Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, właśnie mam w koszyku Logitech Z906, które można kupić teraz za 799 zł w x-kom, jednak naczytałem się wielu hejtów na ten zestaw. Typu że słabo grają, w nich dudni tylko bas, są awaryjne, edifiery lepsze itp..

 

 

Ja potrzebuję głośników z wejściem optycznym, bo chcę podpiąć jednocześnie ps4 i komputer.

 

Od zawsze używałem zestawu 5.1 i jak patrze, że ludzie polecają bardziej zestaw 2.0, to osobiście nie wierzę, bo nie wyobrażam sobie dobrego dźwięku bez subufera. Druga sprawa, to przestrzenność dźwięku. Da się to osiągnąć na 2 głośnikach?

 

Dla mnie liczy się jakość, a nie głośność. Głośniki w tej cenie nie mogą mieć żadnych słyszalnych szumów własnych, mają grać czysto, mieć dużo wejść, abym mógł podpiąć każde urządzenie.

 

I właściwie to nie mam za bardzo warunków do rozstawienia głośników 5.1, ale mam takie głośniki, które po prostu stoją obok siebie, a rozstawiam je rzadko na okoliczność obejrzenia filmu czy pogrania w gry. Myślę, że dałbym się przekonać do 2.1, ale musi to być coś wybitnego, w co warto zainwestować.

 

 

Proszę o wyjaśnienie zjawiska, że 2.0 lub 2.1 gra lepiej niż 5.1 jak to niektórzy twierdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właściwie to nie mam za bardzo warunków do rozstawienia głośników 5.1, ale mam takie głośniki, które po prostu stoją obok siebie, a rozstawiam je rzadko na okoliczność obejrzenia filmu czy pogrania w gry.

Ale jak je już rozstawisz, to są poprawnie rozstawione?

 

Hej, właśnie mam w koszyku Logitech Z906

 

Z906 to plastikowy szrot, który może się sam zapalić, nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jak oglądasz filmy to lepiej 2.1. niz 2.0

 

kiedyś też jarałem sie 5.1 ale szybko mi przeszło. osobiście uważam że lepiej dołożyc do 2.1/2.0, niż płacić za głośniki do sporadycznych efektów. Tu masz zastawik ktory zje na sniadanie logitecha czy innego platikowego creativa

 

https://www.olx.pl/oferta/edifier-s-730-CID99-IDxRYkt.html#7975a1e986

 

albo

 

https://www.olx.pl/oferta/hi-fi-glosniki-edifier-s530d-CID99-IDARjWo.html#7975a1e986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre kolumny 2.0 zagrają zdecydowanie lepiej niż plastikowe pierdziawki z subem. O taka mała ciekawostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak je już rozstawisz, to są poprawnie rozstawione?

 

 

 

Z906 to plastikowy szrot, który może się sam zapalić, nie warto.

 

Tak, jak je rozstawie swoje 5.1 to jest super.

 

Co do hejtu na z906, to mnóstwo jest takich komentarzy, że ulegają samozapłonowi a żadnego źródła nikt nigdy nie podał.

 

 

Co do reszty odpowiedzi, to dziękuję, ale ponad 1000 zł wydawać na głośniki to się chyba mija z celem. Główny cel to są filmy i gry.

1000 zł to i tak uważam że jest mocno przesadzone. Jednak zależy mi na wejściu optycznym i jak najlepszej jakości dźwięku w stosunkowo cichych zastosowaniach.

 

Podane zestawy 2.1 zapewnią mi dźwięk przestrzenny? Np w grach chciałbym mieć wrażenie, że słyszę co się dzieje za mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, fizyki nie oszukasz :P Najlepiej 5.1, jak do filmów i gier. Zobacz Edifiery C6XD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, rozchorowałem się na punkcie tych edifierów, spać nie mogę i rozmyślam, bo byłem wczoraj o krok od zapłacenia za z906, przekonany że to dobry zakup. Dobrze że na xkom nie ma automatycznych płatności, bo już bym żałował. Tak to nie zapłaciłem za te logitechy, a zamówienie anulowałem.

 

Głównie to choruje na model Edifier 2830db, 2.0, jednak nie wiem jak je zmieszczę na biurku obok monitora, bo są ogromne.

 

Natomiast z 5.1 chyba zrezygnuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przechodzisz na stereo to spokojnie kupisz mały wzmacniacz np smsl ad18 + kolumny pasywne.

To zagra naprawę lepiej.

