Skocz do zawartości
travisto

Nvidia - wadliwe sterowniki 436.15

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiesz. Chodzi o plynnosc rozgrywki. Mam 80-141fps i jest plynnie. Ale raz na jakis czas gra szarpnie i wtedy sa spadki.

 

No właśnie rozumiem i dokładnie o tym samym piszę. Raz na 5-6 wyścigów masz spadek fps, który trwa sekundę. Takie coś ma zapewne absolutnie każdy niezależnie od tego jakie sterowniki wgra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie sprawdzić czy na tych sterach macie dropy w Fire Strike.

Jak startuje mapa to jest taka ostra scina, jednak nie ma to wplywu na test i wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już nowe stery 436.30 z optymalizacją pod Gears 5, The Surge 2, Code Vein, Borderlands 3, FIFA 20 i betę CoDa. Zobaczymy czy na nowych są jakieś problemy, na 436.15 nie miałem chyba żadnych, ale póki co gram tylko w Wiedźmina 3. wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już nowe stery 436.30 z optymalizacją pod Gears 5, The Surge 2, Code Vein, Borderlands 3, FIFA 20 i betę CoDa. Zobaczymy czy na nowych są jakieś problemy, na 436.15 nie miałem chyba żadnych, ale póki co gram tylko w Wiedźmina 3. wink.gif

Co chwile nowe stery ?

 

Są już nowe stery 436.30 z optymalizacją pod Gears 5, The Surge 2, Code Vein, Borderlands 3, FIFA 20 i betę CoDa. Zobaczymy czy na nowych są jakieś problemy, na 436.15 nie miałem chyba żadnych, ale póki co gram tylko w Wiedźmina 3. wink.gif

Mi wiedzmin 3 z tego co kojarze to dziala tragicznie. Moze musialbym dluzej pograc bo poki co wchodzac w jakis gameplay stuttering jest masakryczny i od razu wychodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki 436.30 WHQL przy GTX 1660Ti i Windowsie 7 w DYING LIGHT:

 

https://youtu.be/ozw-eSajKM0

(fpsy w lewym górnym rogu)

 

Film niestety nagrany słabym telefonem w 1080p i raptem 30 klatkach.

 

Nie da się grać, bo obraz co kilka sekund zastyga na ułamek sekundy i znowu rusza. W takich momentach fpsy spadają gwałtownie np ze 140 do 110, albo ze 130 do 115 i w ciągu ułamka sekundy wracają znowu do normalnej wartości. Dzieje się to absolutnie przez cały film, ale kamera słabo to uchwyciła, dlatego podpowiem, że najlepiej widać to w momentach:

 

0:08 - 0:10

0:14 - 0:13

0:24 - 0:25

0:45 - 0:46

 

Oczywiście po powrocie do 431.60 lub starszych zero ścinek i obraz jest płynny.

Edytowane przez travisto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień w zarządzaniu energii na adaptive, a jak nie pomoże to max wydajność.

 

Tego typu historie widzę od dawna w niektórych grach, a po wbiciu na adaptive jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą czym najlepiej sprawdzać grafikę (jakiś benchmark itp) pod względem wydajności sterownika? Mam gtx1660 i sterownik 431.60 i jest ok, jakiś czas temu zaktualizowałem do 436.02 i miałem większe spadki fps w grach (np. w pubg) , wróciłem do poprzedniej wersji i jest ok. Teraz tak na prawdę nie wiem kiedy i czy w ogóle aktualizować sterownik a fajnie byłoby mieć jakieś porównania. W pubg przypadkowo to zobaczyłem a nie zawsze będzie łatwo to wyłapać . Czy wyniki w postaci cyferek benchmarkowych są w stanie to wykazać czy raczej tylko gry i jedno z drugim nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki 436.30 WHQL przy GTX 1660Ti i Windowsie 7 w DYING LIGHT:

 

https://youtu.be/ozw-eSajKM0

(fpsy w lewym górnym rogu)

 

Film niestety nagrany słabym telefonem w 1080p i raptem 30 klatkach.

 

Nie da się grać, bo obraz co kilka sekund zastyga na ułamek sekundy i znowu rusza. W takich momentach fpsy spadają gwałtownie np ze 140 do 110, albo ze 130 do 115 i w ciągu ułamka sekundy wracają znowu do normalnej wartości. Dzieje się to absolutnie przez cały film, ale kamera słabo to uchwyciła, dlatego podpowiem, że najlepiej widać to w momentach:

 

0:08 - 0:10

0:14 - 0:13

0:24 - 0:25

0:45 - 0:46

 

Oczywiście po powrocie do 431.60 lub starszych zero ścinek i obraz jest płynny.

 

Masakra te nowe stery.... nawet ich nie aktualizuje. Nie ma co kombinowac poki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki 436.30 WHQL przy GTX 1660Ti i Windowsie 7 w DYING LIGHT:

 

https://youtu.be/ozw-eSajKM0

(fpsy w lewym górnym rogu)

 

Film niestety nagrany słabym telefonem w 1080p i raptem 30 klatkach.

