Skocz do zawartości
Tykorinho

Problem z samoczynnym włączaniem się Turbo Boosta.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam laptop Asus R510J z procesorem Intel Core i7 4720 HQ (z turbo do 3,6 ghz). I tak, przed przeinstalowaniem systemu, z dwa miechy temu gra Kingdom Come Deliverence, po ustawieniu w Opcjach zasilania, w zakładce Maksymalny stan procesora na ok 70-80 %, temperatura procka wynosiła ok 70-75 C, gra oczywiscie dluzej sie wczytywala, troche zacinała ale w sumie dobrze się grało i tak procesor się nie grzał. Po przeinstalowaniu systemu kilka dni temu i ustawieniu tego samego w Opcjach Zasilania, podczas gry w Kingdom Come, po niedługim czasie, doslownie kilku minut załącza się jakby Turbo Boost, wedlug HW Monitora podbija mi nagle wszystkie rdzenie do 3,5 ghz, temperatury nagle wybijają do prawie 90 C, ponadto ekran staje się jaśniejszy, jakby zmieniało mi plan zasilania z nie wiem no ze zrównoważonego (na którym jestem), na wydajny, mimo że w opcjach nic sie nie zmienia. Co ciekawe, wystepuje to tylko w tej grze, np w Wiedzminie 3 czy The Elders Scrolls Online nie zauważyłem takich rzeczy, ponadto wystepuje to tylko na full screenie, gdy ustawiam grę w Oknie, jest wszystko ok.

 

Sory, że tak zamąciłem, nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć. Ogólnie laptop działa dobrze, nie mam z nim problemów, prócz tego jednego.

 

Specyfikacja sprzętu:

Asus R510J z procesorem Intel Core i7 4720 HQ (z turbo do 3,6 ghz)

Geforce 950 M GTX

8 GB Ramu

Edytowane przez Tykorinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System masz w tej samej wersji co wcześniej czy instalowałeś nowsze wydanie? Właściwie to nie napisałeś nawet jaki to system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem podac tej informacji :) Tak, mam ten sam Windows 8.1. Użyłem opcji przywrócenia systemu do stanu fabrycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...