Skocz do zawartości
Wiertnik

Jaki monitor do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Zastanawiam się nad kupnem monitor niestety nie mam na ten temat wiedzy.

 

Ciężko mi się zdecydować czy wybrać qhd czy fhd.

Tak samo 24 czy 27 cali. (Aktualnie działam na 32 calach tv z odświeżaniem 60hz) ?

 

Wiem jedynie ze fajnie by było gdyby monitor miał 144hz odświeżania.

No i powiedzcie mi czy jak mam rtx 2060 to jest wgl sens pakować się w qhd? Czy dać sb spokój i zostawić fhd i lecieć w lepsza matryce/producenta?

 

Doradźcie mi co byśmy wybrali przy tym budżecie. Za każdy komentarz dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz 144Hz, do 1000zł, to jesteś skazany na 1920x1080, bo w tej cenie nie widzę monitora na sensownej matrycy ( IPS / VA ) z wyższą rozdzielczością, pokroju 2560x1440.

 

Chyba, że rozbijesz świnkę-skarbonkę i wyjmiesz kolejne 250zł by kupić Acer ED273URPBIDPX za 1250zł (2560x1440, VA, 144Hz).

 

ps. ja bym wybrał dla siebie w tym budżecie pewnie jakieś 23,8" IPS 3840x2160 60 Hz lub 27" IPS 3840x2160 60 Hz ... z powodu większego prawdopodobieństwa równej matrycy na mniejszych ekranach, to raczej to pierwsze. Także raczej inny kierunek niż Twój ;)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w czym chcesz mieć te 100 FPS+, jak w grach typu Battlefield czy nowy COD, to celuj raczej w FHD, np. AOC C24G1, Samsung C24FG73, MSI Optix MAG241C.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Zastanawiam się nad kupnem monitor niestety nie mam na ten temat wiedzy.

 

Ciężko mi się zdecydować czy wybrać qhd czy fhd.

Tak samo 24 czy 27 cali. (Aktualnie działam na 32 calach tv z odświeżaniem 60hz) ?

 

Wiem jedynie ze fajnie by było gdyby monitor miał 144hz odświeżania.

No i powiedzcie mi czy jak mam rtx 2060 to jest wgl sens pakować się w qhd? Czy dać sb spokój i zostawić fhd i lecieć w lepsza matryce/producenta?

 

Doradźcie mi co byśmy wybrali przy tym budżecie. Za każdy komentarz dziękuje.

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy wolisz mieć obraz ostry jak w laptopach czy superpłynny. Za obie rzeczy naraz przyjdzie Ci zapłacić więcej, co najmniej o te 250 zł, jak wspomniał kolega, jest też Acer z serii Nitro z matrycą IPS - koszt ok. 1400 zł.

Jest też Acer Nitro 1440p z odświeżaniem 75Hz i matrycą IPS 24" za 800 zł, jest to najtańszy sensowny monitor WQHD na rynku.

RTX 2060 poradzi sobie z taką rozdzielczością, poradzi sobie również z wygenerowaniem 100+ klatek, ale nie poradzi sobie z jednym i drugim naraz.

Jako że uważam 144Hz przydatne głównie w grach FPS typu CS, a gram w RPG i gry akcji, to sam planuję zakupić monitor 2K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżeli gram to przeważnie w lola, w3 i przygodowki. Sporadycznie w csgo i apex.

 

Podpowiem tylko, ze fajnie by było gdyby monitor można było ustawić w pionie bo czasami zdarza mi się coś programować i czasami tez coś rysuje w adobe suite. Chyba faktycznie odpuszczę sb częstotliwość odświeżania na rzecz lepszej matrycy. Czyli rozumiem ze patrzeć na acera serie nitro i te powyższe.

 

Dzięki ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpuszczasz sobie pierdylion Hz, to poważnie popatrz na Philips 276E8VJSB/00 (27" IPS 3840x2160)

https://pclab.pl/art79623.html

 

... gwarantuję, że jak odpalisz gierkę w 2560x1440, to będzie dobrze wyglądać (to ma już tak mały piksel, że skaluje jak CRT). Za to na pulpicie w 4K, ze skalowaniem przykładowo na 200% obraz będzie ostry jak brzytwa, a literki duże.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mając ekrany ze 157 PPI oraz 81 PPI mogę stwierdzić, że przy ekranie 24-27" na pewno wolałbym 1440p i prawie 2x więcej FPS od 4k(test 2060 Super u konkurencji) oraz do tego np. wyższy kontrast oraz HDR, ale to już jak kto woli.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam troszke podepne sie pod temat rowniez posiadam rtx 2060 i zastanawiam sie nad zmiana monitora. Gram glownie w COD'a Batllefield, PUBG. Sam juz niewiem czy lepiej wziac 144hz czy przeskoczyc na 2k ale ze wzgledu ze gram glownie w FPS'y chyba lepiej wybrac cos z 144hz. Ostatnio ogladalem w sklepie Msi optix mag271c i zastanawiam sie czy moj wzrok to ogarnie z takiej odleglosci siedze mniej wiecej od monitora 60-70cm a druga kwestia czy jednak nie jest za duzy do rodzielczoaci full hd . W sklepie oczywiscie wygladalo wszystko ok , wlaczone byly jakies wyscigi i przykladajac nawet glowe 10 cm od ekranu nie widzialem zadnej pixelozy jak niektorzy twierdza. Doplata wzgledem 24 cali jest niewielka stad moje niezdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mając ekrany ze 157 PPI oraz 81 PPI mogę stwierdzić, że przy ekranie 24-27" na pewno wolałbym 1440p i prawie 2x więcej FPS od 4k(test 2060 Super u konkurencji) oraz do tego np. wyższy kontrast oraz HDR, ale to już jak kto woli.

W praktyce to będzie raczej wybór 1920x1080 przy 144fps vs 2560x1440 przy 60 fps, na wyższych detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...