Skocz do zawartości
intensive

laptop 14' z kartą graficzną [do 5000]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem zainwestować w nowy sprzęt na studia informatyczne. Zależy mi na dobrej baterii (więc fajnie jakby wytrzymywał przynajmniej te kilka h) oraz pozwalał na sporadyczne granie w domu, po podłączeniu do monitora i miał te +12GB ram. do tej pory korzystałem z laptopów 14 calowych

i jestem zachwycony ich mobilnością. Po chwili przeglądania znalazłem kilka faworytów. min lenovo ideapad 720s-14 i dużo droższy Asus ZenBook ux433fn, moje pytanie - skąd aż tak duża różnica w cenach? Dodatkowo pojawia się problem, czytałem że mx150 często występuje w 2 wariantach, w jaki sposób mógłbym rozpoznać która to wersja przed kupnem? Dodatkowo, patrząc na laptopy 15 calowe w tej cenie można znaleźć o wiele wydajniejsze bebechy, gtx czy i7 9 generacji, pytanie czy taki sprzęt nie zżera dużo więcej baterii? Rozważam również laptop 15' jednak jedynie te najmniejsze, które są podobne do większych 14, o ile to możliwe. Proszę o poradę w wyborze sprzętu do 5000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z większych 15-sto calowych w dobrej cenie jest:

ASUS ZenBook UX533FD i5-8265U/8GB/512/Win10 GTX1050 za 4499zł

To dobrze wykonany laptop z dedykowaną kartą GTX 1050. Ma dobrą matową matrycę IPS, jest lekki i posiada klawiaturę z sekcją numeryczną. GTX 1050 będzie zdecydowanie wydajniejszy od MX150. Niestety wadą jest tylko 8GB pamięci i to jeszcze wlutowanej, choć mimo wszystko uważam, że laptop jest wart rozważenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie - skąd aż tak duża różnica w cenach?

 

Lenovo Ideapad to najtańsza na rynku "tandeta" - dobra jeśli masz ograniczony mocno budżet i patrzysz tylko na parametry. ZenBook to najwyższa liga - niesamowity design i jakość wykonania.

 

Dodatkowo, patrząc na laptopy 15 calowe w tej cenie można znaleźć o wiele wydajniejsze bebechy, gtx czy i7 9 generacji, pytanie czy taki sprzęt nie zżera dużo więcej baterii?

Oczywiście, nawet kilkukrotnie więcej jeśli działa pod pełnym obciążeniem. W jakiś sposób jest to rekompensowane większą baterią.

 

Proszę o poradę w wyborze sprzętu do 5000.

Oto i propozycje:

 

ASUS ZenBook UX433FN i5-8265U/8GB/512PCIe/Win10 - 4399 zł

Tak jak kolega wyżej uważam że jeśli nie ma mozliwości zakupu wersji z 16 GB to 8 GB jest w zupełności wystarczające do takich zastosowań i reszty podzespołów. O wiele taniej niż Twoja propozycja również dlatego że jest tu i5-8265U który ma identyczną wydajność jak i7 z Twojej propozycji - w procesorach niskonapięciowych intela to już czysty marketing.

 

MSI PS42 i7-8565U/16GB/512/Win10 MX250 - 4799 zł

Tutaj propozycja idealnie mieszcząca się w budżecie oraz wszystkich wymaganiach - 16 GB RAM, 512 GB SSD, MX250, i7-8565U. Lekko, ładnie oraz wydajnie ;)

Oczywiście matryca matowa IPS, system Windows w zestawie oraz podświetlana klawiatura jak i aluminiowa obudowa.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lenovo Ideapad to najtańsza na rynku "tandeta"
Trochę muszę zareagować, bo nie do końca zgadzałbym się z tą opinią, należy zauważyć, że w ramach rodziny Ideapad mamy jeszcze modele od serii 300 (w tym wypadku częściowo mogę się zgodzić z tą opinią) poprzez 500, aż do serii 700- czyli najwyższych modeli z serii. Uważam, że już 500-setka prezentuje akceptowalny poziom, a 700 ma b.dobre wykonanie. Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę muszę zareagować, bo nie do końca zgadzałbym się z tą opinią, należy zauważyć, że w ramach rodziny Ideapad mamy jeszcze modele od serii 300 (w tym wypadku częściowo mogę się zgodzić z tą opinią) poprzez 500, aż do serii 700- czyli najwyższych modeli z serii. Uważam, że już seria 500 prezentuje akceptowalny poziom, a 700 ma b.dobre wykonanie.

No ok, trochę zbytnio uogólniłem, jest jak mówisz. Aczkolwiek do ZenBooka moim zdaniem jeszcze mu daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Co do zenbook ux533fd, boli mnie jedynie 8gb RAM. zenbook ux433fn również - mały RAM, dodatkowo przyjrzałem się temu modelowi sklepie i podobnie jak z MSI Ps42 są zwyczajnie zbyt małe - nie mogę oprzeć lewego nadgarstka na laptopie co okazało się sporym nieudogodnieniem.

Tak więc po kolejnej porcji poszukiwań, znalazłem kilka modeli które mogły mi odpowiadać:

 

Lenovo ideapad 720-s 14

HP Pavilion 14

Wspomniany Acer swift 3

Asus VivoBook s14

Acer nie przypada mi do gustu wizualnie, jednak jeżeli jest najlepszą opcją to nie powinno to być aż takim problemem.

Edytowane przez intensive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...