Skocz do zawartości
RsNeo

Dziwnie skaczące temperatury na procesorze. Thermal grizzly Kryonaut po 90 dniach pracy 24h/dobę.

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź swoją pastę ;( moja kompletnie wyschła niemal na wiór po 90dniach używania non stop. Od kilku dni temperatury dziwnie wysoko szły w górę aż dziś wszystko stało się jasne.

Objawiało się tym że nagle w sekundę temperatura szła w górę niemal do 70stC by po 2 sek spaść do normalnej i powoli się podnosić. Miałem już tak na karcie graficznej i wtedy to była też wyschnięta pasta termo przewodząca , wymiana rozwiązała sprawę.

Tu na procesorze to samo, komputer jest włączony 24godziny/dobę w 90% tego czasu pracował w IDLE.

A tu filmik który nagrałem by pokazać jak wygląda pasta po tych 90 dniach:

 

 

Może ktoś wie jaki czas życia tej pasty przewiduje jej producent ?

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, ale porażka. Również używam tej pasty i nie chciałbym, aby coś takiego się wydarzyło.

Co prawda wyłączam kompa gdy go nie używam no ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jak glut Intela po IHSem.

 

Thmeral Grizzly nie podaje ile pasta ma wytrzymać, ba nawet nie podaje ile można ją przechowywać. Nie rozumiem tego owczego pędu za tą pastą MX4 podaje wytrzymałość około 8lat bez potrzeby ponownej aplikacji, przewodność 8.5 W/(mK) i mój 3900X nie dobija do 88C pod pełnym obciążeniem 24H/dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było kupić TG hydronaut ta po 4 msc wygląda jak w dzień położenia. Widzę masz chłodzenie powietrzne ale nikt tego nie sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było kupić TG hydronaut ta po 4 msc wygląda jak w dzień położenia. Widzę masz chłodzenie powietrzne ale nikt tego nie sprawdza.

Ile godzin pracy ? U mnie miała 2160godzin w różnych warunkach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile godzin pracy ? U mnie miała 2160godzin w różnych warunkach .

Ciekawe, czy to jednostkowy przypadek jakieś wadliwej lub źle przechowywanej tubki/serii, czy ta pasta nie wytrzymuje takiego katowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy to jednostkowy przypadek jakieś wadliwej lub źle przechowywanej tubki/serii, czy ta pasta nie wytrzymuje takiego katowania...

Wczoraj znów nałożyłem ta samą pastę z tym że kupiłem nową tubkę. Daty ważności oczywiście nigdzie nie ma napisanej. Zaraz napisze do firmy produkująca tą pastę z zapytaniem o przewidywany czas pracy.

W każdym razie za 90dni znów zdejmę chłodzenie i zobaczymy czy sytuacja się powtórzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile godzin pracy ? U mnie miała 2160godzin w różnych warunkach .

Godzin pewnie będzie tyle samo. Sprawdziłem kiedy kupowałem R5 2600 i okazuje się że był to początek marca to coś koło 6 msc będzie do piątku w zeszłym tygodniu. Komp u mnie potrafi mieć uptime do 2 tygodni i często pałowany benchami i grami. R5 1600x jak zmieniałem na 2600 też było coś 6 msc i tak samo paściak jak nowy był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że lepsza gęstsza pasta ale za to o znacznie skróconej żywotności.

Napisałem maila do thermal gryzzly ciekawe czy w ogóle odpiszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dlatego używam Gelid GC Extreme, jest ciut gorsza od Grizzly, ale nie tak gęsta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z czystym sumieniem mogę polecić właśnie Hydronaut od Thermal Grizzly przewodność 11 czy 12 W/mk elgancko się ją rozsmarowuje. Nie wiele gorsza od kryonaut i pojawia się czasem w promo po 30 ziko :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby wadliwe partie najlepszej pasty termoprzewodzącej na rynku są :hmm:

A Kryonaut miał nie wysychać nawet przy 80 st. :D

 

Ja tam z czystym sumieniem mogę polecić właśnie Hydronaut od Thermal Grizzly przewodność 11 czy 12 W/mk elgancko się ją rozsmarowuje. Nie wiele gorsza od kryonaut i pojawia się czasem w promo po 30 ziko :thumbup:

Cooler Master Mastergel Maker Nano też ma przewodność zbliżoną do Hydronauta,lecz nie mogę póki co jest polecić(nie miałem tej pasty,słyszałem jedynie że też jest niewiele gorsza od Kryonauta)

 

Może ktoś wie jaki czas życia tej pasty przewiduje jej producent ?

Z tego co wiem,producent nie podaje informacji :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy odpowiedź od Thermal Grizzly:

 

Hello Nina,

every highend thermal paste will pump out ("dry out") after some time and will lose some degrees. For the best results you should repaste every 3-6 months, but if you are not a hardcore overclocker every 12-24 months are enough

 

Best regards,

Thermal Grizzly Support

 

Czyli wszystko się zgadza co 3 miechy zmiana pasty.

