Skocz do zawartości
Mavver

MSI B450 A-pro, a ryzen 5 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jak wyżej.

Czy wiecie coś może o tym czy nowy bios (z 21 sierpnia 2019) załatwił problem z bootowaniem ryzen 3gen na ten płycie? Mowa o wersji MSI B450 a-pro bez MAX.

Kiedy może się pojawić nowy w wersji nie beta i czy w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tomahawka bez max , czyli bliźniacza płyta do Twojej, i nie mam problemów z bootowaniem , pod warunkiem że ustawiam ram poniżej 3600mhz, wszystko co wyżej 3533mhz potrafi losowo mieć problem z włączeniem pc, a na tak ustawionym ramie miałem tylko raz bootlopa , ale wyłączyłem pc przyciskiem i włączyłem drugi raz i jest oki. Ryzena 3600 mam od 3 tyg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi, próbowałeś 7B86v1B2? Lepiej? gorzej? Czy uznałeś że działa to nie ruszasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gaming Plus, bliźniacza wersja Toma i A-Pro. Mam najnowszy stabilny bios tj 1A, bootuje, proc też leci na 4.2ghz, RAM działa tak samo jak na starej wersji biosu v18, na 3600mhz 1.35v.

 

@Pioy

On testował, ale wrócił do poprzedniej wersji biosu. Było gorzej

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem 7C02AMS.1B4 z forum msi , i totalna porażka u mnie była, niższe oc ramu , wywalanie sterownika grafiki po chwili po włączeniu pc , i podczas gry jakby prostokątne czarne okna wyskakiwały, chciałem kartę wysyłać na gwarancję bo myślałem , że artami sypie , po cofnięciu biosu problem z kartą został wyeliminowany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na tym co Wy macie już generalnie bezproblemowo, czy jeszcze się zdarzają jak masz pecha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam 2 problemy . Jeden to takie jakby trzaski i piski w słuchawkach. Pojawił się nagle ten problem, kombinowalem sporo i to samo. Więc kupiłem gigabyte b450m ds3h , mam nadzieję że problem zniknie .

Drugi problem to oc ram poniżej 3600mhz , poza tymi 2 problemami wszystko działa Oki. Nie mam żadnych resetow, niestabilności itp . Gry działają dobrze , programy też , nie wysypuje się żaden sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemów z bootowaniem, ale zapewne tacy się znajdą na forum reddit, bo widziałem wypisywane problemy. Nie wiem od czego to zależy.

Problemy z WHEA zniknęły, a miałem też i więcej jak wymieniłem RX 570 na 1660Ti, przez geforce nasiliły się błędy WHEA, na tym biosie 1A na płycie Gaming Plus- problem rozwiązany.

 

Na forum też mają Gaming plus, tą samą co ja mam, i też im działa.

 

edit:

Ja mam jedynie problem z tym:

"Dysk 3 został nieoczekiwanie usunięty."

 

Drugi mało istotny, Nahimic, który jest dodatkiem do dźwięku, niestety blokuje, sprawia konflikty z ReLive czy Shadow Play nagrywa gameplay bez dźwięku, wywalenie tego Nahimic, naprawia problem. OBS nagrywał i nie sprawiał problemów z Nahimic.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko będziesz miał możliwość to bierz płytę w wersji Max - absolutnie zero problemów, żadnych WHEA, żadnych problemów z bootem czy dźwiękiem, działa idealnie od początku u mnie.

Niestety decydując się na zwykłą wersję płyty od MSI musisz liczyć się z ewentualnymi problemami ze względu na brak poprawnej kompatybilności z nowymi Ryzenami.

Jeszcze trochę czasu minie zanim można będzie mówić o 100% kompatybilności na takich płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj rozmowy na jakim biosie jest lepiej,

a chipset 300 nie dostał nic nowego od premiery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zaraz ma być agesa 1.0.0.4 więc lepiej poczekać na taką wersję biosu

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie takie zaraz bo finalnie w listopadzie, BETA BIOSy mają być niby wcześniej, ja bym instalował i nie czekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może i tak, jak ktoś ma Ryzeny 3, mi tam na 2700X pewnie nic nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przy okrojonym biosie irytowało ustawianie krzywej wentylatorów,

ale na szczęście można to zrobić z poziomu Win przez apke.

W przypadku MSI jak się nie podkręca to raczej nie ma problemu.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś wgrał nowy Bios na wersję bez MAX i może potwierdzić że problem z bootowaniem ustąpił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej kicha jeśli mam całkowicie odcięte zasilanie na listwie zasilającej to pierwsze bootowanie nie działa dopiero po resecie odpala.

Zastanawiam się czy nie wrócę do wcześniejszej wersji biosu płyty B450 A-pro z ryśkiem 3600, bo o ile mnie pamięć nie myli nie było takich cyrków.

Swego czasu w testach miałem Tomahawka B450 Max na tych samych kościach Adata XPG Gammix D10 i nie było żadnych problemów z bootowaniem.

Edytowane przez sir62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach biosu wyłączyłem profil XMP a taktowanie pamięci zostawiłem na nominalnych 3200 MHz pozostawiając pozostałe parametry CL-RCD-RP-RAS bez zmian i płyta bootuje za każdym razem, .

Edytowane przez sir62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...