Skocz do zawartości
DyndaS

Wybór piór wycieraczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakie są obecnie dobre opłacalne wycieraczki przednie w rozmiarze 530 / 450? U-type

 

Kiedyś kupiłem valeo za ponad 100 zł i była lipa... Ładnie zbierają, ale tylko do góry, bo w dół już wszystko rozmazane. Przez pierwsze kilka dni było ok.

 

Gdzieś patrząc na szybkiego wyczaiłem bosh aerotwin za ~70 zł, ale nie wiem co to warte.

 

 

Czasem to się zastanawiam czy nie kupować najtańszych i zmieniać z 2-3x w roku.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jakie są obecnie dobre opłacalne wycieraczki przednie w rozmiarze 530 / 450? U-type

 

Kiedyś kupiłem valeo za ponad 100 zł i była lipa... Ładnie zbierają, ale tylko do góry, bo w dół już wszystko rozmazane. Przez pierwsze kilka dni było ok.

 

Gdzieś patrząc na szybkiego wyczaiłem bosh aerotwin za ~70 zł, ale nie wiem co to warte.

 

 

Czasem to się zastanawiam czy nie kupować najtańszych i zmieniać z 2-3x w roku.

Alca są spoko, zwłaszcza jak za swoją cenę. Bosch Aerotwin też dobre, ale drogie. Jeszcze możesz spróbować Denso Hybrid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te denso hybrid jeszcze wyraźnie droższe niż bosh aerotwin.

 

 

Ktoś miał doświadczenie z oximo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam Boscha - drogie, ale bardzo fajnie zbierają. I ciche!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oximo będę w najbliższym czasie testował na lagunie 2. I tak nic nie będzie gorsze od Ori...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliższym czasie tzn. :P ?

 

Oximo mogę kupić za 30 zł za komplet, więc grosze. To bym aż 2 wziął, bo wysyłka darmowa od 40 zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Ja mam boscha aerotwin jeszcze od Niemca. Dobre i trwałe. Podobne, ale kupione u nas nie nadawały się do niczego po pierwszej zimie (auto garażowane).

Też planuję wymianę przed zimą, bo już niezbyt dobrze zbierają.

Jeśli wycieraczki nie pracują równo w obu kierunkach, można spróbować podgiąć ramiona, bo możliwe, że się wypaczyły i pióro nie ustawia się pod kątem prostym do szyby (sprawdzić przed ewentualnym prostowaniem).

Ja swoje regularnie myję alkoholem (IPA). To poprawia działanie i żywotność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliższym czasie tzn. :P ?

 

Oximo mogę kupić za 30 zł za komplet, więc grosze. To bym aż 2 wziął, bo wysyłka darmowa od 40 zł :E

 

Chce zamówić w tym tygodniu. Miałem brać z paczką z aparts ale nie mieli rozmiaru jaki chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Oximo zwykłe szkieletowe i się rozsypały po 2 tygodniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Oximo w Velu. Po pierwszym konkretnym użyciu zamawiałem nowe aero twiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Alci Special tradycyjne od prawie roku i bardzo ładnie zbierają. Jakość płynu do spryskiwaczy też ma znaczenie bo na K2 Claren zimowym machnie 2-3 razy i czysto i sucho a na biedronkowym letnim zostają dziwne ślady jak po płynie do mycia naczyń.

 

Za 3 wycieraczki dałem 22,40 zł

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko unipoint.

Przerobiłem bosch, Valeo, Michelin, denso. Wróciłem do unipoint.

https://allegro.pl/kategoria/piora-wycieraczek-zestawy-257361?string=wycieraczki%20unipoint&pioro-kierowcy=530%20mm&bmatch=baseline-cl-dict41-eyesa-bp-aut-1-3-0903&pioro-pasazera=450%20mm

 

Naprawdę polecam. Trzeci raz od roku cisza i pięknie zbierają. Na alhambrze miałem je prawie dwa lata, bo założyłem zużyte uni za nowe Valeo badziewne.

Zmieniam zazwyczaj na jesieni, jak deszcze przychodzą a po lecie są już styrane od piasku i kurzu i okazjonalnego użycia.

