Skocz do zawartości
rizzteh

DISPLAY PORT-> HDMI problem gtx 1050ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chciałbym się dowiedzieć czy zakupiłem zły kabel czy coś jest nie tak z wyjściem DP

 

 

posiadam monitor samsunga 27 cali - wyjście hdmi

oraz karte gtx 1050 ti

 

 

chciałem podlaczyc monitor z karta kablem displayport [ na wyjsciu gpu ] do monitora [ wejscie hdmi ] po podlaczeniu nie ma sygnalu , odlaczenie zasilania od monitora + restart kompa nie skutkuje

 

podlaczone mam tak [KARTA GPU - DISPLAYPORT - HDMI - MONITOR

kabel ktory kupilem to https://www.komputronik.pl/product/443490/lanberg-displayport-1-0m.html?gclid=EAIaIQobChMI4MDErJLE5AIVzhoYCh174QYcEAQYASABEgLGWfD_BwE

 

cos nie tak?

Edytowane przez rizzteh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przez ciekawość zapytam - czemu nie podłączyłeś kablem HDMI-HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przez ciekawość zapytam - czemu nie podłączyłeś kablem HDMI-HDMI?

 

 

Monitor posiada funkcję FREESYNC - wcześniej działała ona tylko na kartach AMD , NVIDIA ostatnio wprowadziła obsługę w sterownikach dziękuje której monitory z FREESYNC moga działac z gpu NVIDIA - aby to działało monitor musi być podpięty do wyjścia DP na GPU

Edytowane przez rizzteh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma podobny problem. Kupił pilota i nie działa. I się zastanawia czy bateria rozładowana czy pilot nie działa. Wie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma podobny problem. Kupił pilota i nie działa. I się zastanawia czy bateria rozładowana czy pilot nie działa. Wie ktoś?

 

 

ahahahah..... nie ma jak to rzetelna pomoc , omnibusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nie widzę informacji nt. kierunku działania tego kabla..

 

Skoro połączenie musi odbywać się przez DisplayPort to chyba ten standard powinien być zarówno w GPU jak i monitorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na włączenie freesync poprzez przejściówkę na platformie AMD, co dopiero na NVIDIA. Podłączenie kabla HDMI-DVI powoduje iż opcja Freesync jest wyszarzona (niedostępna) w opcjach sterownikach.

Edytowane przez lolekol464

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to rozumieć?

 

Kierunek działania: Wejście Displayport -> Wyjście HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to rozumieć?

 

Kierunek działania: Wejście Displayport -> Wyjście HDMI

 

 

Juz sam nie wiem czy to wina kabla czy kierunku podlaczenia , sam kabel bez zadnego freesync/g-sync nie dziala

 

Kabel mam tak - od monitora hdmi do karty wpiete pod displayport

 

Nie ma szans na włączenie freesync poprzez przejściówkę na platformie AMD, co dopiero na NVIDIA. Podłączenie kabla HDMI-DVI powoduje iż opcja Freesync jest wyszarzona (niedostępna) w opcjach sterownikach.

 

 

To jest kabel HDMI-DISPLAYPORT

 

 

opcja FREESYNC/G-SYNC pojawia sie w panelu nvidii po podlaczeniu monitora do wyjscia displayport w karcie graficznej a , ze w monitorze mam hdmi kupilem taki kabel

Edytowane przez rizzteh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to rozumieć?

 

Kierunek działania: Wejście Displayport -> Wyjście HDMI

 

Mój znajomy jak kupował drzwi też się zastanawiał czy wejściowe czy wyjściowe, potem na motywach powstał skecz kabaretowy... Ten wątek jest coraz lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj podłączyć telewizor to sprawdzisz czy ten kabel działa.

 

qrek1: akurat te adaptery są kierunkowe, więc ma to znaczenie. Ten kabel działa karta graficzna DP -> monitor HDMI.

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj podłączyć telewizor to sprawdzisz czy ten kabel działa.

 

qrek1: akurat te adaptery są kierunkowe, więc ma to znaczenie. Ten kabel działa karta graficzna DP -> monitor HDMI.

 

 

 

na TV oraz Drugim monitorze brak sygnału , przy restarcie komputera pojawia się przez krótką chwilę obraz ale może w 10% reszta to czerwone kropki

 

dvi,vga,hdmi działają sprawnie więc chyba kabel do wymiany...

Edytowane przez rizzteh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel oddaj, freesynca i tak nie będziesz miał z adapterem.

 

Jeśli monitor nie ma displayport a ma free sync, to ktoś tu się myli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o konwerter/adapter, przez takie rzeczy Freesync nie będzie obsługiwany, a monitor obsługuje FreeSync po HDMI. Czy tak ciężko zrozumieć?

 

Freesync/Gsync nigdy nie będzie działało z jakimikolwiek konwerterami sygnału, musi być bezpośrednie połączenie.

 

Zostaje ci jedynie kombinować po HDMI i nic więcej. Chociaż wydaje mi się że karty od zielonych mogą nie obsługiwać Freesync przez HDMI.

 

Chcesz mieć Freesync/Gsync, zmień kartę bądź monitor.

 

Mam wrażenie jakby pisał to jakiś troll

Edytowane przez lolekol464

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o konwerter/adapter, przez takie rzeczy Freesync nie będzie obsługiwany, a monitor obsługuje FreeSync po HDMI. Czy tak ciężko zrozumieć?

 

Mam wrażenie jakby pisał to jakiś troll

 

Też mam takie wrażenie. Skąd wziąłeś informacje, że on używa adaptera? Przecież słowem o tym nie napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie wrażenie. Skąd wziąłeś informacje, że on używa adaptera? Przecież słowem o tym nie napisał.

