Skocz do zawartości
DyndaS

4670 vs 4770 - pc do neta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam PC z którego korzystają rodzice do przeglądania neta.

 

Cpu: Pentium G3220

Mobo: MSI H97I AC

RAM: Crucial Balistix Sport 1600 CL9 2x8GB

Ssd: Crucial M550 256GB

 

Net: Mobilny play LTE

 

 

Mam jednak wrażenie, że ten PC czasem lekko muli i obstawiam, że może cpu tutaj jest tym najsłabszym ogniwem. Ten pentium tez niby nie pozwala ustawić ramu wyżej niż 1333Mhz ze względu na połączenie z H97. Myślałem nad zmianą na i5 lub i7 jakby się trafiło w dobrej cenie.

 

Tylko teraz mam taką rozkminę. Czy w sumie przy tego typu użytkowaniu realnie odczuje się jakąkolwiek różnice pomiędzy i5 a i7 nawet wychodząc z myślą użytkowania 3 lata w przód.

 

 

Edit.

 

No to podsumowując:

 

Pomiędzy i5 4/4 i i7 4/8 różnice są właściwie pomijalne nie licząc zabawy z kompresją plików. Jednak bym sobie odpuścił zdecydowanie słabe i5 pokroju 4430. Powyższe procesory mają dużą przewagę nad takim pentiumem G3220.

 

Jednak przy edycji video już są wyraźne różnice, lecz jednak mówimy tu o PC do neta i takiego normalnego użytkowania.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie odczujesz do samego neta i tam małego zamulania. Brałbym co Ci najtaniej wyjdzie z 4 rdzeniówek: 4440, 4460, 4590, 4670, czy 4690. Między nimi żadnej różnicy w takich zastosowaniach nie odczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak przypuszczam, lecz bardziej ciekaw jestem jak to wypada w realnych testach. Ciekaw jestem jak wypada takie porównanie w liczbach czy na jakimś wykresie. Zapewne ktoś takowe robił, lecz na ten moment nie mogę nic znaleźć. :hmm:

 

 

Edit.

Widzę już jedną różnicę real use na przykładzie 4690k vs 4790k, a mianowicie kompresja 7zip 3GB 154 vs 87 sekund. Ciekawe jak to wygląda przy rozpakowywaniu.

 

Edit.2

 

Dobra, w sumie są całkiem dobre testy na pclab :E

 

https://pclab.pl/art58123-10.html

 

https://pclab.pl/art58123-9.html

 

Szkoda trochę, że nie ma pentiuma żadnego na nich.

 

 

Edit.3

Tak przeglądając stare recenzje na PClab:

 

Pomiędzy i5 4/4 i i7 4/8 różnice są właściwie pomijalne nie licząc zabawy z kompresją plików. Jednak bym sobie odpuścił zdecydowanie słabe i5 pokroju 44x0. Powyższe procesory mają dużą przewagę nad takim pentiumem G3220.

 

Jednak przy obróbce video już są wyraźne różnice, lecz jednak mówimy tu o PC do neta i takiego normalnego użytkowania.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, rodzice sprawdzający facebooka zazwyczaj nie przepakowują wielkich archiwów .7z :E

Bierz najtańszą i5 jaką znajdziesz, która pracuje na normalnych napięciach, czyli bez żadnego T na końcu i podobnych wynalazków. Wszystko inne będzie ci się marnowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat przy wielkich archiwach pojedynczego pliku to nie ma różnicy zbytnio, ale przy np. paczkach wielu zdjęć już tak. Chociaż to bardzo sporadyczne rzeczy także ten... :P

 

Teraz po prostu robiłem analizę faktycznych różnic przy tego typu użytkowaniu i tyle, bo mnie to ciekawiło. Różnica pomiędzy i5 a i7 taka jak się można było spodziewać, czyli minimalne różnice, lecz teraz przynajmniej jest to zobrazowane.

 

Jestem już dogadany na 4770 w okolicy w dobrej cenie, więc wezmę aby nie robić zamieszania. No chyba, że coś nie wypali, to wtedy wezmę kupię jakąś i5 4570/4590/4670/4690 i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...