Skocz do zawartości
Medejz

Wspólne konto bankowe

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Chciałbym założyć wspólne konto z dziewczyną na wydatki (jedzenie/rachunki itd.)

W chwili obecnej posiadam konto osobiste ING. Niemal każdy bank coś oferuje.

Najważniejsze to jak najmniejsze opłaty jeżeli, jakie kolwiek będą no i byle były 2 karty.

Jest ktoś w stanie polecić jakiś bank czy nie ma to praktycznie żadnego znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z pełnomocnictwa, dopisz imię i nazwisko do swojego rachunku.

Co do kart podawanie kodu PIN komukolwiek jest (nwm było) przestępstwem, ale kart możesz mieć kilka (czytaj dowolna ilość) byle imię było jej.

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z pełnomocnictwa, dopisz imię i nazwisko do swojego rachunku.

Co do kart podawanie kodu PIN komukolwiek jest (nwm było) przestępstwem, ale kart możesz mieć kilka (czytaj dowolna ilość) byle imię było jej.

 

Potrzebuję jednak mieć współdzielone konto gdzie będę przelewał część swoich dochodów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to idziesz Pan do oddziału ING mówisz że potrzebujesz jeszcze jeden rachunek i będzie on na panią X

Rachunków (kont w ING) możesz mieć pińć, pindzisiąt, albo pińcet OCF jeśli cię stać.

 

Prościej, oni utworzą nowy rachunek. jak tam masz np: płatniczy, oszczędnościowy (OKO), walutowy... itp to dla nich kolejne numerki tyle.

Idz zapytaj wyjaśnią.

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to idziesz Pan do oddziału ING mówisz że potrzebujesz jeszcze jeden rachunek i będzie on na panią X

Rachunków (kont w ING) możesz mieć pińć, pindzisiąt, albo pińcet OCF jeśli cię stać.

 

Prościej, oni utworzą nowy rachunek. jak tam masz np: płatniczy, oszczędnościowy (OKO), walutowy... itp to dla nich kolejne numerki tyle.

Idz zapytaj wyjaśnią.

 

Eh... nie wiem czy niezrozumiale napisałem czy czujesz jakąś potrzebę by dogryzać w natrętny sposób.

Pani X ma konto.

To, że w banku mi wszystko wyjaśnią to również wiem. Baa.. nie muszę iść do oddziału bo mogę wszystko zrobić przez internet.

Ja się pytam czy ma ktoś może takie wspólne konto z ING/mBanku itd. które jest lepsze od innego w jakiejś płaszczyźnie i dlatego byłby w stanie je polecić :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam czy ma ktoś może takie wspólne konto z ING/mBanku itd. które jest lepsze od innego w jakiejś płaszczyźnie i dlatego byłby w stanie je polecić :thumbup:

 

Nie mam pojęcia jak jest ze współdzieleniem, ale ogólnie mogę polecić Nesbank. Mam u nich konto już gdzieś około półtorej roku, 0 opłat za prowadzenie konta, darmowe przelewy, brak opłat za kartę, darmowe korzystanie z bankomatów.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak jest ze współdzieleniem, ale ogólnie mogę polecić Nesbank. Mam u nich konto już gdzieś około półtorej roku, 0 opłat za prowadzenie konta, darmowe przelewy, brak opłat za kartę, darmowe korzystanie z bankomatów.

 

Oferta wydaje się być ok jednak na minus ilość placówek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferta wydaje się być ok jednak na minus ilość placówek ;)

 

Jak sam napisałeś:

 

Baa.. nie muszę iść do oddziału bo mogę wszystko zrobić przez internet.

 

A kilkadziesiąt placówek (na rok 2018-Mój link ) to wcale nie tak mało, zwłaszcza (jak już zauważyłeś) ze wszystko da się załatwić telefonicznie, lub przez internet.

 

No chyba ze próbujesz zareklamować ING, to Ci nie poszło.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam napisałeś:

 

 

 

A kilkadziesiąt placówek (na rok 2018-Mój link ) to wcale nie tak mało, zwłaszcza (jak już zauważyłeś) ze wszystko da się załatwić telefonicznie, lub przez internet.

 

No chyba ze próbujesz zareklamować ING, to Ci nie poszło.

 

:lol2: Widzę co drugi to mądrzejszy

 

edit: Co do ING w moim mieście ma z 5 oddziałów, gdzie twój nest bank 1 i kilkadziesiąt kilometrów nic. :E

Edytowane przez Medejz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: Widzę co drugi to mądrzejszy

 

edit: Co do ING w moim mieście ma z 5 oddziałów, gdzie twój nest bank 1 i kilkadziesiąt kilometrów nic. :E

Jeszcze raz powtórzę twoje słowa panie najmądrzejszy

 

Baa.. nie muszę iść do oddziału bo mogę wszystko zrobić przez internet.

