Skocz do zawartości
gothic72

Poczta Polska - Paczka Ubezpieczona, zawartość zniszczona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w dniu 07.08.2019 wysłałem Paczką ekonomiczną ubezpieczoną kompletną klapę z matrycą do laptopa msi. Paczka była bardzo dobrze zabezpieczona ( styropian, folia bąbelkowa, a na matrycę ręczniki kuchenne by się nie porysowała. Kupujący Pan z Allegro odebrał paczkę na poczcie 13.08.2019. W domu po otwarciu paczki okazało się, że obudowa matrycy jest częściowo otwarta - zatrzaski, a sama matryca popękana i w jednym miejscu nastąpił wyciek ciekłego kryształu pod szybą.

Więc w dniu odbioru złożył reklamacje elektronicznie o uszkodzeniu zwartości przesyłki:

" przesyłka zawierała kompletną klapę do laptopa z matrycą LCD. Przed zakupem na Allegro (aukcja nr 836946979matryca była w bardzo dobrym stanie. Po rozpakowaniu dobrze zabezpieczonej przesyłki (styropian, folia bąbelkowa i ręczniki kuchenne bezpośrednio na matrycę, żeby się nie zarysowała) okazało się, że obudowa matrycy jest częściowo otwarta - zatrzaski, a sama matryca popękana i w jednym miejscu nastąpił wyciek ciekłego kryształu pod szybą. Przesyłka została ubezpieczona przez nadawcę. Wartość zakupu z przesyłką to 258 zł." W reklamacji dodał także zdjęcia uszkodzeń.

 

Napisał także do mnie bym poszedł na pocztę i zrzekł się odszkodowania na jego rzecz. Oczywiście poszedłem na pocztę i dowiedziałem się aby zrobić to elektronicznie i że będę jeszcze z Poczty dzwonić w tej sprawie. Więc w dniu 17.08.2019 wysłałem zgłoszenie o uszkodzeniu zawartości przesyłki i o zrzeczeniu się na tego Pana odszkodowania. Dni mijały Poczta nie zadzwoniła.

W dniu 05.09.2019 szanowny Pan kupiec wysłał mi e-maila że :

 

" Dzień dobry,

 

niestety zgłoszenie reklamacyjne zostało rozpatrzone negatywnie. Poniżej przesyłam maila, którego dostałem z poczty.

W tej sytuacji przesyłka była ubezpieczona i nadawca może ubiegać się o zadośćuczynienie w firmie ubezpieczeniowej.

Poczta stwierdza, że przesyłka była nieodpowiednio nadana, bez opcji ostrożnie.

W związku z tym chciałbym odzyskać zainwestowane pieniądze. "

 

Co mi poradzicie na to ?

Bo według mnie ja wysłałem w pełni zabezpieczoną zawartość, poczta nie wywiązała się z obowiązku dostarczenia w całości, jest ubezpieczenie,( według poczty nie ma ostrożnie) człowiek chce ode mnie zwrot pieniędzy choć zrzekłem się odszkodowania na jego rzecz. Czyli też wychodzę z założenia że ma mi zwrócić całą klapę z matrycą w takim stanie jak wysłałem.

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na paczce nie ma naklejki "ostrożnie" lub "uwaga szkło", albo zadeklarowanej zawartości np. szkło, albo coś szklanego :) to ciężko się dziwić że umywają ręce.

Na pewno nie paliłbym sie do zwrotu pieniędzy, bo też jest tutaj wina klienta, (nie sprawdzenie przesyłki przy odbiorze,a od poczty do domu różne rzeczy mogły się wydarzyć)

Czyli też wychodzę z założenia że ma mi zwrócić całą klapę z matrycą w takim stanie jak wysłałem.
nie ma klapy nie ma pieniędzy :)

dziwne, że matryca się uszkodziła, a wygląd paczki przy odbiorze nie skłonił do refleksji :hmm:

ubezpieczenie, ubezpieczeniem zależy co obejmowało i jakie miało wykluczenia.

dla mnie to jest dziwne

Poczta stwierdza, że przesyłka była nieodpowiednio nadana, bez opcji ostrożnie.
może ty tylko ubezpieczyłeś zaginięcie przesyłki? Edytowane przez blacout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych dostawach ładują naczepę normalnie po dach tak że się po paczkach chodzi :E

IVECO-_-jazda-testowa-Poczty-Polskiej-5.jpg

Szkoda że nie było ostrzeżenia UWAGA SZKŁO! masz po prostu pecha :kwasny:

