Skocz do zawartości
Rivo

RTX 2070S - Gigabyte Gaming OC czy MSI Gaming X Trio?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam sobie 2070 Super z dobrym chłodzeniem / cichą pracą. Jak na razie znalazłem te dwie polecane (tytuł tematu), ale pomijając już problemy z dostepnością to cenowo straszne różnice.

MSI widzę najczęściej (chyba?) polecane, ale cenowo wchodzi już prawie w 2800zł (lub licząc na to, że może się uda to z 2650 w jednym ze sklepów).

Gigabyte za to w granicach 2500zł, może nie warto przepłacać na MSI? Może macie jakieś inne propozycje?

 

Samo OC dla mnie nieistotne, najważniejsze, żeby się mało grzała / mało hałasowała.

 

I bonusowe pytanie: Zanim złożę nową stacjonarkę chciałem sobie kartę wrzucić do starego kompa, mam tam zasilacz Chiefteca 550w (musiałbym tylko zerknąć jaki to był dokładnie), Xeona W3680, Gigabyte X58A-UD3R, 16gb ramu (6 kości), 3 dyski HDD, 2 dyski SSD i obecnie GTX 970. Zastanawiam się czy mogę bez stresu pod tą konfiguracją podmieniać kartę. Gdzieś mógłbym to policzyć czy da radę?

Edytowane przez Rivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak szukasz coś cichego i chłodnego to dopłać do msi.

Przeczytałem gdzieś że osiąga 73stopnie i 60-70% wiatraków.

Myślę że 550w wytrzyma rtx'a, czekam na inne odpowiedzi razem z tobą.

Ja też patrzałem rtx2070s i obudowa będzie stała obok mnie na biurku, więc też wziąłem do koszyka msi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem gigabyte. Jutro dostawa, więc zobaczę jak to będzie wyglądać z kulturą pracy. Patrząc na recke poniżej gigabyte wypada lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi autorze wątku, koniecznie sprawdz PALITA: jetstream/gamerock w zależności od estetycznych preferencji. Chllodzenia zbieraja wybitne recenzje (sprawdz YT), jedyna ich słabość to za słaby marketing w internecie :D

Edytowane przez SzamboNur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rtx 2070s<amd radeon rx5700xt.

Dalej jestem w przekonaniu z msi.

JEBITNE chłodzenie i cisza.

Edit:Pomyłka. rtx 2070s>amd radeon rx5700xt.

Edytowane przez Zgoneq informatyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

rtx 2070s<amd radeon rx5700xt.

 

Niestety dużo pracuję w programach Adobe, a w nich w testach Nvidia zdecydowanie lepiej wypada, stąd czerwoni odpadają.

Od czerwonych biorę Ryzena. ;)

Edytowane przez Rivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dużo pracuję w programach Adobe, a w nich w testach Nvidia zdecydowanie lepiej wypada, stąd czerwoni odpadają.

Od czerwonych biorę Ryzena. ;)

Sorka pomyliłem się, dałem "<" zamiast ">". Oczywiście że NVIDIA is better. Możesz powiedzieć jakiego ryzena bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem gigabyte. Jutro dostawa, więc zobaczę jak to będzie wyglądać z kulturą pracy. Patrząc na recke poniżej gigabyte wypada lepiej.

Nie chcę cię martwić, ale GIGABYTE ma problem z wentylatorami w wielu modelach kart. W moim RTX 2070 GAMING OC (nie SUPER), przy niepełnym obciążeniu kiedy karta przechodzi z trybu pasywnego a prędkość wentylatorów zostanie ustawiona przez BIOS poniżej 40%, one co chwilę się uruchamiają i zatrzymują. Z tego co kolega tutaj napisał, to problem też występuje w SUPER'ach od GIGABYTE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale uruchamiają i zatrzymują przy dowolnej wartości poniżej 40% czy dla jakiegoś zakresu? Jak to drugie, to własna krzywa i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka pomyliłem się, dałem "<" zamiast ">". Oczywiście że NVIDIA is better. Możesz powiedzieć jakiego ryzena bierzesz?

3900X, ale się go chyba nigdy nie doczekam... zamówiony jakoś w I połowie sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale uruchamiają i zatrzymują przy dowolnej wartości poniżej 40% czy dla jakiegoś zakresu? Jak to drugie, to własna krzywa i po problemie.

Przy każdej wartości poniżej 40%.

