Forum PCLab.pl: Głośniki do 1000 zł - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Ten temat jest zamknięty

Głośniki do 1000 zł

#1 Użytkownik jest niedostępny   piootrek96 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 07 Wrzesień 2019 - 22:58

Hej, właśnie mam w koszyku Logitech Z906, które można kupić teraz za 799 zł w x-kom, jednak naczytałem się wielu hejtów na ten zestaw. Typu że słabo grają, w nich dudni tylko bas, są awaryjne, edifiery lepsze itp..

Ja potrzebuję głośników z wejściem optycznym, bo chcę podpiąć jednocześnie ps4 i komputer.

Od zawsze używałem zestawu 5.1 i jak patrze, że ludzie polecają bardziej zestaw 2.0, to osobiście nie wierzę, bo nie wyobrażam sobie dobrego dźwięku bez subufera. Druga sprawa, to przestrzenność dźwięku. Da się to osiągnąć na 2 głośnikach?

Dla mnie liczy się jakość, a nie głośność. Głośniki w tej cenie nie mogą mieć żadnych słyszalnych szumów własnych, mają grać czysto, mieć dużo wejść, abym mógł podpiąć każde urządzenie.

I właściwie to nie mam za bardzo warunków do rozstawienia głośników 5.1, ale mam takie głośniki, które po prostu stoją obok siebie, a rozstawiam je rzadko na okoliczność obejrzenia filmu czy pogrania w gry. Myślę, że dałbym się przekonać do 2.1, ale musi to być coś wybitnego, w co warto zainwestować.

Proszę o wyjaśnienie zjawiska, że 2.0 lub 2.1 gra lepiej niż 5.1 jak to niektórzy twierdzą.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Caution 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 08 Wrzesień 2019 - 01:52

Zobacz postpiootrek96, o 07 Wrzesień 2019 - 22:58, napisał(a):

I właściwie to nie mam za bardzo warunków do rozstawienia głośników 5.1, ale mam takie głośniki, które po prostu stoją obok siebie, a rozstawiam je rzadko na okoliczność obejrzenia filmu czy pogrania w gry.

Ale jak je już rozstawisz, to są poprawnie rozstawione?

Hej, właśnie mam w koszyku Logitech Z906

Z906 to plastikowy szrot, który może się sam zapalić, nie warto.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Quentin88 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 08 Wrzesień 2019 - 07:30

ok jak oglądasz filmy to lepiej 2.1. niz 2.0

kiedyś też jarałem sie 5.1 ale szybko mi przeszło. osobiście uważam że lepiej dołożyc do 2.1/2.0, niż płacić za głośniki do sporadycznych efektów. Tu masz zastawik ktory zje na sniadanie logitecha czy innego platikowego creativa

https://www.olx.pl/o...html#7975a1e986

albo

https://www.olx.pl/o...html#7975a1e986

#4 Użytkownik jest niedostępny   kamilos69 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 08 Wrzesień 2019 - 07:31

Dobre kolumny 2.0 zagrają zdecydowanie lepiej niż plastikowe pierdziawki z subem. O taka mała ciekawostka.

#5 Użytkownik jest niedostępny   piootrek96 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 08 Wrzesień 2019 - 10:22

Zobacz postCaution, o 08 Wrzesień 2019 - 01:52, napisał(a):

Ale jak je już rozstawisz, to są poprawnie rozstawione?

Z906 to plastikowy szrot, który może się sam zapalić, nie warto.

Tak, jak je rozstawie swoje 5.1 to jest super.

Co do hejtu na z906, to mnóstwo jest takich komentarzy, że ulegają samozapłonowi a żadnego źródła nikt nigdy nie podał.

Co do reszty odpowiedzi, to dziękuję, ale ponad 1000 zł wydawać na głośniki to się chyba mija z celem. Główny cel to są filmy i gry.
1000 zł to i tak uważam że jest mocno przesadzone. Jednak zależy mi na wejściu optycznym i jak najlepszej jakości dźwięku w stosunkowo cichych zastosowaniach.

Podane zestawy 2.1 zapewnią mi dźwięk przestrzenny? Np w grach chciałbym mieć wrażenie, że słyszę co się dzieje za mną.

#6 Użytkownik jest niedostępny   Caution 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 08 Wrzesień 2019 - 15:36

Nie no, fizyki nie oszukasz :P Najlepiej 5.1, jak do filmów i gier. Zobacz Edifiery C6XD.

#7 Użytkownik jest niedostępny   piootrek96 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 09 Wrzesień 2019 - 03:54

Kurde, rozchorowałem się na punkcie tych edifierów, spać nie mogę i rozmyślam, bo byłem wczoraj o krok od zapłacenia za z906, przekonany że to dobry zakup. Dobrze że na xkom nie ma automatycznych płatności, bo już bym żałował. Tak to nie zapłaciłem za te logitechy, a zamówienie anulowałem.

