Skocz do zawartości
zezol

b450 aorus elite

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś złożyłem komputer na b450 aorus elite i 3700x aktualnie płyta przyszła do mnie z biosem F41 (ryzen według mnie ma zbyt wysokie taktowania - tak jakby cały czas działał w boost ) a producent wypuścił nowy bios (który być może coś poprawi ale nie musi) F42A lecz ten bios usuwa kompatybilność z PCI 4.0 Due to (AGESA 1.0.0.3 ABB, PCIe Gen4 support has removed when using a 3rd Gen Ryzen (Matisse) CPU) Aktualizować bios czy zostawić na starym ?

 

Karta z jaką współpracuje komputer to 1070Ti

 

Link do biosów

Edytowane przez zezol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta i tak nie wspiera tego standardu, więc nic nie stracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości dlaczego nowszy bios usuwa pci-e 4.0 ? bo dla mnie to jest dziwne orientuje się ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości dlaczego nowszy bios usuwa pci-e 4.0 ? bo dla mnie to jest dziwne orientuje się ktoś?

Ponieważ starsze chipsety nie spełniają wyśrubowanych standardów stabilności sygnału dla PCI-e 4.0. To, że to działa w ogóle na starszych chipsetach jest niezamierzonym błędem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ starsze chipsety nie spełniają wyśrubowanych standardów stabilności sygnału dla PCI-e 4.0.

Chipsety same w sobie nie mają nic do rzeczy - one same ogarniają tylko PCIe 2.0 (opcjonalnie 3.0 tylko dla linii SATAe).

Rozchodzi się tylko o PCIe wyprowadzane z procesora.

 

 

Tak z ciekawości dlaczego nowszy bios usuwa pci-e 4.0 ? bo dla mnie to jest dziwne orientuje się ktoś?

AMD nie ufa "partnerom" (producentom płyt) że potrafią poprawnie zwalidować, czy ich starsze płyty potrafią poprawnie ogarnąć bardziej wymagające sygnałowanie PCIe 4.0.

I nic w tym dziwnego, tamci by chcieli wszędzie wpisać że płyty ogarniają 4.0. A jak będą średnio ogarniać, to na kogo będą userzy psioczyć? Nie producentów płyt, tylko AMD.

 

 

Starszy chipset to tylko informacja dla agesy, że płyta była walidowana, ale pod 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...