Dziękuję dobranoc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy odpowiedź od Thermal Grizzly:

 

Hello Nina,

every highend thermal paste will pump out ("dry out") after some time and will lose some degrees. For the best results you should repaste every 3-6 months, but if you are not a hardcore overclocker every 12-24 months are enough

 

Best regards,

Thermal Grizzly Support

 

Czyli wszystko się zgadza co 3 miechy zmiana pasty.

Dziękuję dobranoc :E

 

 

Lol widać nawet zstg2 dłużej wytrzymuje...

 

Dziękuję bardzo za podanie informacji gdyż rozważałem ich pasty przy wymianie. Teraz już nie muszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy odpowiedź od Thermal Grizzly:

 

Hello Nina,

every highend thermal paste will pump out ("dry out") after some time and will lose some degrees. For the best results you should repaste every 3-6 months, but if you are not a hardcore overclocker every 12-24 months are enough

 

Best regards,

Thermal Grizzly Support

 

Czyli wszystko się zgadza co 3 miechy zmiana pasty.

Dziękuję dobranoc :E

 

Haha

 

Zabawne, Der8uer współpracuje przy tworzeniu tych past i całkiem co innego mówi. W paście nie płyn jest przewodnikiem tylko odpowiednia mieszanina pyłów, służy on tylko po to by je scalić i umożliwić nałożenie.

W twoim przypadku widze że był za mały docisk chłodzenia i za dużo pasty, bo nawet przy tak słabym docisku wyszła poza procesor.

Edytowane przez anqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniałem teraz platformę i sprzedawałem starą to Kryonaut był ciągle płynny po półtorej roku. Ale i nie tak katowany... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatury od 25stC do 75stC to norma do tego praca 24godziny na dobę.

Czy za dużo pasty ? ... możliwe co nie zmienia faktu że i tak nie powinna tak szybko wyschnąć.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba mas zniezły piekranik w budzie.. u mnie ta pasta po pół roku od nałożenia wyglądała tak samo i też praktycznie komp działa 24/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mx4 już chyba z 2 lata nie zmieniana :E. Temperatury w normie, jeszcze nie widzę potrzeby wymiany pomimo OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja identyczna paste jak autor nakladalem rok temu przy okazji zmiany chlodzenia... Rok pozniej, oc na 4.8 i nic sie nie dzieje, temperatury tak jak na poczatku. Moze trafiles na wadliwa serie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż jestem ciekaw jak mój Kryonaut po 2 latach wygląda..

 

Btw. Na kanale Video blog tech jest filmik z wymianą ciekłego metalu pod ihs po 2 latach i po wymianie -10 stopni :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatury od 25stC do 75stC to norma do tego praca 24godziny na dobę.

Czy za dużo pasty ? ... możliwe co nie zmienia faktu że i tak nie powinna tak szybko wyschnąć.

 

Może dla Cibie to wygląda że jest zasucha, ale ja używam tej pasty już od 1.5 roku i zawsze jak zdejmuje chłodzenie to ona tak wygląda.

Jeśli chodzi o wydajność to nie zauważyłem żadnej zmiany w czasie. Przy 2600k i noctule d14 cięzko było mi go wepchnąc powyżej 65c i idle to zawsze kolo 30-35c jak jest ok 20 paru na zewnątrz.

Teraz jak przesiadłem się na ryzena 2700 to przy tych upałach 30+ to idle trzymało koło 40-45c.

Edytowane przez anqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatury od 25stC do 75stC to norma do tego praca 24godziny na dobę.

Czy za dużo pasty ? ... możliwe co nie zmienia faktu że i tak nie powinna tak szybko wyschnąć.

Czym chłodzisz tego potwora? Że tak niskie masz temp na cpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy odpowiedź od Thermal Grizzly:

 

Hello Nina,

every highend thermal paste will pump out ("dry out") after some time and will lose some degrees. For the best results you should repaste every 3-6 months, but if you are not a hardcore overclocker every 12-24 months are enough

 

Best regards,

Thermal Grizzly Support

 

Czyli wszystko się zgadza co 3 miechy zmiana pasty.

Dziękuję dobranoc :E

 

 

Rok-Dwa to jeszcze do przyjęcia, ale 3 miesiące to chyba trochę przesadzają ? Kurzu tak często nie wyciągam nawet z kompa bo mi się nie chce i go tam za wiele nie ma. A oni chcą aby pastę ludzie wymieniali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym chłodzisz tego potwora? Że tak niskie masz temp na cpu?

 

Dark Rock PRO 3.

W IDLE system ustawiony na maksymalne oszczędzanie energii 0.75v i 2ghz na rdzeniu, jak chłodno w pokoju to mamy 25stC jak ciepło to i 30stC lub więcej w te upały było.

Wszystko zależne od temperatury na zewnątrz. Niestety niższa niż temp. otoczenia nie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...