Skocz do zawartości
DiKey

Płyta ustawia swoje taktowanie ram mimo xmp2?

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, mam problem bo coś mi się zaczęło psuć w komputerze, zastanawiam się czy płyta główna nie nawala.

Mianowicie ostatnio zauważyłem że ledy chłodzenia x62 Kraken przestały działać, pojawiły się skoki pingu w grach, momentami lekkie lagi, mała ilość fps mimo dobrego sprzętu w mało wymagających grach typu lol.

Próbuję diagnozować co jest grane, tylko nie wiem jak to ugryźć.

 

Co do ledów to próbowałem zmieniać kabel usb, złącze usb, złącze sata, przepinać kabelki a to ustrojstwo dalej nie świeci, w ogóle nie reaguje od włączenia kompa do zamknięcia nawet programem od NXZT.

Oczywiście chłodzenie działa myślę że normalnie, bo słychać pompę, wiatraki się kręcą, ale ledy nie działają. Nie wydaje mi się że po 7 miesiącach w takim chłodzeniu padło by oświetlenie, a od nowości wszystko było gitara.

 

Dzisiaj zauważyłem, że znikąd mam taktowanie pamięci 1467 MHz, gdzie wcześniej wszystko śmigało na 2933 na profilu XMP2 i tak na prawdę nie wiem kiedy się to przestawiło.

Nie majstrowałem przy ustawieniach, bo wcześniej ustawiłem stałe taktowanie procesora i zostawiłem tak jak jest ze względu że wszystko ładnie działało.

Po którymś z kolei restarcie dzisiaj raz nawet taktowanie spadło do wartości około 1000. Jest to dziwne bo w biosie mam włączony profil XMP2, w biosie są normalne wartości - volty na auto, taktowanie 2933 a po włączeniu kompa nagle jest szybkość 1467.

Widać to zarówno w menadżerze zadań jak i np w hwmonitor.

 

Bios aktualny, przed chwilą zaaktualizowałem z wersji 1.30 na 1.70.

 

Moj sprzet to:

 

2700X

RX 590 Sapphire nitro+

B450 Tomahawk

G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16

Seasonic Focus Plus 650W 80 Plus Gold

 

Nie widzę żebym miał odpalone jakieś inne apki oprócz Samsung Magician, NZXT i ustawień karty RADEON

 

Jak to ugryźć? Co i czym przetestować? Nie znalazłem podobnych tematów z takimi problemami nigdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...