Skocz do zawartości
Perun89

Problem z Ryzenem 5 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

dzisiaj kupiłem Ryzena 5 3600 i niestety nie wszystko działa tak jak powinno

2 kości ramu działają tylko w pierwszych 2 slotach, nie dziala dual channel.

na Ryzenie 5 2600 wszystko chodziło jak należy.

sprawdzałem piny procesora pod lupą i nie zauważyłem żeby jakiś był skrzywiony..

Płyta to MSI B350 gaming pro carbon z najnowszym biosem, RAM to Goodram Iridium Pro 3000Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dual chanel działał ram musisz miec w 2 i 4 slocie od procka. Nie ma opcji by tak nie działał chociaż na podstawowych ustawieniach(częstotliwościach) bez względu na BIOS, chyba ze masz spsute sloty. Zrestartuj BIOS zworką, wsadź ram w 2 i 4 slot i napisz czy dało jakiś efekt :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa tylko 1 i 2 slot, wykrywa pełne 16gb ramu, oczywiście w single. Pozostałe dwa sloty nie działają w ogóle, jeśli choćby jedna kość jest w 3 albo 4 slocie to komp się włącza, wszystko się świeci, wiatraki działają ale nie ma obrazu. Wyciągnąłem baterie na kilka minut i brak poprawy. To wygląda jak by nowy procesor miał coś nie tak z kontrolerem pamięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciąganie baterii to nie zworka, producent nie montował jej tam bez powodu, a ja nie zaznaczyłem bez powodu słowa "zworka" pogrubionym tekstem :E Może to pomóc, choć nie musi, do stracenia nic nie masz. U mnie np. jak kupiłem zestaw, poskładałem wszystko do kupy, komputer nie chciał startować, pomógł właśnie reset zworką, wyciągniecie baterii nic nie dawało. Możesz tez sprawdzić czy masz możliwość powrotu do poprzedniej wersji BIOS, jeśli tak, to ją przywrócić. Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować pożyczyć od kogoś inne pamięci, jeśli te zadziałają to nie będzie powodu by odesłać płytę na gwarancję :/ Jak nie zadziała to uwalone sloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro po pracy przeczytamw instrukcji gdzie jest ta zworka i spróbuję. Dziwne jest to, że na poprzednim ryzenie 2600 wszystko działało bez problemu, dlatego podejrzewam procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rożne płyty potrzebują rożnej ilości czasu bez baterii do resetu BIOS, zworka resetuje go natychmiast, Wiele jest opinii na ten temat ja nie będę twierdził która jest lepsza, wiem natomiast ze mi reset zworką pomógł i ze ty nie masz nic do stracenia. Możesz tez spróbować zresetować BIOS w samym BIOSie.

 

Zworka u ciebie jest w tym miejscu (niedaleko baterii)

 

98a0ffe10f5a.jpg009383d5b7d6.jpg

 

Standardowo są to dwa gołe piny i trzeba je zewrzeć np śrubokrętem na 5-10 sekund.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rożne płyty potrzebują rożnej ilości czasu bez baterii do resetu BIOS, zworka resetuje go natychmiast, Wiele jest opinii na ten temat ja nie będę twierdził która jest lepsza, wiem natomiast ze mi reset zworką pomógł i ze ty nie masz nic do stracenia. Możesz tez spróbować zresetować BIOS w samym BIOSie.

 

Zworka u ciebie jest w tym miejscu (niedaleko baterii)

 

98a0ffe10f5a.jpg009383d5b7d6.jpg

 

Standardowo są to dwa gołe piny i trzeba je zewrzeć np śrubokrętem na 5-10 sekund.

 

Przed wyjściem do pracy wyciągnąłem baterię, sprawdzę jeszcze raz, jak nie ruszy to włożę stary procesor, jeśli pamięci będą działały we wszystkich slotach to znaczy, że procesor jest walnięty.

Taki mam plan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj zworka ten bios A nie bateria , po nie udanym oc miałem bardzo długo wyciągnięta baterie i miałem cały czas czarny ekran , 5 sekund przytrzymalem 2 piny jbat i komputer się od razu włączył. Nie rozumiem po co sobie robić pod górkę :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw bateria, a jak nie działa to zworka, też nie rozumiem po co wyciągać baterię na pół dnia, skoro wystarczy minuta i będzie wiadomo czy pomogło (no i odpić od zasilania kompa oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, jak nie pomoże bateria to zajmę się zworką, po prostu robienie zwarcia mnie trochę przeraża ;)

Jeszcze żeby się upewnić, czyli baterie wyciągać na wyłączonym zasilaczu? zwarcie na zworce tak samo?

Edytowane przez Perun89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Tak zrobię, jak nie pomoże bateria to zajmę się zworką, po prostu robienie zwarcia mnie trochę przeraża ;)

Jeszcze żeby się upewnić, czyli baterie wyciągać na wyłączonym zasilaczu? zwarcie na zworce tak samo?

 

 

A jak działa zwykły wyłącznik? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset zworka na wyłączonym pc , a podłączonym do zasilania . Bateria na odlaczonym pc . Na asrocku x370 musiałem trzymać reset zworki i uruchomić pc żeby zadziałała, płycie nic się nie stało, to był jedyny sposób żeby zrobić reset , bo inaczej to miałem czarny ekran i tylko wentylatory pracowały:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu robienie zwarcia mnie trochę przeraża ;)

 

Elektryka prąd nie tyka :E Panie, po to ta zworka została stworzona (jak już pisałem) a ludzie się boją i pieszczą jak by to był układ detonatora bomby atomowej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworka nic nie dała :(

To wpinaj procka jak pisałeś, jak to wina procka to powinni Ci go z miejsca wymienić. Możesz go nawet zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 czy tam 15 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak działa zwykły wyłącznik? :)

 

Robi zwarcie?scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecę do sklepu na P. Na starym procku wszystko działa

:hmm: W Pepco go kupiłeś ? :lol2::thumbup:

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komuś nie dawno nie udało się w kompletnie uruchomić Ryzena 5 3600 na MSI B350 gaming pro carbon

chyba jg77xfx ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za dzień... Upadł mi procek i lekko pogiely się nóżki. Siedzę i je prostuję, muszę wysłać ticketa do msi z pytaniem o co tu k*** chodzi i kiedy będzie działało. Ciągle czuję, że to problem beta biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za dzień... Upadł mi procek i lekko pogiely się nóżki. Siedzę i je prostuję, muszę wysłać ticketa do msi z pytaniem o co tu k*** chodzi i kiedy będzie działało. Ciągle czuję, że to problem beta biosu

No ale pisałem Ci przecież żebyś spróbował wgrać poprzedni BIOS :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę wysłać ticketa do msi z pytaniem o co tu k*** chodzi i kiedy będzie działało. Ciągle czuję, że to problem beta biosu

sam chciałbym wiedzieć mimo że o dekady nie miałem płyty MSI...

chyba powinniście się cieszyć że chociaż MSI wydało beta update bios'u dla Zen 2 bo to nie zawsze jest u nich standardem ...

a b350 ma opcjonalne wsparcie czyli jak ventor zechce to będzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh no nic, chyba przemęczę się miesiąc z single 2x8Gb i po następnej wyplacie będę musiał kupić inną płytę główną... tym razem nie MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...