Skocz do zawartości
Angelomike91

9700k czy 9900k

Rekomendowane odpowiedzi

Realnie matura zdana i prawda leży po środku. Twoja dolna granica ma gówno do rzeczywistości. Tak samo jak Górna granica kolegi też z dupy wyjęta i bardziej odnosi się do krakena x72.

 

https://www.ceneo.pl/62987883

 

 

565,99zl w net S to lipa a nie gwarancja.

549 na allegro po zwrocie to już w ciemno zgaduję, że pompka należy tam do tych głośniejszych z losowania jakości asteka.

 

Normalne sklepy mają te chłodzenie po 590-599zl, takie gdzie można złożyć też zamówienie na resztę części. HardPC jest też bardzo dobrym sklepem, ale całego kompa tam raczej nie poskładasz.

 

 

Za ok. 600zl złożysz customa i to jest fakt, który uwiera w zad najmocniej tych co już mają krakena :) A Ci, którzy mają w nosie LC i świadomie kupili krakena to już ich wybór. Każdy sam musi wybrać co dla niego lepsze.

 

 

Głupie gadanie, jak stara baba tylko w świecie komputerów ;)

aio jest tak samo dobre jak dobre powietrze i ludzie mają problem pojąć, że kupuje się je dla wyglądu. Kraken (czyli jedno z droższych aio) kosztuje 500-600 a nie "600/800",

custom LC to znacznie większe i bezsensowne koszty.

 

I to jest właśnie największy BULL SHIET i dupo ścisk, napaliłeś się, kupiłeś, masz krakena to się ciesz. Ale nie opowiadaj bzdur ze znacznie większymi kosztami na Custom LC bo tak nie jest. Różnica między Krakenem a LC jest dużo mniejsza, niż między Krakenem a powietrzem. Więc generalnie bezsensowne koszty i wyższa cena to zakup KRAKENA oraz LC w porównaniu do powietrza. Bez znaczenia kto co wybierze i tak przepłaci. Ale w tym drugim wypadku wygląd, możliwości i wydajność jest na znacznie lepszym poziomie.

 

Czepiasz się mojej matury, to sprawdź może wpierw jak wygląda sytuacja na rynku a nie bajki piszesz?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do AiO może i są dobre ale nie za tą cenę to raz a dwa jak się sypnie pompka to trzeba wymieniać wszystko nie to co Custom LC ale na moje i tak najlepszym rozwiązaniem jest sowa jak ktoś nie posiada nieograniczonego budżetu mam sowę i wiem co potrafi z 9900K :)

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu, ludzie którzy mają krakena w większości zastanawiają się nad air vs aio i custom LC w ogóle nie biorą pod uwagę więc ekspercie od dupo ścisku - dobrze się zastanów kto ma ten dupo ścisk bo chyba jesteś pierwszy na liście ;)

 

Skoro jest oferta za 565 a w googlach zaindeksowane choćby po 540 a ja sam kupiłem na morelach za 550 (i uwaga można kupić tu resztę części :E ) to tak, przedział 500-600 odpowiada rzeczywistości czy ci się to podoba czy nie. Możesz sobie go dalej zacieśniać ale to już kwestia lokalnych promocji i kursu walut, szkoda czasu.

 

 

I to jest właśnie największy BULL SHIET i dupo ścisk, napaliłeś się, kupiłeś, masz krakena to się ciesz. Ale nie opowiadaj bzdur ze znacznie większymi kosztami na Custom LC bo tak nie jest.

 

:lol2: Custom LC stawia się, żeby skorzystać z tych "większych możliwości" - czyli większej ilości droższych elementów jak choćby blok na gpu czy więcej chłodnic, a nie jedna mała 280mm dla samego cpu :lol2: Przed chwilą pisałes o realnych cenach i przykładach a sam podajesz tak idiotyczne i nierealne wersje żeby tylko pasowało do twoich teorii, ogarnij sie ;)

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu wydaje mi się że przy tej kwocie dopłata do 9900k jest do przyjęcia...