Głównie to choruje na model Edifier 2830db, 2.0, jednak nie wiem jak je zmieszczę na biurku obok monitora, bo są ogromne.

Natomiast z 5.1 chyba zrezygnuję.

#8 Użytkownik jest niedostępny   Tomcat 

• uzależniony od % maniak wojskowości
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Wrzesień 2019 - 08:17

Jak przechodzisz na stereo to spokojnie kupisz mały wzmacniacz np smsl ad18 + kolumny pasywne.
To zagra naprawę lepiej.

Druga sprawa 2730 db (2830 chyba nie ma takeigo modelu) to spore krowy jakna biurko, poza tym subiektywnie one sa strasznie brzydkie.

#9 Użytkownik jest niedostępny   Art385 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Wrzesień 2019 - 08:27

Zobacz postpiootrek96, o 09 Wrzesień 2019 - 04:54, napisał(a):

Kurde, rozchorowałem się na punkcie tych edifierów, spać nie mogę i rozmyślam, bo byłem wczoraj o krok od zapłacenia za z906, przekonany że to dobry zakup. Dobrze że na xkom nie ma automatycznych płatności, bo już bym żałował. Tak to nie zapłaciłem za te logitechy, a zamówienie anulowałem.

Głównie to choruje na model Edifier 2830db, 2.0, jednak nie wiem jak je zmieszczę na biurku obok monitora, bo są ogromne.

Natomiast z 5.1 chyba zrezygnuję.

Powiem ci tak jak chcesz do filmów i gier to ciężko ci będzie znaleźć coś lepszego niż Z906 za 800 ziko no chyba że byś znalazł Z5500 :E Akurat w tych zastosowaniach logi potrafią wycisnąć niezły SPL i dobrze łupnąć. Sam miałem Z5500 lata temu i bardzo dobrze je wspominam. Z906 tylko ustawiałem znajomemu w małej klitce w bloku to wiem tylko, że nie gra z takim rozmachem jak Z5500 ale ogólnie daje radę. Jeśli jednak planujesz słuchać muzyki szczególnie bardziej wymagającej niż disco polo to 2.0 będzie bardziej uniwersalne.

Ten post był edytowany przez Art385 dnia: 09 Wrzesień 2019 - 08:28

#10 Użytkownik jest niedostępny   Caution 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 09 Wrzesień 2019 - 09:28

Chyba żartujesz Z906 to plastikowy badziew. W tej cenie Edifiery to o niebo lepszy wybór.

#11 Użytkownik jest niedostępny   Quentin88 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 09 Wrzesień 2019 - 19:43

jeśli głownie filmy i gry o pbydwu przypadkach uzywasz dzwieku przestrzennego to przesądzone 5.1
teraz wybór firmy. miałem creativy, sluchalem logitechów. Mam edki i uwazam ze graja o niebo lepiej :)

#12 Użytkownik jest niedostępny   Kyle_PL 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Wrzesień 2019 - 19:48

Zobacz postQuentin88, o 08 Wrzesień 2019 - 07:30, napisał(a):

ok jak oglądasz filmy to lepiej 2.1. niz 2.0
To temat rzeka. Osobiście wolałbym 2.0 w danej cenie, z powodu bardziej naturalnego dźwięku.

Zobacz postQuentin88, o 09 Wrzesień 2019 - 19:43, napisał(a):

jeśli głownie filmy i gry o pbydwu przypadkach uzywasz dzwieku przestrzennego to przesądzone 5.1
Porównywałem 2.0 do 5.1 w tej samej cenie i wybrałem do filmów i gier 2.0 (z powodu naturalności dźwięku).

Także ostatecznie ... zależy co kto lubi.

Ten post był edytowany przez Kyle_PL dnia: 09 Wrzesień 2019 - 19:50

#13 Użytkownik jest niedostępny   EvilKillaruna 

• Orator
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy lokalni

Napisany 09 Wrzesień 2019 - 21:46

Zobacz postQuentin88, o 09 Wrzesień 2019 - 19:43, napisał(a):

teraz wybór firmy. miałem creativy, sluchalem logitechów. Mam edki i uwazam ze graja o niebo lepiej :)

Gry muszą mieć poprawne wsparcie dźwięku wielokanałowego. Filmy zaś muszą być kodowane z dźwiękiem wielokanałowym natywnie. Jeśli ktoś rozstawia sobie 5.1 i emuluje sobie pogłos ze stereo, to niestety ale z prawdziwym dźwiękiem wielokanałowym ma to niewiele wspólnego. Nie bez powodu od wielu lat pracuję na kolumnach stereo. Jak już powiedziano - o wiele bardziej naturalny dźwięk i z reguły lepsza reprodukcja dźwięku w tej samej cenie.

