Skocz do zawartości
kalekowaty

Cooler pod ryzen 5 3600 do 150zl

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje chłodzenie do 150zl do ryska 3600 na tomahawk b450, składam sobie pc i okazuje sie ze stare chlodzenie jest niekompatybilne xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematów o tym jak grzybów po deszczu, -Prawy, górny, róg, opcja "szukaj" na forum! :whip: 99% wyników = fortis 3 tani, solidny, dobrze chłodzący, lepszego w tej cenie nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczaj jeszcze Gelid Phantom w tej samej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje chłodzenie do 150zl do ryska 3600 na tomahawk b450, składam sobie pc i okazuje sie ze stare chlodzenie jest niekompatybilne xD

Moj Thermalright true tez niby nie byl, mialem go pod intelem a dzis go przykrecilem pod AM4 :D

Specjalny kit pod AM4 sciagany od niemcow 70plnów. Moze warto pokombinowac? :>

Edytowane przez DonCorleone666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje chłodzenie do 150zl do ryska 3600 na tomahawk b450, składam sobie pc i okazuje sie ze stare chlodzenie jest niekompatybilne xD

 

Co to masz za chłodzenie? Bo może bardziej opłaca się kupić mounting kit(o ile taki istnieje) niż kupować nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie zwróciłem uwagi, że to stock/idle. Eeeech, zwracam honor co do głośności (ale już nie co do temperatur :P ). Ciekawe, jakby to wyglądało na tym samym wentylatorze z tą samą ich ilością? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie zwróciłem uwagi, że to stock/idle. Eeeech, zwracam honor co do głośności (ale już nie co do temperatur :P ). Ciekawe, jakby to wyglądało na tym samym wentylatorze z tą samą ich ilością? :hmm:

Wiesz, jak wsadzisz na Fortisa wentylator 1600 rpm, to też zrzucisz ze 3 stopnie, a to wciąż nie będzie dwa razy głośniejszy zestaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak wsadzisz na Fortisa wentylator 1600 rpm, to też zrzucisz ze 3 stopnie, a to wciąż nie będzie dwa razy głośniejszy zestaw :)

Spokojnie może być, między Fortisem 3 1100 RPM i 1400 RPM jest 4dB różnicy właśnie.

Gelid Phantom ma na domyślnych ustawieniach za szybko się kręcące wentyle i przez to jest głośny, spokojnie można to w ustawieniach płyty uregulować, bez szczególnej straty wydajności. To porównywalne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przy 800-900 RPM na wentylator i jest cicho a wydajność wcale jakoś dramatycznie nie spada. Duży radiator i dwa wentylatory robią robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie, czy któryś z Was przeprowadził testy porównawcze tych dwóch coolerów na różnych prędkościach obrotowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GELID PHANTOM, CICHY I CHŁODNY ;]

O ile cokolwiek może być ciche i chłodne w Oberonie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile cokolwiek może być ciche i chłodne w Oberonie...

 

Ta obudowa w ogólnym rozrachunku nie wypada najgorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile cokolwiek może być ciche i chłodne w Oberonie...

 

robisz delikatne modziki i lata jak ta lala, obudowe kupilem ze szkłem za 99zł w xtreem, wiec raczej okazja :] Zamiast plastiku z przodu dałem kratke, dolzylem 2 wentylatory, wyciagnalem wszystkie śledzie i zamonotwalem wyciagajacy wentylator od gpu, z przednich kratek na bokach wyjalem gąbkę przeciw kurzowi i powiem Ci że na temperatury nie narzekam, wystarczy delikatnie główką ruszyć i sobie samemu zrobić i nie liczyć na producenta;] Dam sobie ręke uciać ze mam jedne z lepszych temperatur na procu i grafie na powietrzu... zaraz bedzie tekst za pelno kurzu itd, ale na to też mam sposób, ale nie w tym temacie :]

Edytowane przez bartoszzz77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Obejrzałem sobie recenzję tej obudowy i za te pieniądze jest naprawdę spoko :)

 

A co do coolera to ja zdecydowałem się na ARCTIC FREEZER 34 eSports DUO WHITE które zamówiłem już w sklepie Hard-PC (za pośrednictwem pewnego serwisu aukcyjnego). Mniejsze a wydajniejsze, ciekawe, co nie? OBejrzałem kilka angielskojęzycznych jego recenzji, zapowiada sie świetnie. Tutaj recenzja Blacka, szkoda, że nie powiedział nic o głośności przy maksymalnych obrotach, to jednak sami możecie znaleźć gdzie indziej. U mnie będzie chłodziło Ryzena 5 3600 na MSI X570-A PRO i naprawdę mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robisz delikatne modziki i lata jak ta lala, obudowe kupilem ze szkłem za 99zł w xtreem, wiec raczej okazja :] Zamiast plastiku z przodu dałem kratke, dolzylem 2 wentylatory, wyciagnalem wszystkie śledzie i zamonotwalem wyciagajacy wentylator od gpu, z przednich kratek na bokach wyjalem gąbkę przeciw kurzowi i powiem Ci że na temperatury nie narzekam, wystarczy delikatnie główką ruszyć i sobie samemu zrobić i nie liczyć na producenta;] Dam sobie ręke uciać ze mam jedne z lepszych temperatur na procu i grafie na powietrzu... zaraz bedzie tekst za pelno kurzu itd, ale na to też mam sposób, ale nie w tym temacie :]

Cały czas zastanawiam się czy rozmawiam z jedną czy z dwoma osobami, ale to inny temat.

Nie no jeśli zdjąłeś przedni panel i jakoś go ofiltrowałeś to spoko. na tej zasadzie 98% obudów jest spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...