 

Sam stoję przed wyborem procka ale chyba te 400 - 500 zeta to już nie duża rożnica...no dobra może dla mnie :)

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja komponenty kupuje na mindfactory de. To jest duży sklep internetowy. Tutaj Kraken x52 kosztuję 130 Eur czyli mieści się w przedziale 500-600 zł. Dark Rock pro 4 kosztuje 68 Eur czyli 7 dyszek taniej. Teraz już sam nie wiem co brać. Do 9900k dopłata nie jest taka duża ale widziałem, że czasami wypada w grach gorzej od 9700k :) Dla mnie to nie jest dużo dopłaty ale o ile Kraken sprawia lepsze wrażenia wizualne i cieszy oko o tyle nie wiem czy coś mi w ogóle da wydanie dodatkowej stówki na i9 :)

Edytowane przez Angelomike91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja komponenty kupuje na mindfactory de. To jest duży sklep internetowy. Tutaj Kraken x52 kosztuję 130 Eur czyli mieści się w przedziale 500-600 zł. Dark Rock pro 4 kosztuje 68 Eur czyli 7 dyszek taniej. Teraz już sam nie wiem co brać. Do 9900k dopłata nie jest taka duża ale widziałem, że czasami wypada w grach gorzej od 9700k :) Dla mnie to nie jest dużo dopłaty ale o ile Kraken sprawia lepsze wrażenia wizualne i cieszy oko o tyle nie wiem czy coś mi w ogóle da wydanie dodatkowej stówki na i9 :)

Nie wiem jak x52, ale x62 daje rade, jak nie duża dopłata do x62 to chyba warto jednak ciut większa chłodnica i wiatraki. Zawsze 1-2stC mniej :E Choć jak wspomniałem nie miałem okazji używać x52.

edit

Różnica między x52 a x62 to 9E czyli ~40zł.

Ja bym brał większe.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pójdziesz w krakena, to zastanów się jaką budę dobrać i gdzie chcesz chłodnicę umieścić. Na górze nie zawsze wsadzi się 280mm. Na Froncie szkoda trochę psuć temperatury na GPU.

 

Minciu, ludzie którzy mają krakena w większości zastanawiają się nad air vs aio i custom LC w ogóle nie biorą pod uwagę więc ekspercie od dupo ścisku - dobrze się zastanów kto ma ten dupo ścisk bo chyba jesteś pierwszy na liście ;)

 

Custom LC stawia się, żeby skorzystać z tych "większych możliwości" - czyli większej ilości droższych elementów jak choćby blok na gpu czy więcej chłodnic, a nie jedna mała 280mm dla samego cpu :lol2: Przed chwilą pisałes o realnych cenach i przykładach a sam podajesz tak idiotyczne i nierealne wersje żeby tylko pasowało do twoich teorii, ogarnij sie ;)

 

Wiesz co myślę o większości? Much się zapytaj co lubi większość.

 

Kraken jest drogi i przepłacony, nie mniej jak LC. A LC na CPU spokojnie można ogarnąć w cenie krakena.

 

A jak chcesz pisać o przepłacaniu za blok na GPU, to tak, trzeba kupić blok na GPU jak ktoś chce zwodować GPU. Oraz drugą chłodnicę. Ale Kraken na GPU x62 +G12 taniej nie wyjdzie. Tak samo jak taniej nie wyjdzie zakup droższego GPU z dobrym chłodzeniem powietrznym z wyższej półki vs odpowiednik z kiep chłodzeniem + blok. Ceny będą mocno zbliżone.

 

Tak wiem pewnie za trudne dla Ciebie do ogarnięcia.

 

 

ps: www.morele.net/chlodzenie-wodne-nzxt-kraken-x62-v-2-rl-krx62-02-977446 - kup tutaj za 550zl, wehikuł czasu trzeba dorzucić do koszyka?