#14 Użytkownik jest niedostępny   piootrek96 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 09 Wrzesień 2019 - 22:02

Jednak najbardziej rozsądnym wyjściem będzie EDIFIER R1280DB. Poczytałem troszkę o nim i spełnia moje wymagania.

#15 Użytkownik jest niedostępny   EvilKillaruna 

• Orator
  • Ikona

Napisany 10 Wrzesień 2019 - 08:47

Poza tym że bardzo trudno je rozstawić i mają wąski sweet spot. Niektórzy od razu próbowali mieć przez to nawet pretensje do mnie, że "recenzja jest zbyt pozytywna". R1600/1700 są łatwiejsze i lepsze.

#16 Użytkownik jest niedostępny   Tomcat 

• uzależniony od % maniak wojskowości
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Wrzesień 2019 - 08:56

Do filmów to nawet r1600 nie mają zbyt dużo niskiego basu.
Te małe to juz ogolnie będzie raczej lipka.

#17 Użytkownik jest niedostępny   EvilKillaruna 

• Orator
  • Ikona

Napisany 10 Wrzesień 2019 - 09:52

@Tomcat No niestety.

Ale ogólnie w tym wątku moim zdaniem założenia są kompletnie oderwane od wyborów. Zresztą jeśli ktoś pisze w 2019 roku "subufer" to naprawdę...

Hej, właśnie mam w koszyku Logitech Z906, które można kupić teraz za 799 zł w x-kom, jednak naczytałem się wielu hejtów na ten zestaw. Typu że słabo grają, w nich dudni tylko bas, są awaryjne, edifiery lepsze itp..

Ja potrzebuję głośników z wejściem optycznym, bo chcę podpiąć jednocześnie ps4 i komputer.

Od zawsze używałem zestawu 5.1 i jak patrze, że ludzie polecają bardziej zestaw 2.0, to osobiście nie wierzę, bo nie wyobrażam sobie dobrego dźwięku bez subufera. Druga sprawa, to przestrzenność dźwięku. Da się to osiągnąć na 2 głośnikach?

Dla mnie liczy się jakość, a nie głośność. Głośniki w tej cenie nie mogą mieć żadnych słyszalnych szumów własnych, mają grać czysto, mieć dużo wejść, abym mógł podpiąć każde urządzenie.

I właściwie to nie mam za bardzo warunków do rozstawienia głośników 5.1, ale mam takie głośniki, które po prostu stoją obok siebie, a rozstawiam je rzadko na okoliczność obejrzenia filmu czy pogrania w gry. Myślę, że dałbym się przekonać do 2.1, ale musi to być coś wybitnego, w co warto zainwestować.

Proszę o wyjaśnienie zjawiska, że 2.0 lub 2.1 gra lepiej niż 5.1 jak to niektórzy twierdzą.

i jeszcze trzeba tłumaczyć czemu stereo gra "lepiej" niż 2.1/5.1, gdy od lat było to tłumaczone, miliony razy, wszędzie. Ta wiedza jest powszechnie dostępna, a nikomu raczej nie zależy na przekonywaniu drugiej strony o czymkolwiek. Po prostu szkoda czasu. Nie chodzi o lekceważenie, ale o powszechność wiedzy i w sumie taką oczywistość tychże wniosków. Wystarczy przytoczyć wkład materiałowy w danej cenie, konieczność rozstawu, konieczność operowania na podstawach akustyki, fale odbite, kierunkowość, to jeśli pchać się w system z subem, żeby miało to ręce i nogi, to nie w tak śmiesznie niskim budżecie. Albo przynajmniej aby pomieszczenie akustyczne było jakkolwiek zaadaptowane. Inaczej będzie problem z dudnieniem, dziurami w paśmie, niską jakością.

Jeśli wszystko sprowadzić do:

Głośniki w tej cenie nie mogą mieć żadnych słyszalnych szumów własnych, mają grać czysto, mieć dużo wejść, abym mógł podpiąć każde urządzenie.

To moim zdaniem tylko ampli z optykiem + pełnowymiarowe kolumny pasywne. W 1000 zł będzie bardzo ciężko się zmieścić, wyłącznie używki. Bo szumieć będą akurat każde aktywne, czy się to komuś podoba, czy nie. Oczywiście w sprzęcie pasywnym również występują szumy, ale z reguły mniejsze, nie ma przebić itd. Można też trafić na sprzęt z kompletnie czarnym tłem (M35 / MX35) i do tego dokupić jakiś transmiter BT lub konwerter C/A wyposażony w optyk, np. D03K, dosztukować kable i kolumny... ale znów, będzie tego za dużo na 1000 zł. Tak właśnie wygląda chęć maksymalnego przyoszczędzenia przy maksymalnych wymaganiach ;).

