Forum PCLab.pl: RTX 2060 Super - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

RTX 2060 Super Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   ReTrii 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 10 Wrzesień 2019 - 18:33

Witam mam pytanie odnośnie karty graficznej RTX 2060 Super, a mianowicie który model lepiej kupić:

- Palit GeForce RTX 2060 SUPER Dual

- Gainward GeForce RTX 2060 SUPER Ghost

W internecie mało informacji można znaleźć o tych kartach i domyślam się, że może żadna z nich nie jest zbyt dobrym wyborem, ale zależy mi na wejściu DVI, a teraz o karty z takim wejściem jest dość ciężko. 

Z góry dziękuje za pomoc i za każdą cenną wiadomość. 

#2 Użytkownik jest niedostępny   j23natala 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 10 Wrzesień 2019 - 20:18

Palit i gainward to "jedna i ta sama" firma.
Ghost i dual to dokladnie to samo.
Mam duala rtx2060s kilkudniowego za 1660zl , jak cos to pisz pw.

#3 Użytkownik jest niedostępny   ReTrii 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 10 Wrzesień 2019 - 20:40

Zobacz postj23natala, o 10 Wrzesień 2019 - 20:18, napisał(a):

Palit i gainward to "jedna i ta sama" firma.
Ghost i dual to dokladnie to samo.
Mam duala rtx2060s kilkudniowego za 1660zl , jak cos to pisz pw.

W sumie to nie wiedziałem że to ta sama firma, a mógłbyś napisać jak ten palit się sprawuje? Z tego co widziałem po jednym teście na YouTube ten palit to jeden ze słabszych rtx 2060 super jakie są dostępne na rynku, zarówno pod kątem wydajności jak i kultury pracy, niestety o gainward znalazłem tylko opinie dwóch osób które niby polecają tą kartę, ale i tak domyślam się że dużej różnicy nie ma o ile w ogóle jest tak jak to sam napisałeś. A tak tylko z ciekawości mógłbyś powiedzieć skąd wiesz, że Ghost i Dual to dokładnie to samo? Pytam z czystej ciekawości, bo nie siedzę w tym specjalnie długo, a w internecie jedyne co mogę znaleźć to Taktowanie rdzenia i Taktowanie pamięci które jest praktycznie takie samo w każdej konstrukcji rtx 2060S, a jednak reszta posiada inną wydajność :hmm:

#4 Użytkownik jest niedostępny   Daryzda67 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Wrzesień 2019 - 09:48

Bierz Zotac GeForce RTX 2060 SUPER będziesz miał 5 lat gwary po rejstracji na stronie zotaca. https://www.x-kom.pl...dr6.html#Opinie .

Ten post był edytowany przez Daryzda67 dnia: 11 Wrzesień 2019 - 09:49

#5 Użytkownik jest dostępny   Kerri 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 11 Wrzesień 2019 - 09:48

Palit dual ma chyba najgorsze chłodzenie z rtx'ow 2060s. Asus dual jest już niezły a palit jetstream jeszcze lepszy. Były jakiś czas temu testy tych kart na x-komie.

#6 Użytkownik jest niedostępny   ReTrii 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 11 Wrzesień 2019 - 12:28

Zobacz postDaryzda67, o 11 Wrzesień 2019 - 09:48, napisał(a):

Bierz Zotac GeForce RTX 2060 SUPER będziesz miał 5 lat gwary po rejstracji na stronie zotaca. https://www.x-kom.pl...dr6.html#Opinie .

Tylko właśnie ten Zotac posiada jedynie wejście DVI :/

Zobacz postKerri, o 11 Wrzesień 2019 - 09:48, napisał(a):

Palit dual ma chyba najgorsze chłodzenie z rtx'ow 2060s. Asus dual jest już niezły a palit jetstream jeszcze lepszy. Były jakiś czas temu testy tych kart na x-komie.

No ten Asus jest całkiem ciekawą propozycją, tylko nie ukrywam jedynym problemem jest cena (ponad 200 zł droższy od tego palita) i sam nie wiem czy warto dopłacać.
Dlatego głównie pod uwagę brałem palita i gainwarda.
A ty jak uważasz warto dołożyć te 230 zł do tego Asusa?

#7 Użytkownik jest niedostępny   tomcug 

• Naczelny troll
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Wrzesień 2019 - 12:30

Zobacz postDaryzda67, o 11 Wrzesień 2019 - 10:48, napisał(a):

To chłodzenie jest beznadziejne, już lepiej dołożyć kilka dyszek do białej GIGABYTE GAMING OC:

https://www.x-kom.pl...-8gb-gddr6.html

A jak komuś nie przeszkadzają dwa lata gwarancji, to przykładowo Morele ma KFA2 EX z naprawdę doskonałym układem chłodzenia i to poniżej 1900 zł.

#8 Użytkownik jest dostępny   tomek105 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 11 Wrzesień 2019 - 12:41

Panowie a jak oceniacie 2060 Super w starciu z 5700 bez xt ? 5700 od Sapphire można już wyrwać w na prawdę dobrej cenie około 1700 z Niemiec, czyli jakieś 150-200 zł taniej, a wydajność podobna, zależnie od gry.. Miałem ostatnią kartę amd i trochę się cykam dalej brnąć w ich wytwory, ale z moim ograniczonym budżetem to może być to. Celuję tylko w stałe 60 fps do free sync w full hd, nic więcej. Chciałbym spróbować teraz nVidie,ale jednak kusi. 2060super z tego co wiem można ładnie podkręcić, a z dobrym chłodzeniem temperatury dalej będą niezłe, może warto dopłacić do jakiegoś msi gaming x tylko po to właśnie. W 2070 to już chyba nie warto się pakować, chyba, że jakaś ładna przecenka będzie. Dodam, że będe miał ryzena 3700x, a widziałeml, że miejscami np. w AC Oddysey były problemy z konfiguracją tylko złożoną z amd

#9 Użytkownik jest niedostępny   kilerfcb 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 11 Wrzesień 2019 - 18:50

A ja Ci powiem tyle tylko, że jeżeli Palit to tylko z serii JetStream. Wydania Dual,GamingPro itd mają kiepską kulturę pracy.

Strona 1 z 1