Forum PCLab.pl: Xiaomi, Huawei.. czy Samsung? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Xiaomi, Huawei.. czy Samsung? Co warto kupić?

#21 Użytkownik jest niedostępny   xede 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 11 Wrzesień 2019 - 10:17

ja np. od dawna zaakceptowalem brak jacka, zainwestowalem w sluchawki BT za 60-80 zl od chinczyka i na moje potrzeby starczaja w 100%, przejsciowka to rzeczywiscie slaba akcja
uwydatnia sie tutaj przyzwyczajenie ludzi do jacka w telefonie bo mozna nawet kupic ta przejsciowke BT <> jack od xiaomi ktora daje rade albo same sluchawki BT i nie trzeba wydawac nagle 300zl zeby jakosc byla wystarczajaca, chyba ze jestes audiofilem ale tacy nigdy nie sluchaja muzy z telefonu bezposrednio

#22 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2019 - 10:26

Zobacz postDisconnecT, o 10 Wrzesień 2019 - 23:40, napisał(a):

A Z bluetootha to gówno nie płynie? No masz rację nie płynie bo jest to transmisja cyfrowa, tylko żeby jeszcze to usłyszeć to trzeba tą cyfrową transmisję przekonwertować na analogowy sygnał, jeżeli zatem sądzisz że DAC wielkości opakowania po szpilkach da radę coś sensownego wykrzesać to jesteś błędzie. Dobre słuchawki BT to koszt zaczynający się od 1000/1200 zł, co wygląda co najmniej śmiesznie na tle wartości omawianych telefonów.

Co mi daje Jack, to proste, mogę podłączyć każde dowolne słuchawki, bez dyndającego szajsu który utrudnia noszenie smarta w kieszeni, lepiej mogę podłączyć ładowarkę bądź kabel USB razem ze słuchawkami bez dyndającego rozdzielacza, ot zmniejszanie funkcjonalności telefonu za tą samą kasę Emejzing!

PS. Co niektórzy chyba naprawdę nie wiedzą jak działają te przelotki z USB-C i jak one dopiero nędznie wpływają na dźwięk, zwłaszcza w kontekście flagowców w których dało się znaleźć całkiem przyzwoity DAC jak na wielkość telefonu. ;)

Akurat w przypadku HTC przelotka ma wbudowany dac i bdb radzi sobie z podłączonymi urządzeniami. Do tego przelotka ma dedykowany soft HTC, który to ogarnia.

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 12 Wrzesień 2019 - 10:27

#23 Użytkownik jest niedostępny   xede 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 11:18

ale jest przelotka i tylko o to chodzi w calej sprawie

#24 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 11:30

Przeczytaj uważnie arg innych. Ze niby z przelotka to dupa...

#25 Użytkownik jest niedostępny   DisconnecT 

• Trolling master race :E
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 17:59

Zobacz postPetru23, o 12 Wrzesień 2019 - 11:26, napisał(a):

Akurat w przypadku HTC przelotka ma wbudowany dac i bdb radzi sobie z podłączonymi urządzeniami. Do tego przelotka ma dedykowany soft HTC, który to ogarnia.

O to się właśnie rozchodzi, wielkość głównego wtyku porównywalna jest do małego pendrive, a w środku musi siedzieć układ zasilania i cały DAC, jakością to nawet nie stało obok wyższej półki z portem jack i układem Wolfson.

Kaszana i tyle, zamiast dobrego telefonu i słuchawek za 200 zł, trzeba teraz inwestować co najmniej 500 w przyzwoite BT żeby dorównać jakością ;)

#26 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 19:50

No ten cały polecany v30 przy HTC z jego aktywna przelotka jakoś lepszy wcale nie jest. :hmm: czytałem wiele dyskusyjnych komentarzy i recenzji.

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2