 

Nie da się grać, bo obraz co kilka sekund zastyga na ułamek sekundy i znowu rusza. W takich momentach fpsy spadają gwałtownie np ze 140 do 110, albo ze 130 do 115 i w ciągu ułamka sekundy wracają znowu do normalnej wartości. Dzieje się to absolutnie przez cały film, ale kamera słabo to uchwyciła, dlatego podpowiem, że najlepiej widać to w momentach:

 

0:08 - 0:10

0:14 - 0:13

0:24 - 0:25

0:45 - 0:46

 

Oczywiście po powrocie do 431.60 lub starszych zero ścinek i obraz jest płynny.

 

Aha i napisz czy rady sidebanda i levena pomogly i czy zostales przy nowych czy starych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień w zarządzaniu energii na adaptive, a jak nie pomoże to max wydajność.

 

Tego typu historie widzę od dawna w niektórych grach, a po wbiciu na adaptive jest ok.

 

 

No i ustaw PCI-E jak na fotce:

 

8106893100_1568152329_thumb.jpg

 

Dzięki za rady, ale zmiana zarządzania energią w panelu nvidii z optymalnej mocy na adaptacyjny, albo maksymalna wydajność to pierwsze co spróbowałem zrobić po pierwszym testowaniu sterowników. A ustawienie PCI-E na "wyłączony", to jedna z pierwszych rzeczy, które robię od razu po instalacji systemu.

 

Aha i napisz czy rady sidebanda i levena pomogly i czy zostales przy nowych czy starych.

Zostałem przy starych sterownikach. Być może te nowe działają dobrze na nowym sprzęcie i nowym Windowsie. Jednak u mnie na starym haswellu i7 Windowsie 7 jest masakra. Im nowsze tym gorzej. A te dwie ostatnie wersje to już w ogóle totalny hardkor, bo pojawiły się te koszmarne ściny co kilka sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie momento... te sterowniki to sa game driver czy studio driver? Ja jako osoba stremujaca jestem zalamany bo przy ustawieniu opcji nagrywania przez nVidia nvenc. Gorzej sb radzi niz przy opcji nagrywaniu za pomoca h264.. lepsza jakosc zdecydowanie jest za pomoca nagrywania na h264. Ale jak jesli procesor i9900k nie ma podjazdu do nagrywania poprzez nVidia nvenc.. upload mam dobry bo 20 mb stale, robilem testy i wszystko wynika ze na karcie jak ustawie gownianie nagrywa ale nie ogarniam dlaczego karta za 5500zl a sb nie radzi ze streamem i pikseluje go na 1080p...

 

Dodam ze robilem czysta instalke studio driver sterowników czyli tych ktore chyba obsluguja nvenc gpu itd itp.. co najlepsze ze jak grzebalem w ustawieniach i np kliklem sb gpu z 0 na 1 przy opcjach nvenc. I odpalam streama to nie mg odpalic bo wyskakuje komunikat:

 

 

" Nie udało się uruchomić wyjścia. Sprawdź szczegóły w plikach dziennika. Uwaga: Sprawdź czy posiadasz aktualne sterowniki karty graficznej, jeżeli używasz enkodera NVENC lub AMD "

 

Mysle ze chyba nie powinno sie to wyswietlac bo normalnie w takich opcjach powinienem moc grzebac i ustawic sb np 8 gpu a tu tylko 0 mg miec domyslnie bo jak dam 1 lub 2 wywala mi taki komunikat.

 

Karta sprawna bo full w grach spadkow fps nie widze nigdy. Oczywiście mowa o Rtx 2080 ti. Moze ktos cos wie ? Pomoze ? Siesze juz 40 godzin nad tym w ciagu 3 dni i nie ogarniam. Wiem tyle ze raczej ta karta pozwala na bardzo dobra jakosc streamowania, zreszta oficjalnie jest to nawet napisane ze rtx sa do tego stworzone.

 

Sterowniki ktore zaintaslowalem poprzez geforce experience: NVIDIA Studio Driver 431.86 WHQL. Tylko ze przed instalacją juz sa jakies sterowniki Nvidi automatycznie ktore same sie pobieraja po kazdym całkowitym usunieciu sterow przez ddu. Wystarczy ze uruchamiam kompa na nowo i jeb same sie pobierają skads sterowniki do Nvidi.. na te sterowniki wlasnie ktorw same sie pobieraja instaluje poprzez czysta instalacje te sterowniki studio driver. Moze dlatego nie dziala to jak powinno ? Pomoze ktos cos bo nie ogarniam a siedzę nad tematem do czerwonych oczu juz..

