Skocz do zawartości
sert

Która płyta główna - konkretnie z tych dwóch - pod Ryzena?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale przecież na takim Gigabyte B450 chociażby Aorus Elite nie ma żadnych najmniejszych problemów, żadnego stresu czy komp zbootuje czy nagli nie wywali jakiś BSOD. Mam i korzystam i jestem bardzo zadowolony. I nie rozumiem tego całego hype'u na płyty MSI. Poza trochę lepszą sekcją zasilania w czym te płyty są lepsze?

Edytowane przez Patrol619

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy, 8 lat temu jeszcze się przykładali do roboty, Sandy Bridge to była chyba najlepsza sprawa jaka przytrafiła się Intelowi.

Obecnie mamy 2019 rok i jak wspomniałem wieczne beta testy wszystkiego - począwszy od sterowników, biosów, systemów, sprzętu itd.

Ja już nie ufam nawet kiedy widzę niby stabilne wydanie czegokolwiek - gdyby było stabilne to było nie było tylu aktualizacji czy to do programów, gier lub sprzętu - logiczne.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt,, taki windows10..co się teraz odp..a z tymi aktualizacjami. Każda jedna coś musi zepsuć.

Co do Sandy i sprzętu z tamtych lat, taki Asrock za trzysta parę złotych a ma głupi wyświetlacz kodów. Czy te z b450 mają coś takiego?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza trochę lepszą sekcją zasilania w czym te płyty są lepsze?

Moim zdaniem dobra jakość zasilania jest podstawową sprawą, i jeśli w klasie budżetowej (420 zł. to chyba budżetówka?) wśród podobnych sobie płyt, można mieć tą z lepszym zasilaniem i z podobnym, a często lepszym wyposażeniem (spdif), to nieroztropnością jest nie wybrać i nie kupić tej właśnie płyty.

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt,, taki windows10..co się teraz odp..a z tymi aktualizacjami. Każda jedna coś musi zepsuć.

Co do Sandy i sprzętu z tamtych lat, taki Asrock za trzysta parę złotych a ma głupi wyświetlacz kodów. Czy te z b450 mają coś takiego?

No coś Ty, taki rarytas jak wyświetlacz kodów mają płyty za min. 1200 zł.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś Ty, taki rarytas jak wyświetlacz kodów mają płyty za min. 1200 zł.

 

Strach myśleć, ile będą kosztować płyty za kolejne osiem lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgadzam się, aczkolwiek patrząc po tak dużej ilości problemach na Tomahawk/Gaming Plus z Ryzenami 3xxx to czy problem jest rozdmuchany... powiem tak, sprawdzę sam.

 

I odpisuję, kolega pożyczył mi Rysia 3600 - nie działa u mnie dual channel. Także thank you MSI! Kompletnie sobie nie poradzili z nową generacją, mimo najlepszych sekcji zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostateczne podkręcenie pamięci 2400mhz no name (bez radiatorów) na 2733mhz na płycie MSI przy podwyższonym napięciu do 1.38V, ustawione tylko podstawowe timingi, reszta na auto. Jeśli więc tak sobie radzi ta płyta (Mortar MAX) z takimi najzwyklejszymi pamięciami, to zakładam, że tym bardziej chętnie współpracować będzie w temacie podkręcania z jakimiś markowymi, o wyższych parametrach. Zrzut z Aida.

post-611041-15690977403013_thumb.jpg

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z drugiej ręki Pamięci HyperX Predator 2x4Gb 3200mhz. Na procesorze Ryzen 3200G nie udało mi się uzyskać stabilności systemu powyżej 2933 mhz, czyli tyle ile nominalnie obsługuje kontroler pamięci tego procesora. Więc tak zostawiłem. Myslałem,że będzie więcej. Szkoda, że nie wyżej:( Timingi 14-15-15-32-65 1T. Inna sprawa, że kości to Hynix B-die (Deneb / 21 nm) / 1 die - więc szału chyba nie ma.

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...