 

A zanim zaczniecie psioczyc to może nich ktoś kupi i dopiero się wypowie. ;)

 

Aha, oximo kupiłem lokalnie jak nabyłem Forda. Po kilku tygodniach zamówiłem uni.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oximo szkieletowe działały i po roku zmieniłem, bezszkieletowe dramat raz się skusiłem i wywaliłem bo nie zbierały i za cholerę nie dało rady tego zmienić gdzie inne były Ok, dwa tygodnie temu znowu stwierdziłem że zaryzykuję i kupiłem dedykowany zestaw do Grande Punto, po 24h je oddałem do sklepu, piszczały i nie zbierały wody na krawędziach. Motgum i wszystko działa jak należy, także polecam z tanich motgumy.

 

Edit: Petru miałem parę kompletów unipointów szkieletowych że spojlerami wg. mnie najlepsze klasyczne wycieraczki.

Edytowane przez CeZar007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie rozumiem, że aerotwin albo po taniości unipoint? :hmm:

 

@Pendium D Gdzie takie ceny mają :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Oximo wytrzymały rok, teraz mam Magneti, nawet nieźle zbierają ale piszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie rozumiem, że aerotwin albo po taniości unipoint? :hmm:

 

@Pendium D Gdzie takie ceny mają :E ?

 

Sklepmot na Allegro. Dziwne, że ceny od roku się nie zmieniły.

 

 

https://allegro.pl/oferta/wycieraczka-560-alca-specjal-8114613778

 

https://allegro.pl/oferta/wycieraczka-600-alca-specjal-8453485391

 

https://allegro.pl/oferta/wycieraczka-450-alca-specjal-8429032949

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie rozumiem, że aerotwin albo po taniości unipoint? :hmm:

 

@Pendium D Gdzie takie ceny mają :E ?

Raczej tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zamówiłem aerotwiny, bo już mi się nie chciało kminić, licząc monety 62 zł wyszło:

 

Kolejne chyba jednak zamówię z którychś tych tanich z typu unipoint, alca

 

Dzięki za porady.

 

 

Edit.

 

Ktoś tu jeszcze wspominał o podginaniu ramienia wycieraczki czy coś jak w górę ok, a w dół rozmazane. Tylko pytanie jak aby czegoś nie zesrać?

 

Kiedyś się zastanawiałem czy to nie może kwestia słabego docisku ramienia czy coś :hmm:

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Ja wspominałem. Można kombinerkami w ilości sztuk dwóch. Zanim się za to zabierzesz, obadaj, czy trzeba, bo słaby docisk albo defekt mocowania też musisz brać pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdą większe opady, to zamontuję nowe pióra i będę testował. No ale coś tu jest nie tak zdecydowanie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wspominałem. Można kombinerkami w ilości sztuk dwóch. Zanim się za to zabierzesz, obadaj, czy trzeba, bo słaby docisk albo defekt mocowania też musisz brać pod uwagę.

 

Ty tak poważnie? Jeśli do tej pory było ok, nic i nikt nie uszkodził ramion to chcesz je dostosowywać do dupnych wycieraczek? A co później, jak powygina ramiona tak, że będzie na danych wycieraczkach ok, a przy następnej zmianie kolejne wyginanie kombinerkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak poważnie? Jeśli do tej pory było ok, nic i nikt nie uszkodził ramion to chcesz je dostosowywać do dupnych wycieraczek? A co później, jak powygina ramiona tak, że będzie na danych wycieraczkach ok, a przy następnej zmianie kolejne wyginanie kombinerkami?

 

Wspominałem, że na tych VALEO (SILENCIO XTRM) miałem jazdy, iz od początku prawie był problem ze zbieraniem w dół gdzie w górę git i tak w sumie jest do dziś. Do góry zbiera, a w dół rozmazane.

 

Coś w tym może być, ale jak sprawdzę na boshach, to będę wiedział czy dzieje się to samo. Jeśli tak, to trzeba będzie kminić co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego polecam właśnie unipoint. Pieniądz zaden a problemów w przeciwieństwie właśnie do valeo/bosch brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pióra już mam, ale nie wiem kiedy jeszcze je zamontuję. By wypadało najpierw wyglinkować szybę i ogólnie ogarnąć samochód przed sezonem jesienno-zimowym do czego ostatnio nie mam weny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...