Edytowane przez Lopes123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie momento... te sterowniki to sa game driver czy studio driver? Ja jako osoba stremujaca jestem zalamany bo przy ustawieniu opcji nagrywania przez nVidia nvenc. Gorzej sb radzi niz przy opcji nagrywaniu za pomoca h264.. lepsza jakosc zdecydowanie jest za pomoca nagrywania na h264. Ale jak jesli procesor i9900k nie ma podjazdu do nagrywania poprzez nVidia nvenc.. upload mam dobry bo 20 mb stale, robilem testy i wszystko wynika ze na karcie jak ustawie gownianie nagrywa ale nie ogarniam dlaczego karta za 5500zl a sb nie radzi ze streamem i pikseluje go na 1080p...

 

Dodam ze robilem czysta instalke studio driver sterowników czyli tych ktore chyba obsluguja nvenc gpu itd itp.. co najlepsze ze jak grzebalem w ustawieniach i np kliklem sb gpu z 0 na 1 przy opcjach nvenc. I odpalam streama to nie mg odpalic bo wyskakuje komunikat:

 

 

" Nie udało się uruchomić wyjścia. Sprawdź szczegóły w plikach dziennika. Uwaga: Sprawdź czy posiadasz aktualne sterowniki karty graficznej, jeżeli używasz enkodera NVENC lub AMD "

 

Mysle ze chyba nie powinno sie to wyswietlac bo normalnie w takich opcjach powinienem moc grzebac i ustawic sb np 8 gpu a tu tylko 0 mg miec domyslnie bo jak dam 1 lub 2 wywala mi taki komunikat.

 

Karta sprawna bo full w grach spadkow fps nie widze nigdy. Oczywiście mowa o Rtx 2080 ti. Moze ktos cos wie ? Pomoze ? Siesze juz 40 godzin nad tym w ciagu 3 dni i nie ogarniam. Wiem tyle ze raczej ta karta pozwala na bardzo dobra jakosc streamowania, zreszta oficjalnie jest to nawet napisane ze rtx sa do tego stworzone.

 

Sterowniki ktore zaintaslowalem poprzez geforce experience: NVIDIA Studio Driver 431.86 WHQL. Tylko ze przed instalacją juz sa jakies sterowniki Nvidi automatycznie ktore same sie pobieraja po kazdym całkowitym usunieciu sterow przez ddu. Wystarczy ze uruchamiam kompa na nowo i jeb same sie pobierają skads sterowniki do Nvidi.. na te sterowniki wlasnie ktorw same sie pobieraja instaluje poprzez czysta instalacje te sterowniki studio driver. Moze dlatego nie dziala to jak powinno ? Pomoze ktos cos bo nie ogarniam a siedzę nad tematem do czerwonych oczu juz..

Jedyne w czym moge ci pomoc to temat z automatyczna instalacje sterownika. Nie wiem co to wymusza ale cos napewno. Ja to robie tak. Odpalam ddu. Odinstalowuje sterownik i juz w tym samym czasie odpalam nvslimmer i laduje nowy sterownik. Nie uruchamiam ponownie kompa tylko z chwila odinstalowania starego stera wlaczam install na nvslimmer i "wyprzedzam" ten syf ktory instaluje automatycznie sterownik.

Edytowane przez romanobeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo cos konkretnego.. dzieki sprobuje.

 

Bo powiem ci ze zablokowalem wszystko co by moglo instalowac ten syf, a i tak instaluje ? ale zrobie jak mowisz i zobaczymy.

 

Pod rtx 2080 ti wystarczy studio driver sterowniki nic wiecej? Czy cos jeszcze.

 

Ostatnie pytanie.. ten sterownik lepiej zainstalowac z geforce experience czy ze strony ? Oraz wersja standard czy Dch czy jak tam zwą :P mam windows 10 pro 64x jak cos.

Edytowane przez Lopes123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo cos konkretnego.. dzieki sprobuje.

 

Bo powiem ci ze zablokowalem wszystko co by moglo instalowac ten syf, a i tak instaluje ? ale zrobie jak mowisz i zobaczymy.

 

Pod rtx 2080 ti wystarczy studio driver sterowniki nic wiecej? Czy cos jeszcze.

 

Ostatnie pytanie.. ten sterownik lepiej zainstalowac z geforce experience czy ze strony ? Oraz wersja standard czy Dch czy jak tam zwą :P mam windows 10 pro 64x jak cos.

 

Wywalilbym ten Experience.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo cos konkretnego.. dzieki sprobuje.

 

Bo powiem ci ze zablokowalem wszystko co by moglo instalowac ten syf, a i tak instaluje ? ale zrobie jak mowisz i zobaczymy.

 

Pod rtx 2080 ti wystarczy studio driver sterowniki nic wiecej? Czy cos jeszcze.

 

Ostatnie pytanie.. ten sterownik lepiej zainstalowac z geforce experience czy ze strony ? Oraz wersja standard czy Dch czy jak tam zwą :P mam windows 10 pro 64x jak cos.

 

Czysty sterownik pobierasz ze strony nvidii. Nie z experience. Ladujesz go.w programie nvslimmer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...