Skocz do zawartości
wirmo2

Xiaomi Mimix 3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam.

 

Muszę zmienić telefon, bo stary się skończył. Początkowo Samsung S10E był bardzo kuszący ale jednak cena jest zbyt wysoka i obecnie nie do ogarnięcia, a telefon potrzebuje już.

 

Po szybki reserchu, mimix 3 wydaje się być bardzo ciekawą opcją i napaliłem się na ten telefon, że prawie go już zamówiłem. Jednak przy tym konkretnym egzemplarzu jest wiele ale.

Może jednak w podobnym budżecie - na pewno nie wyższym (obecnie w popularnych sklepach internetowych mix3 jest za 1700zl) są równie ciekawe alternatywy ?

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 9T Pro / Mi 9 / Zenfone 5Z, może OnePlus 6T gdzies znajdziesz w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goracy strzal xkom mi9 za 1750 obecnie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale mi9 nie wezmę bo ma nodża ;)

 

Kupiłem już MiMix3.

 

Mam nadzieje, że się nie zawiodę.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepszą opcją byłby jednak Mi9t Pro jeśli już przy xiaomi chciałbyś zostać. Bateria o wiele lepsza niż w mixie. Ale niech i ten MiMix się sprawuje :)

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do marki. Nigdy nie sądziłem, że kupie xiaomi :E

Mi się tutaj spodobał też po prostu slider. Min odbieranie połączeń tradycyjnie, wiem też, że to się nie zepsuje.

Plus konkretni ten telefon ma funkcje rzadko występujące a które mam w swoim obecnym telefonie.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szanuje, slider moze byc + jak i - ale najwazniejsze ze Ci sie podoba, jakby lanucher Ci sie znudzil to w sklepie play poszukaj nova launcher, mi to bardzo uprzyjemnilo korzystanie z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym sliderem okaże się w praktyce. Najgorzej kiedy coś się dostanie w szczelinę i porysuje ten element z aparatami. Grunt, że nawet z tym sliderem ów mimix3 jako telefon będzie w zasadzie nawet mniejszy od mojego obecnego :D a i tak mowią że duży. Także jeżeli chodzi o komfort korzystania to też powinno być ok bo jestem przyzwyczajony do takich rozmiarów. Bo dla niektórych to duży telefon.

Zobaczymy jak z wagą, bo jest 50g cięższy. Pewnie przez te magnesy.

Co do lanuchera to pewnie mi wystarczy, ja zatrzymałęm sie na androidzie 6. Brak wsparcia.. nigdy nie było żadnej nawet łatki bezpieczeństwa :D To co miał podczas premiery to tak już zostało. Xiaomi chyba ma trochę inaczej i jakieś łatki wypuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten slider to zabawka (w sensie funkcji) i przerost formy nad treścią, do tego kolejny element, który może się zepsuć - ale życzę, żeby smartfon dobrze się sprawował.

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten slider to zabawka (w sensie funkcji) i przerost formy nad treścią, do tego kolejny element, który może się zepsuć - ale życzę, żeby smartfon dobrze się sprawował.

 

 

Chyba jednak jest to bezpieczniejsza opcja niż wysuwający się aparat jak w oneplusie 7 pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten slider to zabawka (w sensie funkcji) i przerost formy nad treścią, do tego kolejny element, który może się zepsuć - ale życzę, żeby smartfon dobrze się sprawował.

 

Dla mnie to taka nutka nostalgii, kiedy telefony czymś się wyróżniały od innych. Pamiętam nawet jakąś nokie bodaj z obrotową kamerą i inne cuda. Sam fakt odbierania lub kończenia połączeniem przesuwając coś fizycznie również ma swój rodzaj satysfakcji niż szurając paluchem po ekranie.

 

Anyway, slider i tak nie stanowił o zakupie tego modelu. To, że model który wybrałem jest "ruchomy" to skutek ubostwczny który mi nie przeszkadza i widzę w tym plusy ;)

 

Zepsuć to się nie ma jak zbytnio, a przeciwieństwie do telefonów z silniczkami elektrycznymi. Wliczając w to np upadek. Taka konstrukcja jest lepsza pod tym względem. Więc o to akurat się nie martwię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak jest to bezpieczniejsza opcja niż wysuwający się aparat jak w oneplusie 7 pro.

 

moim zdaniem im mniejsza czesc do suwania tym lepsza, jerry rig everything naduzywal tych telefonow z wysuwanymi kamerkami i wygladalo to bardzo legitnie, bardzo solidnie wykonane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepszą opcją byłby jednak Mi9t Pro jeśli już przy xiaomi chciałbyś zostać. Bateria o wiele lepsza niż w mixie. Ale niech i ten MiMix się sprawuje :)

Ale wszelki Mi9 Mi9 etc nie mają OIS. A Mix3 ma.

