Skocz do zawartości
hbert132

Dream Machines

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Jestem nowy na tym forum... pytanie, które zadam zadałem również na innych forach, ale niestety nie uzyskałem odpowiedzi, która była by dla mnie na tyle satysfakcjonująca, abym na niej oparł moją decyzję. Chodzi oczywiście o decyzję kupna laptopa. Jest to moment przejścia z MacBook Air 13 na coś mocniejszego :

 

- po pierwsze na coś co poradzi sobie z montowaniem filmów, bo zamierzam inwestować w tą pasje

 

- po drugie na coś na czym będę mógł sobie czasem zagrać w jakiś nowy tytuł

 

- po trzecie na coś co będzie w miarę mobilne, ponieważ sporo podróżuje

 

- po czwarte na coś co przynajmniej teoretycznie powinno starczyć mi na kilka kolejnych lat (2-3 lata)

 

Ze względów finansowych na razie nie rozglądam się za kolejnym jabłkiem.Bardzo zainteresowały mnie laptopy z serii Dream Machines. Po długich debatach na innych forach ostatecznie pojawia się taki dylemat. Wybrałem konfigurację :

 

Pasta: Grizzly / grafika: RTX2060 / pamięć: 2x 8GB Kingston HyperX Impact DDR4, 2666MHz, CL15 / Dysk: SSD Transcend 220S 1TB, PCIe Gen3x4 (pozostaje wolny jeden slot m.2 i jeden SATA) / karta sieciowa: KILLER WIFI 6 AX1650

 

I teraz pytanie o procesor :

 

- i7 9750 z matrycą 15.6” Matte, IPS 60 Hz za 6519 PLN (clevo NH55)

 

- i7 9750 z matrycą 15.6” Matte, WVA 144 Hz i lepszym kadłubkiem (lepsze chłodzenie i trochę aluminium) za 6819 PLN (clevo PB51ED)

 

- i7 8750 z matrycą 15.6” Matte, IPS 60 Hz za 5749 PLN (clevo NH55)

 

- i7 8750 z matrycą 15.6” Matte, WVA 144 Hz i lepszym kadłubkiem (lepsze chłodzenie i trochę aluminium) za 6319 PLN (clevo PB51ED)

 

I tutaj właśnie potrzebuję więcej informacji odnośnie różnic pomiędzy tymi procesorami. Niektórzy piszą "znikoma" a niektórzy, że "nie brał bym pod uwagę 8xxx". Jeśli różnica jest na prawdę znikoma to nie widzę potrzeby dopłacania tych 500 PLN. Natomiast jeśli na prawdę te 9750 to jest takie must have dla moich potrzeb to wtedy może trzeba pomyśleć nad rezygnacją z lepsze matrycy i kadłubka ? [/font]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...