Skocz do zawartości
Equisetum

Problem z RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam następujący problem: kupiłem 2 x 8 RAM 3000 Mhz Cl15 (Crucial Ballistix Sport RED), zamontowałem go ze swoim procesorem i5 6600k i po włączeniu profilu X.M.P. normalnie działał deklarowanymi parametrami. Wczoraj kupiłem procesor i7 6700 i wymieniłem. RAM za żadne skarby nie chce pójść wyżej niż 2400 MHz standardowo ustawione w BIOS. Włączenie profilu X.M.P. powoduje nie startowanie systemu i powrót do BIOS. Zwiększenie manualne taktowania RAM powoduje ten sam efekt. Nie jestem bardzo zaawansowanym użytkownikiem i nie bardzo wiem co mam z tym fantem począć. Zakładam, że to może być wina procesora? BIOS-u? Samego RAM-u? Jak to ugryźć? (moje płyta główna to Gigabyte z170x Gaming 3 http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-z170x-gaming_3-eurev_10#kf ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywracałeś bios do ustawień fabrycznych? Na i7-6700 z MSI z170 pc mate RAMy puszczałem nawet na 3433mhz.

Jak nadal nie będzie chciał iść, to reset zworką. Jak problem nie ustąpi to ustawiaj ręcznie. Moje szare puszczałem na nim na 3200-3433mhz na cl 16 18 18 1,35v, kontroler 1,1-1,2v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios był restartowany zworką i przywracany do ustawień fabrycznych z poziomu BIOS-a, zastanawiam się, czy powinienem zaktualizować go do najnowszej wersji, bo nigdy tego nie robiłem i znając mojego pecha to coś pójdzie nie tak. Może to być przyczyną problemów? Obecny BIOS jest z początku 2016 i jest dostępnych 9 nowszych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić na sztywno z wyłączonym xmp jak pisałem ci wyżej. Jak to nic nie da to próbuj aktualizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne manualne ustawienia nie pomagały, ale zaryzykowałem i wgrałem najnowszy bios. Problem zniknął :D Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chce zakładać nowego tematu a czytam, że problem podobny do mojego.

Posiadam płytę Asrock z170m extream 4, procesor i7 6700nonk, oraz ramy G.skill aegis ddr4 3000mhz 2x8gb (ustawione na 2133mhz) i właśnie w tym rzecz, że ramy nie chcą pójść wyżej niż 2400. Posiadam najnowszy bios do tej płyty (7.40). Robiłem reset zworką, przez baterie oraz ładowałem bios do ustawień fabrycznych z poziomu biosu.

Jakieś pomysły co może być nie tak? Czy to wina procesora który blokuje ram?

 

Edit//

 

po jakiejkolwiek zmianie ramów wyżej niż 2400 to pc w ogóle nie startuje

Edytowane przez mostowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...