:lol2: :lol2: :lol2:

 

Więc jak masz jedną placówkę to i tak za dożo, ale dobrze ze jest

 

edit: Co do ING w moim mieście ma z 5 oddziałów, gdzie twój nest bank 1 i kilkadziesiąt kilometrów nic. :E

 

Czyli jednak próbujesz zareklamować ING, albo przyszedłeś tutaj z głupim pytaniem i czekasz tylko aż ktoś zadecyduje za ciebie, utwierdzi cie w przekonaniu ze twój bank jest "najlepszy" :lol2:

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, po co komu placówka bankowa? Tendencja idzie w kierunku likwidacji fizycznych oddziałów. Bankowość przechodzi do netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, po co komu placówka bankowa? Tendencja idzie w kierunku likwidacji fizycznych oddziałów. Bankowość przechodzi do netu.

 

Fakt. Jednak w przypadku kredytu np. lub niespodziewanych problemów. Raz z Milenium zgubiłem kod do logowania musiałem odwiedzić placówkę. Lepiej by czasem te placówki były nieopodal.

 

A czym kolega chce się popisać w wyżej to ja nie wiem. Mam ING niejednokrotnie rozważałem przejście do innego. Więc jaka tu reklama? :hmm:

 

Jeszcze raz powtórzę twoje słowa panie najmądrzejszy

 

 

:lol2: :lol2: :lol2:

 

Więc jak masz jedną placówkę to i tak za dożo, ale dobrze ze jest

 

 

 

Czyli jednak próbujesz zareklamować ING, albo przyszedłeś tutaj z głupim pytaniem i czekasz tylko aż ktoś zadecyduje za ciebie, utwierdzi cie w przekonaniu ze twój bank jest "najlepszy" :lol2:

rozumiem brak polskich znaków, ale takie orty? I tak pozatym nietrafny strzał bo w 1 kolejności celowałem w mBank :lol2:

Edytowane przez Medejz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, po co komu placówka bankowa? Tendencja idzie w kierunku likwidacji fizycznych oddziałów. Bankowość przechodzi do netu.

Właśnie...

 

A poza tym to chory pomysł mieć razem konto

 

Co do tematu polecam Nest Bank oraz coś do poczytania

 

http://forum.pclab.pl/topic/1289815-Przesz%C5%82o%C5%9B%C4%87-jak-sobie-z-ni%C4%85-poradzi%C4%87/page__st__60

 

Mbank nie bo opłata za kartę

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My mamy w Mbanku, wiadomo masz 2 osobne karty, nawet osobne loginy do bankowosci internetowej i apki.

 

Cóż, mogę polecić, tak jak pewnie każdy inny bank, bo i tak warto obczaić koszty prowadzenia itd. No chyba, że wierzysz jakimś randomom na forum :D

 

 

 

Abstrachując czy opłata za kartę na poziomie 4 zł miesięcznie to aż taka wielka opłata żeby już odradzać jakiś bank? Wolę zapłacić te 4 złote i mieć ogarniętą apkę, czy bankowość internetową. Teraz pewnie zwróciłbym uwagę gdzie mogę mieć Garmin Pay (a w PL ubsługuje to chyba ze 3 banki).

 

Słowem, poświęć trochę czasu i ogarnij ofertę kilku banków, bo nikt Ci nie jest w stanie do końca doradzić w takim temacie. I też nie zrażaj się od razu jak gdzieś będzie jakieś śmieszne 5 zł za prowadzenie konta, czasem lepsze to niż np przedpotopowa apka na telefon, czy opłaty za przelewy, albo np co nie jest oczywiste - duże oplaty za przewalutowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrachując czy opłata za kartę na poziomie 4 zł miesięcznie to aż taka wielka opłata żeby już odradzać jakiś bank? Wolę zapłacić te 4 złote i mieć ogarniętą apkę, czy bankowość internetową. Teraz pewnie zwróciłbym uwagę gdzie mogę mieć Garmin Pay (a w PL ubsługuje to chyba ze 3 banki).

Chodzi o zasadę. Bank obraca moimi pieniędzmi, do tego sam sobie robię przelewy, ustawiam zlecenia itp. (pracownik banku niepotrzebny) i mam mu za to jeszcze płacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Jednak w przypadku kredytu np. lub niespodziewanych problemów. Raz z Milenium zgubiłem kod do logowania musiałem odwiedzić placówkę. Lepiej by czasem te placówki były nieopodal.

 

A czym kolega chce się popisać w wyżej to ja nie wiem. Mam ING niejednokrotnie rozważałem przejście do innego. Więc jaka tu reklama? :hmm:

 

 

rozumiem brak polskich znaków, ale takie orty? I tak pozatym nietrafny strzał bo w 1 kolejności celowałem w mBank :lol2:

 

Nic nie chciałem udowadniać, po prostu zwróciłem ci uwagę, że najpierw piszesz że w obecnych czasach wszystko można załatwić przez internet, by zaraz po tym przyczepić się do zbyt małej liczby placówek -Co jest kompletnie bez sensu i się kupy nie trzyma!

 

 

rozumiem brak polskich znaków, ale takie orty?

