Skocz do zawartości
Slayfro

"Płyta główna Asus TUF Z370-PLUS GAMING" VS "Płyta główna Asus TUF Z370-PLUS GAMING II"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem w tym momencie na zakupie procka intel i płyty pod niego, i znalazłem dziwną rzecz, płyta "Płyta główna Asus TUF Z370-PLUS GAMING" jest droższa o 200-400zł od płyty "Płyta główna Asus TUF Z370-PLUS GAMING II", czyli teoretycznie drugiej wersji tej płyty, wyposażonej w dodatkowe opcje od intela(turba etc.).

 

Ktoś mi może powiedzieć, czy łapać od razu tańszą "II"jkę i korzystać z okazji, czy jest to faktycznie jakiś bubel i dlatego jedynka jest droższa i lepsza?

 

Podrzucam linki do moreli, gdzie zjawisko cenowe wystepuje:

morele.net/plyta-glowna-asus-tuf-z370-plus-gaming-90mb0vf0-m0eay0-1581442/ - 930zł! Wczoraj 730zł

morele.net/plyta-glowna-asus-tuf-z370-plus-gaming-ii-90mb1000-m0eay0-5566518/ - druga wersja płyty 597zł

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki procesor? Planujesz OC? Dlaczego nie Z390?

Wydaje mi się, że za 600zł kupisz coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki procesor? Planujesz OC? Dlaczego nie Z390?

Wydaje mi się, że za 600zł kupisz coś lepszego.

 

 

Dzięki za odpowiedź, ale wydaje mi się, że zanim zaproponujesz inne rozwiązanie, warto odpowiedzieć na pytanie które padło :) Nie wiem czy planuję OC, póki co zapytałem czemu druga wersja jest tańsza od pierwszej wersji płyty jeśli chodzi o Z370.

 

Z390 lepsza? Boosty które tutaj są w II wersji od intela olać/nie są zbyt znaczące?

 

Z góry dzięki za rozwinięcie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny w morelach są dynamiczne i nie ma co się opierać o jeden sklep tylko sprawdzać na ceneo jaka jest średnia cena.

Jak dla mnie to te płyty są takie same i tylko różnią się biosem. Na tej zwykłej jest stary bios i obsługuje tylko procesory 8gen. Na tej wersji II jest już aktualizacja i obsługuje 8 i 9gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają jeszcze rozpisane inne zastosowane technologie i głównie o to mi się rozchodziło, druga wersja ma:

Intel Clear Video HD

Intel Extreme Memory Profile

Intel Insider

Intel InTru 3D

Intel Quick Sync Video

Intel Turbo Boost 2.0

 

To co mnie z tych technologii zainteresowało to: Clear Video HD, Quick Sync Video i Turbo Boost 2.0 (opisane na morelach po kliknięciu LPM). Pytanie ile te technologie są warte i czy faktycznie dają dodatkowego kopa?

 

Jeśli bym szedł w z390, to zakupić zwykłą ASUS TUF Z390-PLUS GAMING:

x-kom.pl/p/454845-plyta-glowna-socket-1151-asus-tuf-z390-plus-gaming.html?gclid=CjwKCAjwnrjrBRAMEiwAXsCc4wP1HBODV6VJtS6GT90k9Nvst6_0k7wAl9LT3OEhzxQE40bzx7HLWBoCUZgQAvD_BwE

 

Czy jeszcze jakąś inną odmianę? Mniej więcej ten przedział cenowy by mnie interesował, bo płytki i tak są spoko a nie ma co przepłacać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może faktycznie bym tego Gigabyte-a wziął.

 

Pod Intel Core i9 - 9900KF wystarczy aktualizacja BIOSu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 9900k to potrzebujesz solidnej płyty z dobrym chłodzeniem na VRM. Musisz poczytać co polecają.

Płyty Z390 nie wymagają aktualizacji biosu.

 

Zainteresuj się z390 Aorus Pro

https://be.hardware.info/artikel/8855/23-intel-z390-moederborden-review-+-vrm-test-welk-bord-is-echt-8-core-waardig#benchmarks-vrm-test

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie na stronie z overclocka którą wrzuciłeś Gaming X też się nieźle plasował - ale skoro jako kolejna osoba wspominasz mi o Aorus Pro no to chyba nie mam wyboru jak zakupić tę płytę ;) i fakt, lepiej przyinwestować 200-300zł więcej i mieć spokój ;]

 

Pozdro i dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus TUF z370 są bardzo słabe na sekcji zasilania. Powiedzmy ze dedykowane procesorą do max 100wat. Czyli można tam myśleć o i5 8400 :) I5 8600K już nie bardzo. I7 8700K zdecydowanie nie. O i9-9900 chyba nawet nie trzeba wspominać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no to zapewne byłby to całkiem poważny błąd w sztuce :) Rozumiem, że potwierdzasz że Z390 Aorus PRO będzie optymalnym wyborem pod tego proca :)

 

Pozdrawiam Panowie i dzięki za odpowiedzi!

Edytowane przez Slayfro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...