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klient odebrał paczkę na poczcie i poszedł z nią do domu tam otworzył i się okazało że zawartość trafiona jest. Choć uwierzcie że była zapakowana klapa z matrycą pancernie w opakowanie z którym trzy lata temu przysłana była mi klapa z matrycą od Msi gt 660 z Francji i tak samo pancernie zapakowana. Po drugie jeżeli by była paczka uszkodzona i opakowanie było by uszkodzone widział by i zwrócił uwagę na ten fakt na poczcie. Może sam ją uszkodził źle postawił lub mu spadło coś na nią bardzo ciężkiego. Dziwna sprawa. Wysyłałem parenaście razy różnego rodzaju klapy z matrycami, monitory i nic takiego się nie wydarzyło by towar był zmasakrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa że sam odbiorca chciał aby nadawca się zrzekł odszkodowania.

Czyżby odbiorca podmienił matrycy i chciał zarobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałeś kilkanaście razy różne matryce i nie wiesz ze paczkę trzeba oznaczać "uwaga szkło"? Tego się nie robi po to by faktycznie ktoś uważał i traktował przesyłkę jak jako. bo wszyscy wiemy, ze tak jak każdy może sobie oznaczyć w ten sposób paczkę nawet z pluszowym miśkiem. tak i "przewoźnicy "pakowacze" mają to w czterech literach, To się robi właśnie po to, by nie mieć problemów przy odzyskiwaniu pieniędzy.

 

Jedno jest pewne, zanim klient cokolwiek od Ciebie zażąda, musi Ci odesłać paczkę, Tobie radziłbym mimo wszystko domagać się od poczty odszkodowania.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może i masz racje ale jeżeli idę na pocztę wysyłam paczkę i pyta mnie się Pani czy z ubezpieczeniem to tak z ubezpieczeniem, po to je biorę. Po drugie jeżeli paczkę odbiera na poczcie i nie ma wskazań że opakowanie jest zmasakrowane, gruby karton, styropian gruby, folia bąbelkowa i to nie raz owinęta a kilkanaście razy klapa z matrycą.

Jeżeli odebrał to z automatu on musi wnosić o odszkodowanie co uczynił a ja miałem się zrzec tegoż odszkodowania na jego rzecz. Co zrobiłem po upewnieniu się u kierownika na poczcie. Miałem napisać pismo z zrzeknięciem się na jego rzecz podając w opisie numer jego zgłoszenia. Poczta miała także dzwonić do mnie ale widocznie cięcia mają bo nie dzwoniła.

 

" W tej sytuacji przesyłka była ubezpieczona i nadawca może ubiegać się o zadośćuczynienie w firmie ubezpieczeniowej.

Poczta stwierdza, że przesyłka była nieodpowiednio nadana, bez opcji ostrożnie. " taki dostał email

 

Ale jeszcze jest taki myk czemu tej opcji nie można skreślić na kwicie ( potwierdzeniu nadania ) a można skreślić przesyłka ubezpieczona. Po za tym jeżeli by był karton zmasakrowany powinny być też zdjęcia a takowych nie było w zgłoszeniu.

 

Poza tym matryca wygląda jak by ktoś na nią nadepnął :/

 

zdjęcie 2

post-611874-15680473750899_thumb.jpg

post-611874-15680474912433_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytał małym druczkiem? Pani się pyta, bo od ilości ubezpieczonych paczek dostaje premię. Jednak jest to jakaś podstawa do walki o ubezpieczenie, która niestety i tak prawdopodobnie zostanie odrzucona przez brak naklejki "uwaga szkło, pozostaje jeszcze UOKiK sądy. Nie mniej jednak możesz też wystosować pismo do pana klienta, że na jego życzenie zrzekłeś się ubezpieczenia na jego prośbę i korzyść. Teoretycznie wraz z wystosowaniem do Ciebie takiej prośby, wziął wszystko na siebie. Niestety nie masz tego na piśmie wiec tu tez może być klops. Chyba zacząłbym od tego drugiego, możesz mu wysłać mailowo informacje wraz z kopia przepisania ubezpieczenia. i dopisać, żeby sobie teraz sam załatwiał, bo z chwilą przeniesienia ubezpieczenia, przestało to być twoim obowiązkiem.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UBEZPIECZENIE jest TYLKO od zgubienia paczki, lub jesli fizycznie zostnaie uszkodzona/karton zamokniety/dziurawy itp - wtedy mozesz wnioskowac o odszkodowanie w pełnej kwocie na jaka ubezpieczyles

