Skocz do zawartości
ValterB

Jaki SSD do P7H55-M PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam w tym tygodniu zakupić jakiś dysk SSD do 150/170zł. Nie wiem czy jest sens kupować 120GB przy braku HDD czy lepiej wziąć 240GB?

Jaki dysk możecie polecić do tej płyty głównej Asus P7H55-M PRO, głównie na pc będę korzystał z FL Studio.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120GB na dzisiejsze czasy to bardzo mało, szczególnie, że nie masz innego dysku. Nowe gry aktualnie zajmują 50-100GB, no a do tego raczej w większości dysków nie zaleca się zajmowania całego dostępnego miejsca, ponieważ po zapełnieniu potrafią dość znacząco zwolnić. W Twoim budżecie mieści się Patriot P200 256GB, który jest całkiem niezłym, tanim dyskiem. Chociaż od siebie mogę Ci doradzić, że bezpieczniej byłoby dorzucić jeszcze 80-100zł i kupić 512GB. Z lepszych dysków to np. będzie dobry Crucial MX500, ale jest on ponad podanym przez Ciebie budżetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. 120GB odpada, zakupię teraz 240GB a w przyszłości jakiś większy jeszcze. Myślałem nad ADATA SU800 256 GB i Crucial BX500 240GB, ale nie wiem czy to dobre opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SU800 będzie ok, jest lepszy od P200 ale też ponad budżet który napisałeś w pierwszym poście. BX500 raczej nie jest polecany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ceneo SU800 od 173zl tylko nie wiem jak z tymi sklepami co maja mniej opini, ale może faktycznie narazie wezmę tego Patriota co polecałeś a za parę miesięcy dokupię jakiś większy i lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ceneo SU800 od 173zl tylko nie wiem jak z tymi sklepami co maja mniej opini, ale może faktycznie narazie wezmę tego Patriota co polecałeś a za parę miesięcy dokupię jakiś większy i lepszy.

 

Crucial MX500 250GB jest teraz za 193zł w Sferis, a jeśli zapiszesz się do newslettera to dostajesz kod na -10zł, więc wyjdzie 183zł za jeden z lepszych dysków na SATA. Myślę, że warto zwiększyć budżet o 13zł :)

Edytowane przez kamilkowalewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za info, rozważe tą opcje :D

 

P.S. Narazie zakupiłem tego Patriota P200 240GB w sferisie z rabatem, zobaczymy jak się będzie sprswował, jak będzie dobry zostawię go na system, a za kilka miesięcy kupię coś większego i lepszego pod FL Studio. Także dzięki za pomoc i pozdrawiam. ;)

Edytowane przez ValterB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...