Forum PCLab.pl: Navis 360 RGB na Ryzen 9 3900X kontra Fortis 3 i BOX Wraith Prism RGB - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Navis 360 RGB na Ryzen 9 3900X kontra Fortis 3 i BOX Wraith Prism RGB Test Navisa 360 RGB i porównanie do Fortisa 3 HE1425 V2 oraz BOX Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   Danny0701 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 11 Wrzesień 2019 - 18:01

Zobacz postforfun, o 11 Wrzesień 2019 - 17:15, napisał(a):

I? Co związku z tym? Nie wiem jaka metodologia tych pomiarów. Potem ludzie się dziwią, że w testach niby cicho, a u nich już nie :D(jak ktoś ma wyciszoną budę). Pewnie na Navisie latają pod 2000 obrotów na minutę ;).

Co tam, że na Navisie 360 max RPM to 1600... Latało na maxa. O to się nie martw.

Co do reszty tutejszej dyskusji...

Śmiem się nie zgodzić, że takie testy powinno się robić na lutowanym procesorze. Różne coolery potrafią sobie różnie radzić zależnie od tego czy jest na paście czy na lucie. Kiedyś było tak, że któreś chłodzenie na Sandy urywało od konkurencji, ale z kolei na Ivy już stało na równi. Nie pamiętam niestety modelu. Still bez świadomości tego gadka o chłodzeniach nie ma sensu. Dlatego w pełni poprawny test powinien być przeprowadzany zarówno na glucie jak i lucie (żeby było mnie stać... xD). Starałem się zachować jak najwięcej i pokazać przede wszystkim real world wydajność.

Druga sprawa, jeśli coś się podważa to raczej z dowodami, bo na "widzimisię" nic niestety nie działa :D

Trzecia sprawa to... Dobre AiO urywa od dobrego powietrznego. Faktycznie Navis 280 stoi na poziomie NH-D15 według kilku testów i mojego własnego doświadczenia zarówno wydajnością jak i hałasem. Przypominam, że NH-D15 to już stary coolerek.

No i po czwarte... Jeśli uważasz, że jakieś chłodzenie AiO innych firm w wersji 240 mm równa się z 360 mm Navisem, to chętnie zobaczę jego wydajność i poziom hałasu. Nie spotkałem się jeszcze z takim :V

#22 Użytkownik jest niedostępny   Born 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 11 Wrzesień 2019 - 19:06

Zobacz postiwanme, o 11 Wrzesień 2019 - 12:48, napisał(a):

Ech.. Nic Ci się nie podoba nie podałeś żadnego innego testu z Navisem 360 poza gdybaniem.
Czemu nic nie wart? Równie wart co wszystkie testy na nie delidowanych intelach masz podany pomiar głośności.

Tu masz przykładowo NH-D15 vs Corsair H115i
Dodaj obrazek
Tu jak zjada H110i
https://thinkcompute...ooler-review/4/
Tu kiepski test PCLaba
https://pclab.pl/art77330-18.html
Tu Kraken X62 fakt są te 4 stopnie względem NH-D15S
https://www.guru3d.c...raken_62_review,11.html

Przy czym raczej ostrożnie bym podchodził do tego że Navis miałby być jakoś wybitnie wydajniejszy od Crosaira czy Krakena (zwłaszcza, że jak wyżej Kraken 280 ogólnie wypada lepiej niż 360. )
Dobra Kończę dyskusję bo szkoda się produkować, jeszcze o jakichś cenach zaczynasz gadać.

Dalej stoję na stanowisku, ze topowe chłodzenia powietrzem zapewniają podobną wydajność co AIO nieraz przy większej ciszy.
Zwłaszcza, że burczenie pompek Aseteka które potrafi się pojawić nawet przy drogich AIO przeszkadza mi o wiele bardziej niż szum wentyli.
Z mojej stroy EOT, jak się pojawi jakiś sensowny test Navisa 360 to się zobaczy jak wypada w porównaniu.

Wolisz opierać się na testach, w których masz dwa chłodzenia na krzyż (dosłownie 2-3) i na ich podstawie wyciągasz wnioski, które zgadzają się z góry upatrzoną tezą. Nie wnikam co tam masz w głowie, to Twoja sprawa. Najważniejszą sprawą jest to, że jak testy pokazują Navis 280 może oferować porównywalną wydajność jak Noctua D15 przy zachowaniu podobnej kultury działania. A Ty nie jesteś w stanie udowodnić, że Dark Rock Pro 4 jest cichszy przy tej samej wydajności co Navis 360, więc no.... rzeczywiście trzeba zakończyć dyskusję :)

#23 Użytkownik jest niedostępny   kosiarz66 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany Wczoraj, 20:07

Zobacz postDanny0701, o 11 Wrzesień 2019 - 18:01, napisał(a):

Trzecia sprawa to... Dobre AiO urywa od dobrego powietrznego. Faktycznie Navis 280 stoi na poziomie NH-D15 według kilku testów i mojego własnego doświadczenia zarówno wydajnością jak i hałasem. Przypominam, że NH-D15 to już stary coolerek.

Noctua NH-15 stary nie stary,ważne że bardzo wydajny wymiata nadal jest na topie, jeśli chodzi o powietrze.Czy się to komuś podoba lub nie.

be quiet dark rock pro 4 Dobry choć i tak wolałbym iść w noctua.

Ten post był edytowany przez kosiarz66 dnia: Wczoraj, 20:08

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2