 

Rozumiem brak kontrargumentów, ale czepianie się czegokolwiek z tego powodu? By zmienić temat?:lol2: (w dodatku robiąc w ten sposób offtop)

 

Poza tym nie chce mi się przeczesywać twoich postów, ale panie m*iodek!!

pozatym

 

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nest Bank trzeba odradzać ze względu na bardzo wysokie koszty jakichkolwiek pożyczek i masę ukrytych opłat, których się nie widzi, dopóki się nie zapłaci. Miałem sporo klientów, którzy stamtąd uciekali.

Mbank to bank wrogi w stosunku do klienta. Póki jest dobrze, jest dobrze. Kiedy przestaje być dobrze, jest wojna i nie ma zmiłuj. Kiedyś była nawet wielka akcja typu "nabici na mbank" czy jakoś tak.

Odradzam też City Handlowy, bo mają tam straszną presję na sprzedaż, a do tego kombinują jak konie pod górkę z kartami kredytowymi.

 

Posiadanie wspólnego konta to żadna fanaberia. Bycie współwłaścicielem konta jest często wymagane, by można było korzystać z niego "publicznie". Takie wymaganie stawia na przykład zus.

Założyć konto wspólne można zawsze i wszędzie. Nie różni się to znacznie od konta jednoosobowego. Loginy do bankowości online i karty zawsze będą osobne, ponieważ jest to tylko sposób uwierzytelnienia osoby. Co do zasady, stosowanie danych logowania lub kart innej osoby jest "oszustwem". W cudzysłowie, bo zazwyczaj robi się to w wyniku otrzymania danych od ich właściciela, co wbrew przekonaniu @Spokxik, nie jest przestępstwem (jeśli nie mam racji, proszę o konkretny paragraf).

 

W bankach zazwyczaj nie można posiadać więcej niż jednego ror w pln. Powoduje to problemy księgowe dla banku, chociaż nie orientuję się, czy jest to zgodne z przepisami, czy nie. Można posiadać ror zwykły, ror z kimś na spółkę, masę kont oszczędnościowych, które są księgowane trochę inaczej, konta walutowe, kont techniczne itp.

 

Zazwyczaj godne polecenia są ING i Millennium. Jeśli masz odpowiednie środki, polecam Millenium Prestige. Korzystam od dekady i jeszcze złotówki nie zapłaciłem za nic. Obsługa w placówkach prestige, więc zamiast kolejki jest kawusia :E

Za niedługo w placówkach bankowych będzie mniej kolejek, bo obsługa kasowa będzie zabójczo droga. Jest to trend, za którym podążają niemal wszystkie banki już teraz. Miałem ubaw, jak emerytki wracały z ING i rzucały urwami, bo za wysłanie elixiru zrobili 10zł :lol2:

Wejdź sobie na strony tych dwóch banków, pobierz cenniki i porównaj. Ostatnio z wielkim hukiem nad detalem pochylał się też PKO BP i podobno mu to nawet nieźle wyszło. Bez samodzielnego porównania ofert nic nie wymyślisz.

 

PS

Skoro pojawił się też temat języka polskiego, słowo kukiz piszemy przez ch, panie @Spokxik :lol2:

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Makavcio2 Co masz na myśli pisząc o "masę ukrytych opłat" w Nest Banku? Tyczy się to tylko pożyczek? Nie zauważyłem żeby przez czas jaki mam u nich konto pobrali mi cokolwiek.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo abrakadabra majonez babuni.

Jak tak uważa niech tak jest zostaw gościa. Się czepił jak Pis władzy.

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ??? :Up_to_s:

Pisałem w 1 temacie jak mój dobry kumpel na tym wyszedł...miał wspólne konto z "byłą" żoną gdzie mieli pieniądze z wesela których potem nie zobaczył...

 

Wiem że to tylko przypadek ale lepiej dmuchać na zimne i jest to moje zdanie na ten temat,każdy zrobi jak uważa bo ma własny rozum ;)

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym to chory pomysł mieć razem konto

Też twierdzę to samo.

Autorze,masz swoje pieniądze i twoja dziewczyna ma swoje - więc lepiej mieć 2 osobne konta niż jedno wspólne(no chyba,że dziewczyna nie pracuje,to będzie problem :cool: )

 

Dlaczego ??? :Up_to_s:

Przede wszystkim zabezpieczenie swoich ciężko zarobionych pieniędzy,np.ja bym nie chciał,żeby obca osoba wsadziła nosa w moje pieniądze(to dotyczy głównie kobiet-materialistek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ??? :Up_to_s:

Ile ty masz lat? Życia nie znasz? Nie wiesz jak to bywa w związkach? I nawet nie musisz samemu tego doświadczać, bo przykładów zazwyczaj jest pełno wokół wśród znajomych czy nawet w rodzinie. Teraz jest słodko, a za jakiś czas może już tak nie być i potem będziesz miał przez takie wspólne konto problem. W życiu bym się na takie coś nie zgodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nawet nie musisz samemu tego doświadczać, bo przykładów zazwyczaj jest pełno wokół wśród znajomych czy nawet w rodzinie.

Z życia wzięte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...