@autor - w soim 9T zrobiłem tak: wrzuciłem Nova Launcher, zainstalowałem aplikację Zegar od Google (niestety na Nova nie można dodać cyfrowego zegara na pulpit jak się ma tylko systemową appkę) i jako, że Nova ma nieładne ikonki - pakiet ikon od MIUI10, który to się sam od razu skumał z Nova Launcherem. Wszystkie ikonki niejako w kółku, mam normalną belkę z aplikacjami, żyć nie umierać :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to nove uwielbialem za to ze wszystkie aplikacji mialem na glowym ekranie po zmniejszeniu siatki do jak najwiekszej ilosci ikonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główny aparat w g8s na problem z ostrzeniem z bliska. Nawet na manualu nie da się wyostrzyć na mniej niż około 15 cm. Nie wiem czy to wada mojego egzemplarza czy inne wszystkie mają taką przypadłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wszelki Mi9 Mi9 etc nie mają OIS. A Mix3 ma.

@autor - w soim 9T zrobiłem tak: wrzuciłem Nova Launcher, zainstalowałem aplikację Zegar od Google (niestety na Nova nie można dodać cyfrowego zegara na pulpit jak się ma tylko systemową appkę) i jako, że Nova ma nieładne ikonki - pakiet ikon od MIUI10, który to się sam od razu skumał z Nova Launcherem. Wszystkie ikonki niejako w kółku, mam normalną belkę z aplikacjami, żyć nie umierać :P

Zamiast novy polecam lawnchair - nakładka z pixela. Prostota ponad wszystko.

 

screenshot_20190914-1yyk10.png

screenshot_20190914-1alj7p.png

 

PS tapeta to zdjęcie z A1

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, nie wiem co taki luncher miałby mi dać... Korzystam już parę dni i wszystko jest "używalne" pomijając pasek nawigacyjny, gdzie ikonki są za blisko siebie zamiast na krańcach ekranu - strasznie nie wygodne. Na szczęście jest obsługa gestami, okazuje się to być bardziej wygodniejsze niż przyciski pod ekranem. Z dowolnej pozycji w ręcę można to robić.

 

 

Kilka pierwszych wrażeń z korzystania.

 

Oczywiście skupię się na minusach.

 

- wspomniany wyżej pasek nawigacyjny, ale jest alternatywa

- waga. Z reguły nie lubiłem lekkich telefonów, bo miało się wrażenie tandetności i takiej zabawki. Ale tutaj przesadzono w drugą stronę. Telefon waży ćwierć kilo.. z pleckami oraz szkłem hart. Jakby kogoś tym rzucic w głowę to by zabilo. :E Nie jest to jakoś przeszkadzające szczególnie, ale mimo wszystko jest to jakiś lekki dyskomfort. Lżej dla ręki by bylo jakby był lżejszy. No ale taki urok takiego mechanizmu do rozsuwania. Zdementować też muszę wspominany w wielu recenzjach fakt, że telefon jest śliski. Nie mialem z chwytem, żadnego problemu - nie jest śliski, nie trzeba szczególnie uważać, słucha się dłoni.

- brak możliwości wpisania nazwy aplikacji aby ją znaleźć, trzeba ręcznie skakać między ekranami.

- brzydkie ikonki, tzn np mesenger czy chrome sa kółeczkami w białym kwadracie, kiepsko to dla mnie przynajmniej wygląda.

 

- jeżeli chodzi o negatywne aspekty aparatu, ciężko zrobić nim dobre zdjecie makro. Huawei p9 lite robi lepsze. Wszedłem w pro myślać że nie możliwe że to już koniec i nie da się tego wyostrzyć bardziej, i pewnie źle automat łapie - ale okazało się, że tak, to był koniec. Maksymalny zakres. Także zdecydowanie za słaby zakres makro, blisko stwierdzenia, że telefon nie robi zdjęć makro.

- przesuwanie trybów, chyba jakiś socjopata to robił. Włączam aparat, chce sobie przesunąć na wideo, czy zdjęcie czy inne.. i nie ma tak że pchnę to palcem i sobie ta lista płynie "momentem" tutaj włącza się każdy tryb po kolei i nie pływa. Więc zeby przeusnąć np na skrajną opcję, trzeba 5 czy 6 razy dziubać w ekran, gdzie załączenie się każdej zajmuje 1 sek. Więc jeżeli chce sobie załączyć np tryb pro, od włączenia aparatu zajmie mi to 5-6 sekund plus 5 razy trzeba "klikać" strasznie uciążliwe to jest

 

- kilka bugów. aparat, gdy mamy pro i iso na auto, niweluje to czas migawki. Tzn możesz ustawić 16sek iso auto i zdjęcie będzie czarne. Gdzie każdy telefon już przy 2sek migawki sprawia że na zdjęciu widać więcej niz widzi ludzkie oko. Z kolei jak ręcznie wrzuci się jakieś iso to już normalnie to wygląda. Jeszcze muszę tutaj posprawdzać dokładniej, ale coś tutaj ewidetnie jest nie tak.Coś podobnego było w lumiach, gdzie też jakaś opcja niwelowała drugą. Gdzie mimo, że coś było ustawione trzeba było ustawić inną wartość i potem jeszcze raz ta co była, aby mieć swoje ustawienie.

drugi bug to motyw. Przy każdym wyłączeniu telefonu, czy w ogóle otworzeniu "motywy" przywraca domyślny.

