Skocz do zawartości
travisto

Nvidia - wadliwe sterowniki 436.15

Rekomendowane odpowiedzi

Mam GTX 1660Ti i Windows 7 64-bit. Do tej pory używałem sterowników z oznaczeniem 431.60. Dzisiaj coś mnie podkusiło, żeby sobie zaktualizować. Po aktualizacji szok, bo w takiego Dying Lighta i Far Cry 5 po prostu nie dało się grać. Co kilka-kilkanaście sekund obraz dostawał takich mikro przycinek, jakby ktoś w ciągu sekundy 3-5 razy zatrzymywał mi grę i natychmiast wznawiał. To chyba ten cały efekt "shutteringu". Innych gier nawet nie testowałem, tylko odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem ponownie. Jak ręką odjął. Obraz znowu stał się super płynny, czyli taki jak miałem. Przed chwilą znowu zainstalowałem sterowniki 436.15 dla upewnienia się, że to one powodują takie problemy. Efekt ten sam - koszmarne i bardzo częste mikroprzycinki w grach.

 

Także jeśli ktoś zauważył u siebie nagłe pogorszenie płynności w grach, to radzę spróbować wrócić do starszych sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 4770K 4.50GHz i 2x8GB Crucial Ballistix Tactical 1600MHz CL8.

 

Może na nowszych konfiguracjach nie ma problemów ze sterownikami, ale u mnie na 100% winne są temu nowe sterowniki nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszy dzień 1660Ti, i akurat w BF1 dx11, miałem ten efekt, ale widziałem go w menu jak się wskrzesza, to te "kółka" graczy jakby skakały, nie ruszały się naturalnie, ale to też może być lag, bo miałem identyfikator chyba dotyczący problemu z pingiem. Na razie testuję, ciężko to potwierdzić w innych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

436.02 zero problemow z RTX 2060 Win 10

zainstalujcie i piszcie czy jest ok

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 436.15 od jakiegoś czasu i nie zauważyłem problemów. RTX 2080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze stery faktycznie jakby miały jakieś przycinki. Miałem te starsze co dały boosta w apexie i forzie i było świetnie. Sam z ciekawości cofne się do starszych o oczko i dam znać. Myślałem że te przycinki są związane z moim problemem z płyta główna- trzaski i piski w słuchawkach na chwilę i spadki fps w tym momencie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie przy ryzenie plan zasilania któryś od AMD to polecam przestawić komendą na "najwyższa wydajność" bez żadnego dopisku amd wczoraj to zrobiłem wszystkie mikro przycięcia poszły w niepamięć ten plan jest jakiś zbugowany.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wysoką wydajność Windows plan . I procek ma sztywno , bo na auto miałem więcej przyciec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wysoką wydajność Windows plan . I procek ma sztywno , bo na auto miałem więcej przyciec

Tez mam procek na sztywno od samego początku ale plan miałem AMD Ryzen High Performance, miałem jakieś scinki w control czy BFV wczoraj ustawiłem najwyższą wydajność: powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61 i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowałem te sterowniki (miałem nieaktualne sterowniki już od dłuższego czasu). Zrobiłem to na szybkiego i to był mój błąd.

Po instalacji okazało się, że przy ponownym uruchamianiu wyskakuje BSOD. Pomogło dopiero przestawienie pamięci w BIOS na profil xmp.

Uruchomiłem Windowsa po tym bezproblemowo. Odinstalowałem sterowniki za pomocą DDU i zainstalowałem ponownie.

Przestawiłem pamięci w BIOS na poprzednie ustawienia. Działa.

Uruchomiłem 3DMark by sprawdzić jak tam sprawują się nowe sterowniki. Uzyskałem wynik wyższy niż na starych sterownikach (miłe zaskoczenie).

 

Far Cry 5 uruchomiony i działa ok. Plan zasilania zrównoważony od AMD. Mikroprzycięć nie zauważyłem, ale gram na 60 Mhz, więc raczej nie ma powodu do przycięć przy włączonej synchronizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gtx1660 i ryzena 2600 (win10) na sterowniku 431.60 jest ok a na najnowszych np. w pubg bardzo duże spadki fps. Jest cały wątek na reddit o tym że ludzie mają podobne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie przy ryzenie plan zasilania któryś od AMD to polecam przestawić komendą na "najwyższa wydajność" bez żadnego dopisku amd wczoraj to zrobiłem wszystkie mikro przycięcia poszły w niepamięć ten plan jest jakiś zbugowany.

