Skocz do zawartości
rikitiki

stary corsair hx620

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już chyba naście lat zasilacz jw. Pytanie jak się on ma do nowych standardów typu bronze 80+, gold itd ?

Wg recenzji:

Corsair HX620W is a terrific power supply and won’t let you down. In our tests it could really deliver its labeled power at 50° C, showed a terrific voltage regulation, it was very quiet, produced a very low electrical noise level and its efficiency was of at least 83%, peaking 88%. And the best of all: we could extract up to 746 W from it

 

więc zakładam że nie za bardzo odstaje od parametrów np polecanych seasoniców

W sumie powód dlaczego myślę o ew zmianie że wtyk zasilania jakby by był obrócony o 180st to by pasował do przedłużacza w mojej obudowie, a tak to muszę go puszczać pod obudową

Edytowane przez rikitiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HX620 to tak na prawdę Seasonic S12 mający na karku grubo ponad dekadę. Vero L2 za 180 zł prezentuje obecnie lepszy poziom niż ten stary HX620. Do nowych Seasoniców serii Focus nie ma co nawet go przyrównywać. HX620 w swoim czasie był dobrym zasilaczem, ale wszystko poszło do przodu. Jeśli jest sprawny i kondensatory się nie wybrzuszyły lub nie wylały, to możesz go śmiało nadal używać.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie wiedziałem że aż taki progres wystąpił w zasilaczach

Nawet bym kupił SeaSonic Focus Plus Gold 650W ale chyba będę miał ten sam problem z gniazdkiem i moją prodigy M co teraz

Bardziej by mi pasował Corsair RM650I. To porównywalna konstrukacja jeśli chodzi o trzymanie parametrów i ciszę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RMi, RMX i Focus Gold to ten sam poziom, więc szarp śmiało, przy czym RMx / RMi wychodzą trochę drożej. RMi od RMX różni się możliwością monitorowania napięci w RMi, moim zdaniem nie ma sensu dopłacać do tego, bo zerkniejsz na to dwa razy i zapomnisz o tym. Rozsądniej wziąć RMX.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RMX jest cichszy od Focusow, więc śmiało można brać. RMI to bajer który się raczej ci nie przyda. Konstrukcyjnie RMX i Focus się one delikatnie różna, RMX na np mniejsze wahania napięć w dynamicznych zmianach obciążenia, co wskazuje na trochę lepsza konstrukcje regulacji wyjściowych. Ja bym szedł w RMXa. Stąd właśnie wyższa cena zasilacza.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...