 

Druga sprawa 2730 db (2830 chyba nie ma takeigo modelu) to spore krowy jakna biurko, poza tym subiektywnie one sa strasznie brzydkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, rozchorowałem się na punkcie tych edifierów, spać nie mogę i rozmyślam, bo byłem wczoraj o krok od zapłacenia za z906, przekonany że to dobry zakup. Dobrze że na xkom nie ma automatycznych płatności, bo już bym żałował. Tak to nie zapłaciłem za te logitechy, a zamówienie anulowałem.

 

Głównie to choruje na model Edifier 2830db, 2.0, jednak nie wiem jak je zmieszczę na biurku obok monitora, bo są ogromne.

 

Natomiast z 5.1 chyba zrezygnuję.

Powiem ci tak jak chcesz do filmów i gier to ciężko ci będzie znaleźć coś lepszego niż Z906 za 800 ziko no chyba że byś znalazł Z5500 :E Akurat w tych zastosowaniach logi potrafią wycisnąć niezły SPL i dobrze łupnąć. Sam miałem Z5500 lata temu i bardzo dobrze je wspominam. Z906 tylko ustawiałem znajomemu w małej klitce w bloku to wiem tylko, że nie gra z takim rozmachem jak Z5500 ale ogólnie daje radę. Jeśli jednak planujesz słuchać muzyki szczególnie bardziej wymagającej niż disco polo to 2.0 będzie bardziej uniwersalne.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz Z906 to plastikowy badziew. W tej cenie Edifiery to o niebo lepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli głownie filmy i gry o pbydwu przypadkach uzywasz dzwieku przestrzennego to przesądzone 5.1

teraz wybór firmy. miałem creativy, sluchalem logitechów. Mam edki i uwazam ze graja o niebo lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jak oglądasz filmy to lepiej 2.1. niz 2.0

To temat rzeka. Osobiście wolałbym 2.0 w danej cenie, z powodu bardziej naturalnego dźwięku.

 

jeśli głownie filmy i gry o pbydwu przypadkach uzywasz dzwieku przestrzennego to przesądzone 5.1

Porównywałem 2.0 do 5.1 w tej samej cenie i wybrałem do filmów i gier 2.0 (z powodu naturalności dźwięku).

 

Także ostatecznie ... zależy co kto lubi.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak najbardziej rozsądnym wyjściem będzie EDIFIER R1280DB. Poczytałem troszkę o nim i spełnia moje wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do filmów to nawet r1600 nie mają zbyt dużo niskiego basu.

Te małe to juz ogolnie będzie raczej lipka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo szumieć będą akurat każde aktywne, czy się to komuś podoba, czy nie.

Na prawdę dobre kolumny aktywne, w punkcie odsłuchu nie szumią (Nubert nuPro A-300).

 

Ogólnie też śliski nieco temat, bo często kolumny sprzedawane jako aktywne, są pasywne (mają pasywny podział pasma), a jedynie mają wbudowany wzmacniacz (i z tego powodu ktoś chciał brzmieć "pr0" wśród kolegów z piaskownicy i wpadł na pomysł nazywać je aktywnymi). Natomiast kolumny pasywne poniekąd też szumią, bo "grają" szumy własne wzmacniacza, który je napędza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już nie wiem całkiem.. Creativy 5.1 które mam od 15 lat, a kosztowały jakieś 200 zł grają bardzo ładnie do tej pory.. xd Trochę szumią, ale bardziej szumi wentylator bequiet! na obrotach 1000rpm. I swoją drogą uważam że te głośniki bardzo ładnie, uniwersalnie grają.

Także moje wymagania chyba nie są aż tak wysokie.

 

Ciekawe czy usłyszałbym jakąś różnicę przy głośnikach za 1k.

 

Głównie to potrzebuje wejście na kabel optyczny, bo ciągłe przepinanie kabli żeby przełączyć się z pc na konsolę jest uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego typu głośniki kiedyś ( Creative T5400 ). Z naturalnością dźwięk z tych zestawów nie ma nic wspólnego. Jeśli takie brzmienie Ci odpowiada, to może faktycznie zakup 5.1 za 1000zł będzie i tak niezłym postępem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję Edifier R1280DB i nie interesuje mnie rozstaw. Będą przy monitorze na szerokości 90 cm, a przed nimi będę siedział tak blisko w tejże samej odległości co rozstaw, że będę czuł powiew wiatru od basu. I nie intereresuje mnie. Bo widzę, że nie ma złotego środka na moje wymagania.

 

 

Temat uważam za zamknięty. Dziękuję każdemu za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...