Skocz do zawartości
Vireon

Zamiennik Logitech G102 do 150 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, niedawno kupiłem tę myszkę i bardzo mi się ona podoba, fajnie mi się na niej gra i jest świetnie wykonana. Problem z romiarem, jest dla mnie bardzo mała. Chciałbym kupić inną myszkę, do 150 zł, która byłaby większa. Czy z G402 będę tak samo zadowolony? To te same sensory?

 

 

Z góry dzięki za pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego, że jest mała, wbrew pozorom da się po jakimś czasie przyzwyczaić, i potem się tego specjalnie nie zauważa.

 

Choć oczywiście każdy ma inny rozmiar dłoni i problem może pojawić się, jeśli serio jest dla kogoś bardzo mała.

 

G402 jakby na to nie patrzeć, kształtem to trochę inna bajka, i tak jak znam trochę obie, i kształtem bardziej wolę takie w stylu G102, to G402 też może zacząć się podobać, ale to jednak coś zgoła innego.

 

Wejdź sobie na testgear (jest tam też lista sensorów), określ, jaki masz grip i popatrz, ale w podobnym kształcie widzę:

 

DM1 PRO / S

G403

 

Logitech G203

Logitech G305

 

I droższe:

 

Zowie FK1/+

Zowie EC1-B

Zowie ZA11

 

Zowie EC2-B

Zowie ZA13

Zowie FK2

Zowie ZA12

Logitech G Pro

 

Dzielę ze względu na grip.

Porównaj sobie rozmiar każdej do G102, żeby znów nie okazała się za mała.

Poza tamtymi warto jeszcze zwrócić uwagę na Kana V2 w podobnej budowie do G102, choć na bokach jest bardziej wklęsła, niż zcięta w dół.

Podejrzewam, że co nie co w sieci będzie, która w ogólnym rozrachunku jest wygodniejsza.

 

I mogę zasugerować, że Rivale mogą Ci po tej myszy nie podejść, zwłaszcza zważywszy, że część jest asymetryczna. Np. 100.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i za listę myszy.

Jednak czy Logitech G402 będzie downgradem względem G102? Warto jest dopłacić do G403 względem G402?

Edytowane przez Vireon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie G102 jest tańszą myszą.

Nie tyle musi rozchodzić się o downgrade, bo nie znam Twojego gustu, ale skoro podobała Ci się G102, to warto zaznaczyć, że G402 jest inna, a G403 będzie raczej bliżej do G102.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g402 to zupełnie inny kształt, znacznie większa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, z tego co przeczytałem to G102 i G403 mają ten sam sensor (Tego HERO, tak mi się wydaje) i to byłoby super bo to ta sama mysz tylko większa. G402 natomiast ma już inny i zastanawiam się jak z nim jest jakościowo.

Co myślicie o jakichś alternatywach, jak Rival 110?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CA Gaming Margay CA-1033 na sensorze 3360. Rivali nie kupuj, ponieważ często padają tak samo jak DM1 Pro itp.

Edytowane przez amnum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, z tego co przeczytałem to G102 i G403 mają ten sam sensor (Tego HERO, tak mi się wydaje) i to byłoby super bo to ta sama mysz tylko większa. G402 natomiast ma już inny i zastanawiam się jak z nim jest jakościowo.

Co myślicie o jakichś alternatywach, jak Rival 110?

 

g102/203 ma sensor mercury, ale jest on na tyle dobry, że nie ma różnicy wyczuwalnej między nim a sensorem hero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysz G102/203 są super ale właśnie to ich największy problem! Rozmiar ale to już ktoś napisał da się przyzwyczaić

Próbuj jeszcze! Ile ją masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model o (nie minus) i to bardzo ciekawa mysz. Praktycznie nie ma się do czego przyczepić, poza ceną, mogłaby być jeszcze nieco tańsza.

Jakość wykonania super, kabel bardzo miękki, nie ma porównania z żadnym gumowym. W zestawie ślizgacze też pierwsza klasa teflon ptfe, wymiana np. na hyperglides nie ma raczej sensu. Waga bardzo niska, poniżej 70g to daje największą różnicę w porównaniu do innych myszy, teraz dopiero pojawia się ten trend i więcej producentów idzie w tę stronę. A pomyśleć że do niedawna jeszcze specjalnie dawali ciężarek do środka.. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W G403 podobno często pada lewy przycisk myszy. Korzystam z g203 Prodigy na Mercury i myszka jest super, ale fakt... Mogłaby być troszkę lepiej wyprofilowana i większa. Posiadam też Cougar Minos x3 na PMW3310DH i też daje radę, ale scroll w tej myszy jest słaby i zbyt duża przestrzeń pomiędzy scrollem, a przyciskami powoduje że dostaje się tam kurz. Gdybym teraz miał wymieniać myszkę to kupiłbym CA Gaming Margay CA-1033 za 90zł w promocji na komputroniku. Według recenzji wypada bardzo dobrze pod względem wykonania i sensor 3360 + profil jak zowie i inne tego pokroju myszki po 200zł. Wystarczy poczytać komentarze ludzi.

Edytowane przez amnum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysz G102/203 są super ale właśnie to ich największy problem! Rozmiar ale to już ktoś napisał da się przyzwyczaić

Próbuj jeszcze! Ile ją masz?

 

Mam ją już jakieś kilka miesięcy i mimo, że nigdy nie miałem okazji jej wymienić, to ciągle dręczy mnie jej rozmiar.

 

G402 to dobry wybór jak lubisz większe myszki. Jakbyś miał jeszcze dopłacać więcej, to te modele glorious o dostają pozytywne recenzje: https://www.x-kom.pl/p/508536-myszka-przewodowa-glorious-pc-gaming-race-model-o-matte-black.html

 

Wygląd nie zachwyca, ale może jakościowo jest lepsza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może Sensei 310.

 

Serio... Odpuść sobie SS i zastanów się nad czymś innym. Podałem ci przykład myszki która może ciebie zaskoczyć, a jeżeli nie to po prostu ją oddasz do sklepu. Będziesz miał takie prawo, bo masz 14 dni na odwołanie się od zakupu. Chyba że twój budżet to więcej niż 150zł, to wtedy można by poszukać czegoś jeszcze ciekawszego.

 

TOP 40 najlepszych myszek gamingowych według osoby która zna się na rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...