Ja kupiłem i7-8700K za 950zl kup sobie tez za tyle.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak x52, ale x62 daje rade, jak nie duża dopłata do x62 to chyba warto jednak ciut większa chłodnica i wiatraki. Zawsze 1-2stC mniej :E Choć jak wspomniałem nie miałem okazji używać x52.

edit

Różnica między x52 a x62 to 9E czyli ~40zł.

Ja bym brał większe.

 

W mojej obudowie na górze zmieści się x52 tylko. Na przodzie mam wiatraki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć na to dobrze uwagę. Jaka masz budę? Nieraz nawet 240mm na top ciężko upchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć na to dobrze uwagę. Jaka masz budę? Nieraz nawet 240mm na top ciężko upchać.

 

K500 Phantom Gaming

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne AIO ktore teraz bym kupil to Eisaber 420, znajomy zmienil z kraken i jest lepiej niz dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam stoję przed wyborem procka ale chyba te 400 - 500 zeta to już nie duża rożnica...no dobra może dla mnie :)

 

Kwestia za co dopłacasz, do gier dopłaciłbyś za taką samą wydajność, wyższe temperatury i pobór prądu, no super deal ;) Ale jak komuś dodatkowe wątki się przydadzą to inna sprawa

 

Wiesz co myślę o większości? Much się zapytaj co lubi większość.

 

Kraken jest drogi i przepłacony, nie mniej jak LC. A LC na CPU spokojnie można ogarnąć w cenie krakena.

 

Czyli tak jak mówiłem, ktoś się zastanawia A lub B a ty mu C bo dla ciebie lepiej ;)

 

Co z tego, że LC można ogarnąć w cenie krakena skoro kraken spełnia swoje zadanie? Nie rozumiesz, że za gotowe produkty też się płaci? Za to, że nie musisz tego składać i pilnować szczelności? W przypadku krakena dopłacamy też za markę i wygląd, są też inne aio jakbyś nie wiedział.

Jak będę się zastanawiał czy kupić chleb czy bułkę to powiesz mi, że w tej cenie mogę sobie sam upiec i mieć większe możliwości? No super, dzięki za radę ale mnie to nie interesuje ;)

 

A odnośnie ceny to już mi się nie chce komentować tak bzdurnych postów, w skrócie: jakbyś nie wiedział to nawet 599,99zł mieści się w przedziale 500-600...

Taki protip jeszcze: na morelach masz przycisk "zapytaj o ofertę" i nie będziesz potrzebował wehikułu czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne AIO ktore teraz bym kupil to Eisaber 420, znajomy zmienil z kraken i jest lepiej niz dobrze.

 

To jest dobry eisaber: Alphacool Eisbaer Extreme liquid CPU cooler 280

 

Pompa VPP775 + SilentWings + Chłodnica ST30 + Blok + rezerwuar + węże z opcją wymiany na dowolne inne :D Custom LC zamknięty w AIO z opcją dowolnej rozbudowy z bardzo mocną pompą :)

 

A odnośnie ceny to już mi się nie chce komentować tak bzdurnych postów, w skrócie: jakbyś nie wiedział to nawet 599,99zł mieści się w przedziale 500-600...

Taki protip jeszcze: na morelach masz przycisk "zapytaj o ofertę" i nie będziesz potrzebował wehikułu czasu ;)

 

I po mojemu mieści się też w przedziale 600-800pln. Ale oba przedziały są z dupy, bo aktualna cena w Polsce to po prostu 600pln. Równie dobrze mogłeś napisać że krakena kupimy za 300-600zl. też się zmieści ? Ja napisałem, że oba przedziały są zbędne. Prawda leży po środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości 520-630pln to przedział cen w ostatnim roku dla różnych sklepów w zależności od okresu. W takim przedziale kształtowały się ceny krakena x62. Nie uwzględniam w tym mega promocji bo np. na Amazonie można było wyrwać tego krakena nawet za ~470pln.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne AIO ktore teraz bym kupil to Eisaber 420, znajomy zmienil z kraken i jest lepiej niz dobrze.

