Skocz do zawartości
M4liniaak

ASRock Z97 Killer i MSI z97 GAMING 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie wiedziałem zbytnio gdzie założyć temat, ale pytanie jest następujące: czy warte są cokolwiek (50,100zł?) uszkodzone płyty:

1) na ASRock wygięte 2 piny w socket'ie

2) na MSI wyrwany plastik ze złącza PCI-e x16 (wygięte piny przez to)+ uszkodzone piny

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Asrocku dałoby radę je może jeszcze naprostować igłą.

Co do MSI Z97 gaming 3, to raczej będzie ciężko. Trzeba by było wszystko wylutować i ewentualnie zrobić jakąś transplantację(o ile się da).

Pokombinuj z asrockiem, ponieważ nic nie tracisz. MSI gaming 3 puść na allegro jako uszkodzoną. Posiadam tą drugą plytę główną i jak przeczytałem że uszkodzona, to aż mi się żal mojej zrobiło, ponieważ jest bardzo dobra. Najlepiej wrzuć tutaj dokładne zdjęcia w jakim stanie to jest i jak dokładnie wyglądają te uszkodzenia, bo tak jak napisałem wcześniej: "2 wygięte piny w gnieździe procesora to nie tragedia i czasami się to zdarza ludziom którzy montują procek. Po prostu zrób zdjęcia i pomyślimy co dalej... :)

Edytowane przez amnum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Asrocku dałoby radę je może jeszcze naprostować igłą.

Co do MSI Z97 gaming 3, to raczej będzie ciężko. Trzeba by było wszystko wylutować i ewentualnie zrobić jakąś transplantację(o ile się da).

Pokombinuj z asrockiem, ponieważ nic nie tracisz. MSI gaming 3 puść na allegro jako uszkodzoną. Posiadam tą drugą plytę główną i jak przeczytałem że uszkodzona, to aż mi się żal mojej zrobiło, ponieważ jest bardzo dobra. Najlepiej wrzuć tutaj dokładne zdjęcia w jakim stanie to jest i jak dokładnie wyglądają te uszkodzenia, bo tak jak napisałem wcześniej: "2 wygięte piny w gnieździe procesora to nie tragedia i czasami się to zdarza ludziom którzy montują procek. Po prostu zrób zdjęcia i pomyślimy co dalej... :)

 

Zdjęcia:

https://zapodaj.net/f116b227d0088.jpg.html

https://zapodaj.net/f13031e87e00f.jpg.html

https://zapodaj.net/15852a5122260.jpg.html

 

Jeden pin na asrocku jest tak jakby schowany, przez co ciężko go będzie wyprostować. Ponadto na socket'ie MSI widać w prawym dolnym rogu taki osad?(widać, że piny są ciemniejsze i tak jakby na nich coś było), nie wiem czym to może być spowodowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na asrocku ten bliżej krawędzi to D10, odpowiada za sygnał trzeciej linii PCIe z procesora.

Drugi to G11, on jest od masy. Pinów z masą jest od groma, także czy będzie czy nie - różnicy to nie robi.

 

 

To jeżeli dobrze rozpoznałem koordynaty, bo robiłem to na szybko. Sprawdź w datasheecie tutaj -> KLIK

 

Jeżeli faktycznie to są te piny, to bez D10 karta w slocie x16 będzie pracowała maksymalnie w trybie x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdziłem z bliska te piny i to są te oznaczenia, które powiedziałeś czyli, D10 i G11. Patrząc to gorzej będzie z wyprostowaniem D10, ponieważ się tak jakby schował. Czyli teoretycznie komp powinien odpalić, tylko będzie problem z wydajnością karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...