i te cloudy.. i narzekam :E :E

Kolejna sprawa autor pisze ze dzwiek ma na 100% w grze i systemie tez.. no jakbym mial tak glosno apexa sluchac.. glowa by mi pierdykla bo to jest bardzo glosno przeciez by mi banie urwalo :E - nie wiem jak mozna tak grac :D:E

i jeszcze jedno autorze.. moze lepiej bylo kupic dedykowana karte pod usb chocby i taniego creative g1 za 119zl ? smiem twierdzic ze przebije te integry w plyt

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, alc892 nie jest W stanie dobrze napędzic tych słuchawek za 70zl :).

Uwierz , że na tej karcie , te słuchawki grają tak cicho , że 100% to jest bardzo mało głośności na nich . Grają z głośnościa, jakbym na alc1220 ustawił około 30% , to już masz jakieś porównanie :). Miałem CREATIVE Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro usb, jak kupiłem płytę z audio alc1220 to sluchawki grały tak samo , więc pozbylem sie karty :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to mozliwe?

Impedancja [ohm]-32 wiec moze cos z nimi nie tak?Powinny jakos grac :E

 

u mnie Realtek® ALC887 na iskach9999 jak i na cloudach alpha daje mega glosno i ofc bez znieksztalcen/.

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze może coś z nimi nie tak , ale alc1220 , Creative USB, xonar ds i amplituner sprawiają że sluchawki grają mega głośno. Na samsungu s8+ też grają cicho , na s5 i s7 Edge też;). Głuchy nie jestem jeśli o to chodzi , słuch mam dość dobry :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne czy za 5, 100 czy 2000 zł, liczy się zarówno impedancja jak i czułość. Te słuchawki mają 98dB/mW, nie jest to zbyt dużo. Martwiłbym się jeśli grałyby ciszej niż słuchawki o mniejszej efektywności tudzież czułości, wtedy byłby to problem z przewodami/połączeniem lutowniczym/przetwornikami

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony dzisiejszym odkryciem ...

W końcu do kolegi pc przeszczepilem moje dawne graty, ma obudowe zalmana z3 ode mnie. Zmontowalem tomahawka , zainstalowałem sterowniki , włączam muzykę, a tam moje słuchawki grają zdecydowanie głośniej. Panowie jak ? Tak marnej jakości przednie wyjście jest W armisie ar7 , czy co tu sie wydarzylo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...