 

Nawet myślałem o nim bo to ultra rzadkie aio 420 ale chyba nie jest aż taki dobry jak sugeruje rozmiar

 

I po mojemu mieści się też w przedziale 600-800pln. Ale oba przedziały są z dupy, bo aktualna cena w Polsce to po prostu 600pln. Równie dobrze mogłeś napisać że krakena kupimy za 300-600zl. też się zmieści ? Ja napisałem, że oba przedziały są zbędne. Prawda leży po środku.

 

 

:lol2: :lol2: Sorry nie chce mi się już nawet komentować twojej wyższej matematyki i szukaniu prawd w liczbach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie jeden z drugim uczepil tego AIO, przeciez niech kazdy kupuje co chce. Ja jestem zadowolony z Krakena i na powietrze nigdy nie zmienie, raczej juz tylko na LC. Plus oczywiscie za wyglad, nie wyobrazam sobie miec teraz AIR ktore raz ze wyglada srednio dla mnie i zajmuje mnostwo miejsca.

 

No i mobo wygięte, bo w pionie jest.

Dla czego w poziomie nie robią montażu ?

Wystarczyłoby zrobić płyty bardziej prostokątne, żeby buda nie miała kilometra kwadrat powierzchni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej obudowie na górze zmieści się x52 tylko. Na przodzie mam wiatraki :)

No chyba że tak, choć ja mam swojego krakena na froncie. Na topie mam na razie "same" wiatraki 2x120mm

Ale i tak muszę zdemontować sanki na cd rom i pewnie przeniose go na top. Niedługo przyjdą mi nowe wentylatory i okablowanie to będzie okazja to małej reorganizacji. Docelowo i tak bedzie custom LC tylko nie wiem czy od razu na całość czy tylko na GPU. Pewnie na całość :hmm:

Ale co do krakena ta jak w życiu bym nie wrócił na stałe do chłodzenia air. Tym bardziej że żeby miało jako taką wydajność to musi być ogromne. Dla mnie to mało estetyczne, ramy zasłania itp. Mi się nie podoba, w przeciwieństwioe do krakena, który jest ładny, wydajny i kultura też na wysokim poziomie jak na AIO.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wystarczyłoby zrobić płyty bardziej prostokątne, żeby buda nie miała kilometra kwadrat powierzchni :P

I tak buda misi mieć kilometr kwadratowy powierzchni, bo karty graficzne są coraz dłuższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że tak, choć ja mam swojego krakena na froncie. Na topie mam na razie "same" wiatraki 2x120mm

Ale i tak muszę zdemontować sanki na cd rom i pewnie przeniose go na top. Niedługo przyjdą mi nowe wentylatory i okablowanie to będzie okazja to małej reorganizacji. Docelowo i tak bedzie custom LC tylko nie wiem czy od razu na całość czy tylko na GPU. Pewnie na całość :hmm:

Ale co do krakena ta jak w życiu bym nie wrócił na stałe do chłodzenia air. Tym bardziej że żeby miało jako taką wydajność to musi być ogromne. Dla mnie to mało estetyczne, ramy zasłania itp. Mi się nie podoba, w przeciwieństwioe do krakena, który jest ładny, wydajny i kultura też na wysokim poziomie jak na AIO.

 

Teraz ciekaw jestem czy mi x52 wejdzie do tego k500 Phantom Gaming... Po tym jak ktoś tu napisał, że nie zawsze się mieści. Chyba, że dam go na front a wentylatory na górę ale wolałbym nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

I gitara. :Up_to_s:

Ale zapominasz o jednym. O tym, że masz oskalpowany procesor i zamiast fabrycznego "gluta" masz płynny metal. Gdybyś zostawił go z glutem to ŻADNE AIO, czy custom LC nie miało by racji bytu - temperatury byłyby nawet większe niż na chłodzeniu powietrznym za 100zł. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...