Ten plan zasilania od AMD instaluje się chyba razem ze sterownikami do chipsetu. Korzystam z niego, a nie mam problemów - możliwe, że tutaj też wszystko zależy od wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten plan zasilania od AMD instaluje się chyba razem ze sterownikami do chipsetu. Korzystam z niego, a nie mam problemów - możliwe, że tutaj też wszystko zależy od wersji.

Dokładnie tak sam siedziałem na tym planie 3 tygodnie odkąd mam tą platformę ale wczoraj zacząłem grzebać i po przestawieniu jest u mnie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten plan zasilania od AMD instaluje się chyba razem ze sterownikami do chipsetu. Korzystam z niego, a nie mam problemów - możliwe, że tutaj też wszystko zależy od wersji.

Jak miałem Ryzena to nie zbijał zegarów w IDLE na tym planie...poprawili to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem Ryzena to nie zbijał zegarów w IDLE na tym planie...poprawili to?

A ile powinno być w idle? Nie sprawdzałem tego, ale jak teraz przełączałem to taktowanie jest takie samo jak na zrównoważonym, czyli skacze pomiędzy 3 a 4 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile powinno być w idle? Nie sprawdzałem tego, ale jak teraz przełączałem to taktowanie jest takie samo jak na zrównoważonym, czyli skacze pomiędzy 3 a 4 GHz.

Dużo niżej i vcore niskie

 

OFC jeśli nic nie obciąża w dużym stopniu CPU

Nie wiem jak jest w przypadku OC bo nie robiłem jak miałem

 

 

f88064b3d5bc64a85f501739304a66c0_orig.jpg

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłem zrównoważony plan (ten Windowsowy) do ustawień domyślnych, zrestartowałem kompa, ale cały czas zachowuje się tak samo. Nie ma większej różnicy pomiędzy tym planem, a tym od AMD. Wydawało mi się, że to normalne. :)

 

Jakiego Ryzena miałeś? Może wersja z X zachowuje się inaczej, one mają automatyczne OC.

 

W sterownikach do płyty głównej znalazłem coś takiego:

QfKJaV3.png

 

 

Mam zainstalowane te najnowsze właśnie.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez X ale jeśli taktowanie wacha się między 3-4 GHz to coś jest nie halo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na ryzenie 2600 na planie amd mialem ciagle zegary wysoko , wrocilem na ten plan windows i zegary w idle normalnie spadaja. Na planie Amd wystarczy edytować i też mozna zmienić aby zbijał taktowanie procka w idle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GTX 1660Ti i Windows 7 64-bit. Do tej pory używałem sterowników z oznaczeniem 431.60. Dzisiaj coś mnie podkusiło, żeby sobie zaktualizować. Po aktualizacji szok, bo w takiego Dying Lighta i Far Cry 5 po prostu nie dało się grać. Co kilka-kilkanaście sekund obraz dostawał takich mikro przycinek, jakby ktoś w ciągu sekundy 3-5 razy zatrzymywał mi grę i natychmiast wznawiał. To chyba ten cały efekt "shutteringu". Innych gier nawet nie testowałem, tylko odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem ponownie. Jak ręką odjął. Obraz znowu stał się super płynny, czyli taki jak miałem. Przed chwilą znowu zainstalowałem sterowniki 436.15 dla upewnienia się, że to one powodują takie problemy. Efekt ten sam - koszmarne i bardzo częste mikroprzycinki w grach.

 

Także jeśli ktoś zauważył u siebie nagłe pogorszenie płynności w grach, to radzę spróbować wrócić do starszych sterowników.

 

U mnie tez cos nie gra na tych nowych. Sprawdzalem tylko dirt rally. Rzadkie scinki byly wiec wrocilem do 436.02

 

Ciekawy temat jest jednak tutaj

 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/discover/314448/driver-43615-has-broke-all-my-games-/?topicPage=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzal ktos z was moze Rise of The Tomb Raider? Teraz mam wlasnie te stery to potrafi sie gra wywalic do pulpitu lub zawieszac na kilka sekund. Na 436.02 tez ale juz na wczesniejszych nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzal ktos z was moze Rise of The Tomb Raider? Teraz mam wlasnie te stery to potrafi sie gra wywalic do pulpitu lub zawieszac na kilka sekund. Na 436.02 tez ale juz na wczesniejszych nie wiem

 

Teraz pytanie skoro 436 jedne i drugie sa takie wadliwe to czy nie lepiej wrocic do 431? Ktos probowal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie sobie jeszcze 440.23 od side

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...