Skocz do zawartości
Raven325

Logitech G305 Lightspeed

Rekomendowane odpowiedzi

Głupie pytanie odnośnie tej myszki i innych bezprzewodowych typu np. G pro.

Czy takie myszki należy za każdym razem wyłączać przyciskiem który jest pod spodem?

Edytowane przez Raven325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy za bardzo rozumiem pytanie, ale tak, lepiej wyłączać zawsze jak przestajesz używać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. To teraz są 2 opinie, z jednej wynika że trzeba wyłączać a z drugiej że sama przechodzi w tryb uśpienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nigdy myszki nie wyłączam, chyba wszystkie przechodzą w stan uśpienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie. Żeby nie było opóźnień to ten odbiornik może być wpięty w port USB w komputerze który stoi pod biurkiem czy ma być przez ten przedłużacz od myszki i leżeć w jej okolicy?

Edytowane przez Raven325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej aby leżał gdzieś w okolicy ale to już zależy od Twoich warunków tzn. czy jest zatłoczona sieć itd. nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Moim zdaniem nie powinno być problemu jak komputer jest pod biurkiem tylko lepiej aby odbiornik był wpięty z przodu komputera, jeżeli z tyłu to przedłużka raczej będzie wskazana.

 

Osobiście to mam wpięty odbiornik z przodu komputera (komputer na biurku) a mysz jest na półce wysuwanej, odległość około 60cm.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wyłączać, mysz sama się wyłącza. Ten sensor jest bardzo energooszczędny, w trybie eco, czyli takim używanym nie do gier, wyłącza się nawet w czasie używania na ułamki sekund, ale nie jest to w ogóle wyczuwalne. W tym trybie, na baterii AA litowej ta mysz wytrzyma grubo ponad rok używana non stop po 10h dziennie. W trybach performance, zależnie od odświeżania kilka miesięcy.

Nadajnik może być spokojnie kilka metrów od myszy, jeżeli nie ma jakichś trudnych do pokonania dla sygnału przeszkód na drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wyłączać, mysz sama się wyłącza. Ten sensor jest bardzo energooszczędny, w trybie eco, czyli takim używanym nie do gier, wyłącza się nawet w czasie używania na ułamki sekund, ale nie jest to w ogóle wyczuwalne. W tym trybie, na baterii AA litowej ta mysz wytrzyma grubo ponad rok używana non stop po 10h dziennie. W trybach performance, zależnie od odświeżania kilka miesięcy.

Nadajnik może być spokojnie kilka metrów od myszy, jeżeli nie ma jakichś trudnych do pokonania dla sygnału przeszkód na drodze.

 

Aha dzięki.

Dla pewności bym podpiął przedłużkę z odbiornikiem i kabel położył zaraz obok podkładki, bo wtedy mógłbym sobie z tyłu komputera podpiąć.

 

Dziękuję wszystkim za informacje.

To chyba jedyna sensowna mysz w tym pułapie cenowym? Bo kształt mi na pewno podpasuje (mam logitech g102).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysz nie trzeba wyłączać, bo przechodzi w tryb uśpienia.

 

Lepiej przedłużacz tak aby nadajnik był jak najbliżej myszy. Przy większym dystansie jakieś inne sygnały mogą zakłócać sygnał np. powodując opóźnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przełącznik pod myszą, także wyciąganie kabla i tak by było bezcelowe, nawet jakbyś chciał ją ręcznie wyłączać.

 

Cenowo ciężko pobić ten model, na allegro da się kupić nawet za 100zł. Sensor hero to top logitecha, także nie ma żadnego kompromisu.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. 

Sklepy mają G305 oraz G305 Lightspeed. Jak dla mnie to są te same myszki tylko w innej cenie. W Media Expert różnica jest tylko w gwarancji Door To Door. 

Czy to są te same myszki? 

Edytowane przez Raven325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g305 to bezprzewodowa wersja g203

 

Gdzieś ją ze dwa lata mam, wtedy jak ją kupywałem to raczej nie było konkurencji w cenie do 200 zł teraz to chyba producenci więcej dobrych bezprzewodowców wypuściło. Jeśli chodzi o awaryjność to działa tak samo dobrze jak była nowa.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pszemek233 napisał:

g305 to bezprzewodowa wersja g203

 

Gdzieś ją ze dwa lata mam, wtedy jak ją kupywałem to raczej nie było konkurencji w cenie do 200 zł teraz to chyba producenci więcej dobrych bezprzewodowców wypuściło. Jeśli chodzi o awaryjność to działa tak samo dobrze jak była nowa.

A powiedz mi jedna rzecz. Ona ma taki kabel do wypuszczenia na biurko i do wpięcia kontrolera. U Ciebie to wejście też jest tak jakby wygięte,że wpięty kontroler jest lekko do góry uniesiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...