#18 Użytkownik jest niedostępny   Kyle_PL 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Wrzesień 2019 - 10:20

Zobacz postEvilKillaruna, o 10 Wrzesień 2019 - 09:52, napisał(a):

Bo szumieć będą akurat każde aktywne, czy się to komuś podoba, czy nie.
Na prawdę dobre kolumny aktywne, w punkcie odsłuchu nie szumią (Nubert nuPro A-300).

Ogólnie też śliski nieco temat, bo często kolumny sprzedawane jako aktywne, są pasywne (mają pasywny podział pasma), a jedynie mają wbudowany wzmacniacz (i z tego powodu ktoś chciał brzmieć "pr0" wśród kolegów z piaskownicy i wpadł na pomysł nazywać je aktywnymi). Natomiast kolumny pasywne poniekąd też szumią, bo "grają" szumy własne wzmacniacza, który je napędza ;)

#19 Użytkownik jest niedostępny   EvilKillaruna 

• Orator
  • Ikona

Napisany 10 Wrzesień 2019 - 11:01

Zobacz postKyle_PL, o 10 Wrzesień 2019 - 10:20, napisał(a):

Na prawdę dobre kolumny aktywne, w punkcie odsłuchu nie szumią (Nubert nuPro A-300).

Naprawdę* dobre, owszem. Tu mówimy zaś o Edifierach grubo poniżej 1000 zł, więc niestety ale cały czas wpadamy w ten sam problem, który obserwuję w tematach słuchawkowych na wielu forach, w tym własnym:
- wymagania jak u rasowego audiofila
- budżet jak u początkującego

Czasami dochodzi do tego taka ogólnie roszczeniowa, butna postawa typu "płacem rzondam", a najlepiej "nie płacem nic a rzondam wszystkiego". Niestety to tak nie działa. Owszem, czasami trafi się sprzęt który "nagina system" i kosztuje grosze, a jeśli w dobrym stanie to potrafi rzucić na kolana, ale często nie tyczy się ona sprzętu regularnie dostępnego w sklepach. A już na pewno nie w takiej cenie. Jeśli zaś ktoś kupuje sprzęt z przekonaniem, że wszystko mu się należy i gdy czegoś się nie da dostać/osiągnąć, to jest to na pewno wina kompetencji doradzających lub sprzedających, to takim osobom dziękuje się, przestaje się z nimi rozmawiać i nie marnuje więcej czasu.

Zobacz postKyle_PL, o 10 Wrzesień 2019 - 10:20, napisał(a):

Ogólnie też śliski nieco temat, bo często kolumny sprzedawane jako aktywne, są pasywne (mają pasywny podział pasma), a jedynie mają wbudowany wzmacniacz (i z tego powodu ktoś chciał brzmieć "pr0" wśród kolegów z piaskownicy i wpadł na pomysł nazywać je aktywnymi). Natomiast kolumny pasywne poniekąd też szumią, bo "grają" szumy własne wzmacniacza, który je napędza ;)

Aktywność = posiadanie wzmacniacza. Tylko w tym uproszczonym zakresie pojmowania tego pojęcia operuję.
Szum = tak jak pisałem, przy pracy na normalnej, użytkowej głośności, a nawet większej, szum własny może być nadal nieistniejący lub minimalny, a sprzęt nie musi kosztować kroci. Niedawno testowałem wzmacniacz lampowy, który był skonstruowany tak, że jego szum był słyszalny dopiero przy mocnym odkręceniu gałki poza zakres który sam uznałbym za komfortowy. 8 lamp. Pod względem szumu przebił naprawdę sporo tranzystorów i byłem pod wielkim wrażeniem ogólnej czystości oraz dynamiki dźwięku. Oczekiwanie jednak, że tak będzie zachowywał się sprzęt z Czajna za 1000 zł to jest jakieś nieporozumienie.

Rozwiązania więc są dwa:
1. wyraźnie zwiększyć budżet i kupić raz a dobrze
2. ograniczyć wymagania i pogodzić się z dużymi kompromisami jakościowymi

#20 Użytkownik jest niedostępny   piootrek96 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Wrzesień 2019 - 23:46

No to już nie wiem całkiem.. Creativy 5.1 które mam od 15 lat, a kosztowały jakieś 200 zł grają bardzo ładnie do tej pory.. xd Trochę szumią, ale bardziej szumi wentylator bequiet! na obrotach 1000rpm. I swoją drogą uważam że te głośniki bardzo ładnie, uniwersalnie grają.
Także moje wymagania chyba nie są aż tak wysokie.

Ciekawe czy usłyszałbym jakąś różnicę przy głośnikach za 1k.

Głównie to potrzebuje wejście na kabel optyczny, bo ciągłe przepinanie kabli żeby przełączyć się z pc na konsolę jest uciążliwe.

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2