Forum PCLab.pl: Pad Xbox One do PC - jego działanie na adapterze bezprzewodowym, a baterie/akumulator - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Pad Xbox One do PC - jego działanie na adapterze bezprzewodowym, a baterie/akumulator

#1 Użytkownik jest niedostępny   DrNo1991 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 07 Wrzesień 2019 - 11:17

Witam, zakupiłem adapter z uwagi na fakt, iż w moim padzie Xbox One do PC zepsuło się wejście USB, przerywa połączenie często dlatego też gra na kablu podpiętym do PC sprawia spore problemy. Niestety o ile na kablu mógłbym grać ciągle, o tyle po podłączeniu przez adapter po około pół godzinie - godzinie pad się rozłącza jakby się rozładował. Oczywiście posiadam Windowsa 10, a z pomocą adaptera powinienem bez żadnych problemów móc grać np. w FIFĘ kilkadziesiąt godzin. Czy do takiego grania bezprzewodowego potrzebuję odpowiedniego akumulatora/baterii? Posiadam akumulator Ni-MH 2400MAH (Input: DC 5.0V, Output: DC 2.4V) kupiony jakiś czas temu na allegro. Zdążyłem się zorientować, iż najczęściej wykorzystywane są np. baterie Eneloop Pro (cena takich 4 sztuk wraz z ładowarką to ok. 120 zł jednak :/). Podobnie jest dedykowany akumulator Xbox Play and Charge, to również koszt około 100 zł. Sam adapter zakupiłem w podobnej cenie i po prostu nie sądziłem, że nie będę w stanie móc z niego korzystać. Czy to wina posiadanego akumulatora? Przecież ma sporą pojemność.

Bardzo proszę o pomoc i poradę, będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam! :)

#2 Użytkownik jest niedostępny   Dymian 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 07 Wrzesień 2019 - 11:25

Multimetr w rękę i go zbadaj.
Pożycz od kogoś kolejną parę i zbadaj.
Sam mam akumulatorki no name oraz stare eneloopy- nie narzekam na żadne.

#3 Użytkownik jest niedostępny   amp41 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Wrzesień 2019 - 12:24

Może uszkodzenie gniazda na kabel usb powoduje jakieś zwarcie które powoduje rozładowanie,dodatkowo jakiś akumulatorek no name też może nie mieć tych parametrów jakie są w opisie...co do samych akumulatorków to nie należy dopuszczać do całkowitego ich rozładowania bo to może nawet je uszkodzić.

#4 Użytkownik jest niedostępny   DrNo1991 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 07 Wrzesień 2019 - 14:42

Gniazdo USB oczywiście działa, gwałtowniejszy ruch padem powoduje ruszenie się kabelka USB i przerwanie połączenia. Tyle. Czy to może mieć jakikolwiek związek z akumulatorem? Zastanawiam się jednak poważnie nad zainwestowaniem w Eneloopy. Pytanie brzmi, czy warto dopłacić do Eneloopów Pro 2500mAh czy te białe 1900mAh są wystarczające? Jaki jest stosunek czasu ich ładowania do czasu ich wykorzystania? Ktoś korzysta z Eneloopów i mógłby je polecić?

#5 Użytkownik jest niedostępny   amp41 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Wrzesień 2019 - 15:01

Posiadam PRO 2500 ale jedna para padła po roku przez złe potraktowanie (rozładowanie do zera),teraz jak tego pilnuję i ładuję małym prądem to spokojnie bez wibracji wytrzymują tydzień grania po około godz. dziennie,choć ciężko to tak naprawdę określić,bo z tym czasem to różnie bywa...mam też na zmianę energizer 2300 i powiem że dużej różnicy nie ma między nimi.

#6 Użytkownik jest niedostępny   sino 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Wrzesień 2019 - 19:51

Zobacz postDrNo1991, o 07 Wrzesień 2019 - 15:42, napisał(a):

Pytanie brzmi, czy warto dopłacić do Eneloopów Pro 2500mAh czy te białe 1900mAh są wystarczające?
Tylko białe! Parametry nie są tajne, wystarczają na dużo dłużej, 70% pojemności po 10-ciu latach. Nie sprawdzałem, bo miałem GP Recyko 8 lat, Eneloopy mam 3,5 roku i nie widzę spadku pojemności.

Inne mają sens tylko dla nie umiejących liczyć i taki zaraz pisze co to jest 10 zł. Owszem niewiele, ale tak debilnie myśląc straci bardzo dużo. Pewnie się tym nawet nie przejmie gdy to będzie 200-500 zł w 10 lat, ale po co? Gdy będzie tak myśleć dalej to na innych produktach setki tysięcy.

Strona 1 z 1