Skocz do zawartości
Frytejr0

MSI GTX 670 OC TwinFroze temperatury ( ale i ogolnie GTX670)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w tytule.. jakie powinny byc temp w stresie na takim MSI i predkosc wentylatorów ?

 

Jakie temp maja inne GTX670 ? ktos rzuci temat?

 

mialem swego czasu 670 od gigabyta i wydawało mi sie ze ona byla duzo cichsza niz ta MSI (albo juz nie pamietam). Myslalem tez, ze 670 sa chlodniejsze od 460... a na ta chwile mam ok 72-73 stopnie , ale wentyle sa na 54% i juz je upierdliwie slychac. Na szybko zalozylem PT-2, bo tylko to mialem pod ręką ( bo temp byly 81 i 67% wentyle) - spadło do 72...ale czy nie za duzo wciaz?

Edytowane przez Frytejr0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie temperatura w porządku(gdyby podchodziło pod 80 st. to można by się martwić)

GTX 6xx są na ogół chłodniejsze przez niższą litografię(28 nm vs 40 nm - GTX 4xx/5xx)

Co do pasty,PT-2 to podobna pasta do MX-2,więc do kart nie za bardzo się nadaje - skusiłbym na twoim miejscu wymianę pasty na Thermal Grizzly Kryonaut lub coś podobnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem grizzly wlasnie , jutro bedzie, zobaczymy. Gdyby 3 stopni zbiła to wentyle by były cichrze. Własnie sa chlodniejsze, a u mnie 460 i to asus 1 wentylatorowy ma taka sama temp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie 460 i to asus 1 wentylatorowy ma taka sama temp...

miałem GTS 450,też 1 wentylatorowego od Asus - chłodny on nie był,ale strasznie hałasował(nawet jak miałem słuchawki i tak go było słychać :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to samo jest z tą MSI. zmienilem karte bo mnie irytował ten asus a tu powtórka z rozrywki.. :/ niby twin frozz ma byc cichy a cichy to on jest do 50% wentylatorów... stad chcialem wiedziec jak odczucia innych osób...

Edytowane przez Frytejr0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta 10 letnia, więc nie ma się co dziwić. Wentylatory się zużywają, czytaj łożyska, spróbuj troszkę jakiegoś odpowiedniego oleju dolać. A i popraw ten błąd w 1 poście bo w oczy dziubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem ;) ale one nie brzecza jak zuzyte... one sa glosne ponad 50% i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem ;) ale one nie brzecza jak zuzyte... one sa glosne ponad 50% i tyle.

Z tym nic nie zdziałasz, ewentualnie jakiś nowy system chłodzenia, ale to kosz wyższy niż wartość karty. Łożysko się wytarło, czyli kulki. Posmarowanie olejem może coś da, choć wątpię. Karta i tak działa bardzo długo... Żywego trupa nie ratuj, bo wydasz więcej niż ten trup jest warty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę ją zwrócić, jeśli faktycznie jest zuzyta. Jeśli ten typ tak ma to już inna bajka.. Stąd pytam hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...