 

 

Zbyt mocne ładowarki, bez możliwości wybrania sobie prądu ładowania.

Indukcja wali 17W w telefon. To jest chore... ciekawe czy bateria byłaby do śmietnika po 3 miesiącach czy po pół roku. Ładowarka sieciowa tak samo. Ten telefon ciężko otworzyć i ja bym się raczej tego nie podjął, bo pewnie by mi pękł tył albo przód.

 

Zawsze jak łąduje telefon to gdy kłade się spać, więc mi nie zależy na szybkim ładowaniu urządzenia, które drastycznie skraca żywotność. Nie chodzi tylko o ilość tego prądu ale temperaturę, która przy okazji się wytwarza. Poza tym im wolniej ładujesz telefon tym bateria dłużej będzie trzymać na tym ładowaniu.

Technicznie da się zrobić coś takiego żeby user wybierał sobie w ile czasu ma mu się naładować telefon. Przykładowo za 6h, to program tak by sobie regulował natężenie prądu aby 100% padło za 6h, a nie np za 30 minut.

 

Na ten czas do indukcji (super sprawa) użyłem słabszą ładowarkę, która też jest za duża. bo z 17W udało mi się zejść do 8W. Już co innego, ale ciągle za dużo. 3.5W było by w sam raz. Moj poprzedni telefon przez 3 lata ładowałem takim prądem, wiadomo z wyjątkami, i po dziś dzień nigdy nie trzyma krócej niż 2 dni. Najczęściej po 2.5 dnia musiałem szukać prądu. I ja zawsze zachodziłem w głowę, czemu w ogóle baterie się sprzedają do telefonów skoro trzyma dobrze, jak może komuś bateria polecieć, to nei czasy noki 3210.. no ale jak takimi prądami są ładowane nowe telefony to ja się nie dziwię. Szkoda, że ta moja 3.5W ładowarka ma nieodpinany kabel. Jak są przejściówki na USB C to sobie kupię i nią będę zasilał indukcję, a jak nie to sam sobie zbuduje zasilacz. Jakieś przetwornice z regulacją pamiętam miałem. będzie output 800mA max i dziękuje.

 

 

 

Poza tym to telefon jak na razie świetny. Jakość rozmów genialna, a też spotkałem się z recenzjami gdzie narzekano na słaby dźwięk.. to jest prawie 10/10 nawet ściszać trzeba, bo na maks jest za glośno. Druga strona też mówi, o jak dobrze cię słuchać..

aparat też fajne fotki potrafi zrobić, sytuacja w których wymagane jest dużo obciążenie pamięci operacyjnej oraz pamięci urządzenia chodzą błyskawicznie. Nie trzeba czekać na nic. Bez zająknięcia chodzi. Mapy google to bajka.

 

 

edit. Telefon ma też niby zoom optyczny x2, ale ja nie słyszę aby tam się coś ruszało, zwłaszcza że chodzi jak cyfrowy, tzn skoki do przodu i od razu jest ostry obraz. To tak nie działa. Poza tym nie ma żadnego efektu przejścia różnicy w tym co się dzieje na ekranie wychodząc dalej niż x2, do x8. Jak miałem kiedyś nikona cyfrówkę, to tam była ta granica przy przejściu z optycznego na cyfrowy.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja powiem tak, nie wiem co taki luncher miałby mi dać...
- brak możliwości wpisania nazwy aplikacji aby ją znaleźć, trzeba ręcznie skakać między ekranami.

- brzydkie ikonki, tzn np mesenger czy chrome sa kółeczkami w białym kwadracie, kiepsko to dla mnie przynajmniej wygląda.

Właśnie to.

 

 

Co do ładowarek polecam znaleźć stara ładowarkę od telefonu 1A 5V i nią ładować gdy jest okazja, zawsze to zdrowiej dla baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast novy polecam lawnchair - nakładka z pixela. Prostota ponad wszystko.

 

Nie lubię za bardzo Novy, ponieważ to straszna krowa ale z dwojga złego jest lepsza niż standardowy launcher na Pixelu. Irytuje mnie brak możliwości tworzenia folderów w szufladzie ale to mała wada. Dla mnie środkowy launcher skreśla brak możliwości układania aplikacji wg. własnej kolejności. Wynoszona kolejność alfabetyczna moim zdaniem nie sprawdza się w ogóle. Kiedy już przyzwyczaję się do ułożenia aplikacji w szufladzie to doinstalowanie lub odinstalowanie nawet jednej aplikacji potrafi go zburzyć. Umieszczanie nowych aplikacji nas końcu listy i foldery bardzo ułatwiają mi obsługę listy aplikacji. Wzorem jest dla mnie launcher Sony, który jest tak prosty i przejrzysty jak stock, a jednocześnie ma wszystko czego potrzebuje i nie jest wykastrowany że wszystkich istniejących ułatwień obsługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...