 

jak z zewnątrz jest ok jest to wina tylko niedostatecznego zabezpieczenia towaru wewnątrz, jak wysle ramke szklaną w kopercie i ubezpiecze to tez powinni oddawac kase z ubezpieczenia?

nie

 

po drugie - pocztą polską nie wysyla sie rzeczy bo kurierem za duzą paczke do 10kg z ubezpiecznieme do 1000zł zaplacisz pewnie 15-16zł a na poczcie bardzo podobnie i jeszcze trzeba w kolejce stac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takową prośbę bym zrzekł się na jego korzyść odszkodowania mam w mailach w których napisał bym tak zrobił by on dostał odszkodowanie, a nie ja. Co uczyniłem w reklamacji elektronicznej że zrzekam się na jego korzyść podając numer jego reklamacji, imię nazwisko i numer konta, na co mam potwierdzenie w e-mailu.

 

A tak mi napisał :

" Wg opisu w dokumentacji reklamacji zwrot przysługuje nadawcy (mimo tego, że reklamację składa odbiorca). Może zrzec się Pan odszkodowania na moją rzecz, ale wymagane jest to na piśmie wg tego co było napisane na stronie internetowej poczty "

 

Więc opisałem tą sytuacje co i jak i dodałem :

 

"Proszę o wypłatę odszkodowania w wysokości 258 zł ( zakup kompletnej klapy do laptopa z matrycy LCD z przesyłką) z powodu zrzeknięcia się odszkodowania na rzecz ............ na Numer konta: 33 ....... Numer zgłoszenia reklamacji Pan Piotr....... - nr 53...."

 

Moja odpowiedz (email):

"Witam Panie Piotrze byłem na poczcie z tego co się dowiedziałem to jak będą dzwonić do mnie to ma się zrzec odszkodowanie na Pana rzecz ale też kierownik placówki powiedział bym przez stronę wysłał pismo tak jak Pan z tym bym podał jeszcze Pana numer zgłoszenia i zrzeczenia się roszczeń na Pana co uczyniłem "

 

Za co Pan Piotr mi odpisał ( email)

"Witam,

dziękuję. Mam nadzieję, że Poczta wywiąże się ze swojej odpowiedzialności.

Pozdrawiam "

 

No jeszcze w tygodniu do Konsumentów pójdę dowiedzieć się co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się w ogóle dziwię, że poczta polska oferuję jakiekolwiek ubezpieczenie oprócz zaginięcia.

Załóżmy że masz najnowszego smarfona za grube tysiące, upada, zbity, zdarza się.

Ładujesz takiego do paczki, naklejasz "uwaga szklo", ubezpieczasz i wysylasz do kolegi.

Ten odpakowuje, zbity i od razu reklamacja na poczcie, żeby oddawali kase za pobity telefon.

A poczta jak frajer zwraca pieniądze .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się w ogóle dziwię, że poczta polska oferuję jakiekolwiek ubezpieczenie oprócz zaginięcia.

Załóżmy że masz najnowszego smarfona za grube tysiące, upada, zbity, zdarza się.

Ładujesz takiego do paczki, naklejasz "uwaga szklo", ubezpieczasz i wysylasz do kolegi.

Ten odpakowuje, zbity i od razu reklamacja na poczcie, żeby oddawali kase za pobity telefon.

A poczta jak frajer zwraca pieniądze .....

 

znasz taki przypadek? bo ja nie - mi gosc wyslal monitor z uwaga szklo, ubezpieczenie, itp gowna - zaplacił za wysyłke 70zł a monitor owiniety był w sumie w tekture i sie zbił - walczylem 3 miesiace z pocztą i tak kasy nie zwrocili - telefon nie ma jak sie zbic w wysyłce jesli bedzie w org kartoniku a ten kartonik w wiekszym pudle, chociaz dostalem ipada pro za 5k owinietego streczem tylko wiec roznie bywa - naszczescie caly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znasz taki przypadek? bo ja nie - mi gosc wyslal monitor z uwaga szklo, ubezpieczenie, itp gowna - zaplacił za wysyłke 70zł a monitor owiniety był w sumie w tekture i sie zbił - walczylem 3 miesiace z pocztą i tak kasy nie zwrocili - telefon nie ma jak sie zbic w wysyłce jesli bedzie w org kartoniku a ten kartonik w wiekszym pudle, chociaz dostalem ipada pro za 5k owinietego streczem tylko wiec roznie bywa - naszczescie caly

Jaki powód podali?