Ja wiem, że mogę ustawić własną krzywą i tak właśnie zrobiłem. Jednak nie po to kupowałem kartę z trybem półpasywnym, do tego najwyższy wtedy dostępny model RTX 2070 od GIGABYTE, żebym musiał mieć cały czas włączony program do kontroli pracy wentylatorów. Dodatkowo ta prędkość 40% to jest prawie 1300 RPM. Dla porównania wcześniej miałem EVGA GTX 1070 Ti i tam wentylatory mogły pracować nawet z prędkością poniżej 400 RPM. Denerwuje mnie też to, że GIGABYTE nie poprawił chociaż BIOS'ów tak, żeby odpowiednio sterowały pracą wentylatorów i nie schodziły poniżej tych 40%, przy których wentylatory nie działają prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cię martwić, ale GIGABYTE ma problem z wentylatorami w wielu modelach kart. W moim RTX 2070 GAMING OC (nie SUPER), przy niepełnym obciążeniu kiedy karta przechodzi z trybu pasywnego a prędkość wentylatorów zostanie ustawiona przez BIOS poniżej 40%, one co chwilę się uruchamiają i zatrzymują. Z tego co kolega tutaj napisał, to problem też występuje w SUPER'ach od GIGABYTE.

 

Dla mnie to nie problem i tak poleci UV plus ustawienie własnej krzywej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz palita gamerock. Ma jedno z lepszych chłodzen a kosztuje 2520 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz palita gamerock. Ma jedno z lepszych chłodzen a kosztuje 2520 zł.

Zerknąłem sobie jeszcze raz na dostępność tego MSI i nagle się na ceneo pojawiło kilka sklepów, za 2640 z przesyłką udało mi się dorwać Gaming X Trio. Zobaczymy czy rzeczywiście mają na stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy każdej wartości poniżej 40%.

To trochę dziwne, bo na mojej sztuce tryb półpasywny funkcjonował poprawnie. Może tradycyjny rozrzut jakościowy? 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cię martwić, ale GIGABYTE ma problem z wentylatorami w wielu modelach kart. W moim RTX 2070 GAMING OC (nie SUPER), przy niepełnym obciążeniu kiedy karta przechodzi z trybu pasywnego a prędkość wentylatorów zostanie ustawiona przez BIOS poniżej 40%, one co chwilę się uruchamiają i zatrzymują. Z tego co kolega tutaj napisał, to problem też występuje w SUPER'ach od GIGABYTE.

Miałem dokładnie tak samo w swoim RTXie od Gigabyta, planuje zakup RTXa 2070 Super i na pewno już nie kupie Gigabyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem sobie jeszcze raz na dostępność tego MSI i nagle się na ceneo pojawiło kilka sklepów, za 2640 z przesyłką udało mi się dorwać Gaming X Trio. Zobaczymy czy rzeczywiście mają na stanie.

 

Biorę od Proline. Pojawiło się u nich jako dostępne. W x-komie już miesiąc czekam i oni nadal nic nie wiedzą pacany. Przeboleje już utratę Control w gratisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem 2070 super gamin oc od GB, MSI ze skelpu za 2650 sobie odpuść bo się przejedziesz jak ja (poczytaj sobie moje posty)

z tym włączaniem/wyłączaniem wentylatorów to prawda, ale wystarczy sobie dostosować krzywą i jest spokój.

 

Po 15 min w OCCT temp miałem 63-65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2070 Super od Gigabyta (wersja Gaming OC 3X 8G) właśnie do mnie dotarł, ale nie wiem kiedy go do budy wsadzę. Dam znać jak z kulturą pracy. Wersja 3X ma zmienione chłodzenie. Miałem już dwie karty od nich (Windforce), pierwsza, GTX 470, była bardzo kulturalna, druga, GTX 580, mniej, zobaczymy jak będzie z tą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wersja 3X nie różni się tylko tym, że ma jedno zasilanie 8-pin, zamiast 6-pin oraz 8-pin? Przynajmniej tak wywnioskowałem na podstawie strony producenta.

 

EDIT:

 

Korekta, machnąłem się z 2060 SUPER. Tutaj rzeczywiście chłodzenie jest nieco inne. To daj znać, jak się spisuje :)

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3X nie ma wyjścia "USB Type-CTM" z tyłu i chyba zmienione ożebrowanie w układzie chłodzenie (sądząc po grafikach na stronie producenta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że te grafiki to niekoniecznie muszą być zgodne z prawdą. Zobacz na RTX 2060 SUPER i wersję czarną oraz białą. Grafiki dla pierwszej sugerują, że chłodzenie dla GAMING OC 3X jest nieco inne, dla drugiej, że takie same :E Chyba, że wersja biała bez 3X rzeczywiście ma inny cooler niż czarna. Pogmatwane kompletnie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz, liczy się głównie, jak karta będzie się sprawować w praktyce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...