Skocz do zawartości
jabolek125

RTX 2070 niski fps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Jakis miesiąc temu zakupiłem Msi RTX 2070 Armor 8g i wyniki nie sa zadowalające porownujac je z benchmarkami, testami i recenzjami zawartymi w internecie. Upgrade sprzętu był przeprowadzony praktycznie w tym samym czasie co zakup karty. Windows swiezutki sterowniki do chipsetu i wszystkiego inne zainstalowane a procesor podkręcony do 5ghz. Mój zestaw to:

ASUS ROG Strix Z390-E Gaming LGA1151

Intel Core i9-9900K Retail

Corsair Vengeance RGB PRO 32 GB (2 x 16 GB) DDR4 3200 MHz C16 XMP 2.0

Corsair CW-9060033-WW H100i Hydro PRO RGB Liquid CPU Cooler

MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8G, Black

 

Wyniki w timespy na 3dmark to 7878 a na firestrike 18648 a w grach zazwyczaj jakies 10-15 klatek mniej niż w recenzjach i testach. Jakies pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ma temperatury i taktowanie podczas gry? Odczytaj z wykresów w msi afterburner, najlepiej po 30min gry.

Ram chodzi z xmp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperatury karty, zmień krzywą wentylatorów, sprawdź czy masz dobrą wentylację.

Sztuka sztuce nie równa i może podkręć?

Dodatkowo jeżeli dla kogoś z benchmarków wysłali/oddali to zazwyczaj będzie zawyżał/zniżał(temp/głośność) i będzie mówił 0 +, a o - powie takich lekkich albo które nic nie robią.

Oglądaj dużo benchmarków i czytaj inne portale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Jakis miesiąc temu zakupiłem Msi RTX 2070 Armor 8g i wyniki nie sa zadowalające porownujac je z benchmarkami, testami i recenzjami zawartymi w internecie. Upgrade sprzętu był przeprowadzony praktycznie w tym samym czasie co zakup karty. Windows swiezutki sterowniki do chipsetu i wszystkiego inne zainstalowane a procesor podkręcony do 5ghz. Mój zestaw to:

ASUS ROG Strix Z390-E Gaming LGA1151

Intel Core i9-9900K Retail

Corsair Vengeance RGB PRO 32 GB (2 x 16 GB) DDR4 3200 MHz C16 XMP 2.0

Corsair CW-9060033-WW H100i Hydro PRO RGB Liquid CPU Cooler

MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8G, Black

 

Wyniki w timespy na 3dmark to 7878 a na firestrike 18648 a w grach zazwyczaj jakies 10-15 klatek mniej niż w recenzjach i testach. Jakies pomysły?

Naucz/ doucz/ czytaj ze zrozumieniem jak owe testy działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podkręceniu 179 na procesorze i 400 na pamięci wyniki sa około 8600 pamięć jest na xmp 2 a procesor jak już owilem jest podkręcony do 5000 na wszystkich rdzeniach. Temparatury podczas grania miedzy 70-73 kiedy karta osiąga obciążenie 97% a taktowanie pokazuje około 1980 czasem wskoczy na 2040. Sa to wartości po podkręceniu karty. Z testow co widziałem karta bez podkręcenia na rtych podzespołach powinna osiagac miniumum 8500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi 2040 MHz to tak się bym nie rozpędzał...

b40d3d13ab73.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos masz nie tak, ja wyciagnalem 10k na pazdzierzu Gigabyte Gaming po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a może masz to samo co ja złapałem ;)

Przeinstaluj sterowniki od chipsetu. Taka głupota a u mnie ograniczało około 50% mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zrób taki test.

Zdejmij bok obudowy daj na obudowę jakiś nadmuch wentylatorem domowym, na karcie ustaw wentylatory na 100% mocy i zrób test 3dmarkiem.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.3dmark.com/3dm/39197421?

Wiatraki na maxa power limit 114% i max temp 88 w msi afterburner ustawione tutaj bez zmian na rdzeniu i pamięci.

https://www.3dmark.com/3dm/39197599?

a tu podkretka 179 rdzen i 400 pamięć wciąż lipa :(.

Ja mam Graphics Score ponad 9200 a po podkręceniu prawie 10000. Twoja karta na pewno nie pracuje na 100%. Trzeba teraz tylko znaleźć, co ją ogranicza.

Zrób tak. Uruchom GPU, w zakładce Sensors zaznacz Log to file. Zrób test w 3DMark. Od razu po teście zamknij GPU-Z. Plik udostępnij na forum. Dodatkowo zwróć uwagę, czy w GPU-Z PerfCap Reason jest cały czas Idle, czy przyjmuje jakąś inną wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2070 Armor

Ty czytałeś to przed zakupem? Ta karta jest tak zaprojektowana żeby była cicha i chłodna.

 

A jaki wynik wyjdzie na gpu +200 i mem +1000? Za mało podkręcasz.

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i mi przerywa testy jak o tyle podkręcam. Problem jest taki ze karta ma wynik 7700 nie podkręcana a powinno być około 8500 procek wyciąga swoje 11500 około a karta ciągnie wszystko w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2070 Armor

Ty czytałeś to przed zakupem? Ta karta jest tak zaprojektowana żeby była cicha i chłodna.

 

A jaki wynik wyjdzie na gpu +200 i mem +1000? Za mało podkręcasz.

Nie masz racji, to nie to. Zajrzałeś do zamieszczonego przez niego loga?

Karta pracuje na 100%, pobór prądu 175 W, GPU 1860 MHz a Graphics Score to tylko 7624.

Dla porównania u mnie nawet po zmniejszeniu TDP do 125 W, gdzie GPU maksymalnie osiąga 1650 MHz, mam Graphics Score 8600.

 

Może to jakiś program obciąża niepotrzebnie kartę, nie wiem, do przechwytywania obrazu albo miner? Ja innych pomysłów nie mam. Najlepiej będzie chyba sprawdzić kartę w innym komputerze.

 

jabolek125, ja dopiero teraz zauważyłem, że tym masz starego 3DMark'a. więc porównujemy wyniki Time Spy 1.0 z 1.1, a one mogą być inne. Z drugiej strony w tej recenzji Armor 8G też osiąga 8405 punktów w wersji 1.0.

 

Jaką masz wersję sterowników NVidia?

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki 436.15 wiec nowe. Raczej nikt tu nie kopie nic na mojej karcie bo jak mam afterburner wlaczony to pokazuje ze karta nic nie robi teraz. Czy to już czas na kontakt z MSI i powiedzieć im żeby się z ta karta wypchali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...