 

Złe zapakowanie towaru?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to był tylko przykład z telefonem. Może być inny towar.

Skąd poczta ma wiedzieć co było w środku przed wysłaniem?

Czy naklejka "uwaga szkło" zwalnia z pancernego pakowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa że sam odbiorca chciał aby nadawca się zrzekł odszkodowania.

Czyżby odbiorca podmienił matrycy i chciał zarobić?

 

nie. Bo bał się, że sprzedawca po odzyskaniu kasy z ubezpieczenia nie odda mu kasy za zakup lub nowej matrycy. Tak to przekierował kwotę ubezpieczenia bezpośrednio na siebie z pominięciem sprzdawcy. No ale kupa, bo reklamacja odrzucona :E

 

robi się zdjęcia podczas pakowania, na poczcie z przybita pieczątką i oznaczeniami. "Ostrożnie" kosztuje chyba 1zł. Niedawno wysyłałem NAS z dwoma HDD w środku. Ostrożnie oraz ubezpieczenie obowiązkowo, bez tego nie wypuszcza się nic, co może sie uszkodzić. Od tego ta opcja jest i należy z niej korzystac. Do tego towar ma być tak zapakowany, aby jak najlepiej go zabezpieczyć. Matryca jest delikatnym towarem i jako taki należy go pakować.

Jako zwykłą paczkę to możesz spodnie wysłać, którym nie zaszkodzi, jak kilkanaście paczek na nie spadnie, w tym felgi stalowe i odważniki do wag.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nic nie zrobisz. Co najwyżej do sądu pocztę :E, ale jak nie było naklejki ostrożnie to raczej nic nie ugrasz. Ogólnie przepisy są tak skonstruowane, że to sprzedawca ma zadbać aby przesyłka dotarła w oryginalnym stanie do kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żal że odbiorca nie rozpakował przy odbiorze na poczcie, więcej by można ugrać w końcu to nie była dmuchana lala.

Teraz nie wiadomo kto zawinił, czy sprzedający taką wysłał, czy kupujący nie pierdolną o ziemie, czy gremliny podczas transportu.

Kto kupował LCD lub płytę grzewczą online ten wi że to masakra :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to był tylko przykład z telefonem. Może być inny towar.

Skąd poczta ma wiedzieć co było w środku przed wysłaniem?

Czy naklejka "uwaga szkło" zwalnia z pancernego pakowania?

 

Ogólnie uznanie reklamacji przez PP jest mało prawdopodobne. W protokole szkody uzupełnia się wszystko, tzn w co zapakowane, jakie zabezpieczenia miała paczka, opis opakowania zewnętrznego i wewnętrznego, rodzaj uszkodzenia itp itd. Także nie zwalnia z pancernego pakowania bo w protokole będzie napisane jak była zapakowana i już dziękujemy reklamacja odrzucona bo źle zapakowane.

 

Co do autora tematu bez wykupionej opcji ostrożnie, całkowicie zapomnij o odszkodowaniu. Na 100% poczta nie zwróci za to. Jestem tego całkowicie pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to jak zrzekłeś się tego odszkodowania na rzecz kupującego, to ciebie to już g.... może obchodzić co z tym dalej i nic nie musisz robić. Możesz to olać.

 

A co do pakowania. Kilka miesięcy temu wysyłałem dysk HDD paczką przez PP i sam sobie w domu wydrukowałem i przykleiłem na paczkę coś takiego:

 

fe2f8742efac67demed.jpg

 

Na poczcie paczkę przyjęli i nic więcej nie dopłacałem. Dysk doszedł do adresata cały i sprawny. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przy wysyłaniu cennych rzeczy nagrywać film z pakowania i stanu przedmiotu, choć może być męczące, jak ktoś dużo tego sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy zaoszczędziło mi to nerwów i pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po mojej przygodzie z InPostem nagrywam

 

Nie będzie mi potem ktoś(InPost) sugerował że nie włożyłem np.przesyłki do paczkomatu oraz celowo przeciągał sprawę aby nie pokazywać nagrania z monitoringu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi taki dowód skutecznie obalono w kilku sprawach. Tak, że możemy się licytować. Wiadomo - lepiej nagrać i mieć "coś" a nie tylko stanowisko, że przyszło/wyszło zepsute, ale jeśli ktoś myśli, że to cudowne i nieobalalne remedium na wszystko to się grubo myli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...