 

Zastanówmy się, sygnał DP jest całkowicie niezgodny z magistralą TMDS występującą w HDMI i DVI, jak sądzisz co trzeba zrobić? Prosty kabel nie będzie działać, musi się po drodze znaleźć układ który przetłumaczy dane z magistrali DP na magistralę TMDS, w tym kablu układ znajduje się we wtyczce HDMI.

 

Kabel jest kierunkowy i zadziała tylko w sytuacji gdy DP jest nadawcą, a HDMI odbiorcą, w drugą stronę potrzebny jest specjalistyczny konwerter który swoje kosztuje.

 

Freesync po HDMI działa tylko na kartach AMD, w przypadku NVidii połączenie będzie realizowane tylko po natywnym kablu DP-DP i zabawa w konwertery na HDMI niczego nie zmieni.

Rozwiązane proste, oddać ubity kabel i kupić normalny HDMI do HDMI. ;)

 

opcja FREESYNC/G-SYNC pojawia sie w panelu nvidii po podlaczeniu monitora do wyjscia displayport w karcie graficznej a , ze w monitorze mam hdmi kupilem taki kabel

 

Nie, Freesync (G-Sync Compatible) zostanie aktywowany w momencie gdy karta graficzna wykryje monitor w standardzie DisplayPort, zapewniam Cię że mimo użycia kabla DP-HDMI z konwerterem, komputer doskonale będzie wiedział o tym, że pracuje z urządzeniem HDMI. ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest kierunkowy i zadziała tylko w sytuacji gdy DP jest nadawcą, a HDMI odbiorcą, w drugą stronę potrzebny jest specjalistyczny konwerter który swoje kosztuje.

Przecież tak właśnie podłączył kabel. Nie wiem czemu miałby go zwracać, w innym przypadku niż jego niedziałanie.

 

Co do freesynca, to jaka jest właściwie konkluzja bo się zgubiłem. Są inne kable DP -> HDMI niż ten który kupił na których freesync na nvidii będzie działał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanówmy się, sygnał DP jest całkowicie niezgodny z magistralą TMDS występującą w HDMI i DVI, jak sądzisz co trzeba zrobić? Prosty kabel nie będzie działać, musi się po drodze znaleźć układ który przetłumaczy dane z magistrali DP na magistralę TMDS, w tym kablu układ znajduje się we wtyczce HDMI.

 

Kabel jest kierunkowy i zadziała tylko w sytuacji gdy DP jest nadawcą, a HDMI odbiorcą, w drugą stronę potrzebny jest specjalistyczny konwerter który swoje kosztuje.

 

Freesync po HDMI działa tylko na kartach AMD, w przypadku NVidii połączenie będzie realizowane tylko po natywnym kablu DP-DP i zabawa w konwertery na HDMI niczego nie zmieni.

Rozwiązane proste, oddać ubity kabel i kupić normalny HDMI do HDMI. ;)

 

 

 

Nie, Freesync (G-Sync Compatible) zostanie aktywowany w momencie gdy karta graficzna wykryje monitor w standardzie DisplayPort, zapewniam Cię że mimo użycia kabla DP-HDMI z konwerterem, komputer doskonale będzie wiedział o tym, że pracuje z urządzeniem HDMI. ;)

 

 

Dzięki w takim razie za wyczerpanie tematu , czyli przez konwerter dp - hdmi freesync na ukladzie nvidii nie zadziała , sam kabel oddam bo jest niesprawny tak czy inaczej na tv, drugim monitorze rowniez brak sygnalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tak właśnie podłączył kabel. Nie wiem czemu miałby go zwracać, w innym przypadku niż jego niedziałanie.

Napisał że nie działa nawet na TV, kable z wbudowanym konwerterem są narażone na usterki fabryczne.

 

Co do freesynca, to jaka jest właściwie konkluzja bo się zgubiłem. Są inne kable DP -> HDMI niż ten który kupił na których freesync na nvidii będzie działał?

 

Nie ma, zarówno przy AMD i NV wymagane jest połączenie bezpośrednie, ten pierwszy obsługuje HDMI-HDMI i DP-DP, ten drugi tylko DP-DP.

 

Dzięki w takim razie za wyczerpanie tematu , czyli przez konwerter dp - hdmi freesync na ukladzie nvidii nie zadziała , sam kabel oddam bo jest niesprawny tak czy inaczej na tv, drugim monitorze rowniez brak sygnalu.

 

Nie zadziała, więc zastosuj czysty kabel HDMI-HDMI, być może za jakiś czas NV się opamięta i puści obsługę Adaptive Sync po kablu HDMI, co powinno mieć miejsce od samego początku.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zgodnie z przewidywaniami, jak już NV się ugnie, to trzeba po drodze wprowadzić sztuczne ograniczenia. I zostawić wsparcie tylko dla Turinga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest kierunkowy i zadziała tylko w sytuacji gdy DP jest nadawcą, a HDMI odbiorcą, w drugą stronę potrzebny jest specjalistyczny konwerter który swoje kosztuje.

 

Dokładnie, a więc cytując mój post:

 

Jak to rozumieć?

 

Kierunek działania: Wejście Displayport -> Wyjście HDMI

 

to jak na moją logikę, powinno być napisane "Kierunek działania: Wyjście Displayport -> Wejście HDMI"

 

Bo inaczej, to powinno przerabiać sygnał z HDMI na DP, a jak mówisz, do tego potrzeba specjalistycznego konwertera który swoje kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...