Skocz do zawartości
Lopes123

Problem ze streamem obs !

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam mały problem.. otóż kiedy zaczynam streamować, obraz jest spikselowany, próbowałem z każdą rozdziałką osobiście mam 2560-1440, nagrywam battfield5, kiedy nagrywam na kompa, jakość jest ok, ale kiedy włączam stream, to jakoś jest spikselowana.

 

Sprzęt na jakim pracuje to procesor i9 9900k, Geforce GTX 2080 ti 11 gb, Ram 32 gb 4000 mhz 19cl. Więc jeśli chodzi o problem ze strony sprzętu to nie ma opcji..

 

Internet LTE orange Download 25 mb , upload minimum 14 średnio 17-19. Zdjęcia filmy itd itp, wrzucam błyskawicznie na hosty, więc problem z internetem również odpada, nawet speed testy robiłem z 60x i za każdym razem upload +10 mb.. a piksele jak bym miał 0.5 mb uploadu, albo sprzęt za 200zł

 

O to moje ustawienia obsa ---> x1.png próbowałem że skalowało do rozdzielczości 2560,1920,1280 wszędzie to samo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps ogarnąłem że tylko przy bitrate 18 000 np i rozdziałce 2560 x 1440 i skalowaniu na taką samą rozdziałkę, obraz jest wtedy idealny. 

 

Tylko problem że nikt nie ogląda w 1440p, a kiedy np zejdę na filmie do 720p to jest pikseloza... wyjasni mi ktos o co tutaj chodzi ? czemu 1440 p to brzytwa a 720p gówienko..

 

Albo jak ustawie skalowanie z 2560 x 1440 do 720p to jest równiez pikseloza to samo na 1080p tez pikseloza. Tylko Taka sama rozdzialka jest okej nagrywanie... Wiec o co tutaj chodzi bo jestem blady... Bo skoro 2560 x 1440 nagrywa mi ładnie to cos jest nie tak, bo to juz nie ma na to wplywu bitrate skoro daje rade nagrywac taka rozdzialke. tylko czemu mniejsze nagrywa okropnie ? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie a streamowanie to inna bajka.. Net lte nie jest stabilny jak ściana - stąd pewnie skoki prędkości a przy tak wysokim bitrate potrzeba stałej i dużej prędkości uploadu.

 

Nie widziałem jeszcze ładnego i ostrego obrazu na streamie w 720p - to zawsze wyglada słabo niezależnie jaki bitrate ustawisz.

 

 

Tutaj dla przykłądu mój stream z 3440x1440 skalowanym do full hd - bitrate 6000

 

 

 

Pokaż jak to u Ciebie wygląda

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lte skacze ale nigdy nie spada poniżej 10 mb upload. Minimum mam 14 mb uploadu. Do tego mam antene na dachu wiec jakas stabilizacja sygnalu jest. Kolejna sprawa mordo jest taka ze to nie wina internetu. W obs masz statystyki, ktore mowia ci gdzie co upierdala klatki. Internet mam po 3 godzinach streamu 0/ pare tysiecy. Przy bitrate 13 000 jakos tak mialem.. wiec to nie internet. Po prostu youtube upierd*la jakosc, albo nwm co jest.. 40 godzin przesiedzialem w temacie ustawień obs. Najlepszy efekt :

 

https://youtu.be/7Y3IybZBZ3g

 

Jakie masz ustawienia ? Korzystasz z ustawien h264 czy nvidia nvec new czy jakos tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki przyjacielu jakie masz do karty zainstalowane ? Korzysyasz z nvidia nvec

Edytowane przez Lopes123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praktycznie standard - nie korzystam z nvenc tylko x264 na ryzenie nie ma straty w fpsach.

 

Skoro masz taką jakosć jak na tej próbce to jest ok - raczej nic lepszego nie bedzie

 

Sterowniki bodajże 436.02

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...