Skocz do zawartości
barbik11

Dlaczego gry sie "zacinaja" na nowym sprzecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Przez wiele lat miałem jedną kość pamięci Ram i nie miałem problemów z takimi jak ma autor tego wątku.. w dodatku na bank nie były to szybsze pamięci niż 2666MHz

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyższe taktowanie pamięci i niższe opóźnienia, tym szybciej procesor trawi klatki do karty graficznej (fps) - to tak w foolproof skrócie. Myślę o pamięciach 3000mhz i opóźnieniach (cl) poniżej wartości 15. Dzięki temu oraz pracy w dwóch kanałach (jak wymienisz moduły na 2x4, lub ew. dokupisz do swojej drugi identyczny) mikro przycięcia POWINNY się zminimalizować.

 

Podałem opcję z szybszym ramem, bo już taka wymiana dałaby wymierne efekty a cenowo kosztowałoby to pewnie grosze.

 

Profile xmp wybierasz w biosie w zakładce związanej z overclockingiem pamięci ram. Czasem, niektóre biosy mają także dostęp do tej opcji z głównej ekranu.

Nawet na screenie z cpu-z od Ciebie widać dostępne profile xmp dla Twojej pamięci i tam na xmp-2666 masz CAS latency (CL) własnie na wartość 16, czyli optymalnie dla tej kości. No ale ten profil jest niewłączony u Ciebie :E

 

Jeszcze kwestia tych temperatur z wcześniej,

 

36C to raczej temperatura karty w trybie idle niż podczas pracy. Zastanawia mnie czy ten GTX wogóle osiąga swoje nominalne taktowanie, jeżeli w stresie ma 36C :]

 

Niestety to jest jeden z minusów jego zestawu, że ma zablokowaną płytę H310 i na tym nie polecą szybsze pamięci jak 2666Mhz. Więc jedynie na opóźnieniach może coś ugrać. Dla średnio wymagającego gracza 2666 CL16 powinno styknąć do 60hz monitora.

 

A jak ktoś ma większe wymagania to taki zestaw lepiej było by opchnąć i po prostu złożyć od podstaw nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, nawet nie zerkałem że ten mobas ma ograniczenie do 2666. To fakt, w takim układzie druga kość 8gb, profil xmp i już powinno być dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Call of Duty MW3, Sniper Elite V4, Wiedzmin 2, Wolfenstein New Order
Ja bym sprawdził SSD, niektórzy raportują takie numery przy kiepskich SSD, zacinanie nawet na pulpicie. Najsłynniejszy z tym był jakiś Goodram.

 

Wiedźmin 2 i MW3 to starocie z roku 2011, na tamte czasy 1050 Ti to potęga. Bardziej mnie niepokoi zasilacz 650 W. Po kiego grzyba tak mocny? Nie wiem czy to da radę przekroczyć 200 W, testy pclaba nie dają nadziei. Co sugeruje zasilacz z czarnej listy.

 

No jak sie ktoś nie zna na sprzęcie komputerowym to kupuje takie coś, gotowca
Z 95% się nie zna i co tragedia? Nawet w ogromnej większości kupują laptopy i to jest tragedia.

 

To jest złodziejstwo i na to powinien być paragraf
To jest normalna cena za sprzęt markowy, porządne złożenie (nie na szybko za 75), obsługę gwarancyjną i ... WINDOWSA! Wszyscy liczycie sobie 450-500 zł oszczędności na pirackim Windows. Z legalnym od razu mina rzednie jak się widzi cenę kompa z Ryzen 3 2200g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak? Jaki kompromis dla OP wypracowaliście? Gdzieś czytałem, żeby sklep mógł sprzedać gotowca musi on posiadać jakiś certyfikat zgodności co kosztuje, do tego koszt złożenia jest wliczony plus na koniec marża i wychodzi ponad 3 koła.

 

@barbik11 pisałeś, że pomyliłeś nazwy i wstawiłeś nazwę tego bez Ti więc czy to jest ten zestaw OPTIMUS E-Sport MH310T-CR13 i5-8400/8GB/1+240/1050Ti 4GB/W10 ?

Edytowane przez ilumix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalna cena za sprzęt markowy, porządne złożenie (nie na szybko za 75), obsługę gwarancyjną i ... WINDOWSA! Wszyscy liczycie sobie 450-500 zł oszczędności na pirackim Windows. Z legalnym od razu mina rzednie jak się widzi cenę kompa z Ryzen 3 2200g.

 

Tylko, że to nie jest markowy sprzęt, połączenie podzespołów to kpina. Gwarancja? każdy sklep daje 2 lata rękojmi + na wiele części jest 3 lata producenta i nic sobie za to nie dolicza. Złożenie? Wiele sklepów robi to za free albo za ~50pln.

 

Windows. Wierzysz w to, że w tym zestawie jest OEM z płytką DVD za 450pln? Bo ja nie :E. Ale nawet jakby jakimś cudem był to i tak minimum 500-600pln przepłacone i do tego konfiguracja tego komputera to koszmar bo w tym budżecie można złożyć znacznie lepszego kompa.

 

Dla tego nie poleca się gotowców i na każdym kroku się ostrzega przed takimi zakupami. Bo 99% takich zestawów to po prostu wyrywanie kasy z kieszeni klienta, a połączenie podzespołów w takim gotowcu jak wyżej to jest totalne nieporozumienie. Za sam RAM single channel w zestawie dla gracza to powinni dawać 3 lata odsiadki temu co to konfigurował :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że to nie jest markowy sprzęt, połączenie podzespołów to kpina.
Optimus to znana marka, choć nie powinni się cenić jak Dell (bo im daleko). Cena też normalna, przecież masz zestaw pclaba za "1200": https://pclab.pl/tip/Jaki.komputer.do.gier.Do.biura.i.domu.Polecane.zestawy.komputerowe,52777/7, dodaj do tego Windowsa, złożenie i koszty wysyłki i wyjdzie ok. 1900. Przy tym ten Optimus wygląda dobrze (bardziej opłacalny cenowo).

 

Co do doboru części to się zgadzam, że to kpina i że idiota to wybierał. Dual Channel jest konieczny! Grafika też powinna być mocniejsza. Z procesorem trudniej, bo wiele firm nie słyszało o AMD, a gdy wybierali i5-8400 to i5-9400F mógł nie być na rynku. Ponadto jak zwykle SSD jest marki SSD, zasilacz marki zasilacz, RAM marki RAM itd, jedynie i5-8400 wiadomo że Intela. No i wygląda z Media Expert, że to model z 10.2018 (a wtedy RX 570 nie była tania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optimus to znana marka, choć nie powinni się cenić jak Dell (bo im daleko). Cena też normalna, przecież masz zestaw pclaba za "1200": https://pclab.pl/tip/Jaki.komputer.do.gier.Do.biura.i.domu.Polecane.zestawy.komputerowe,52777/7, dodaj do tego Windowsa, złożenie i koszty wysyłki i wyjdzie ok. 1900. Przy tym ten Optimus wygląda dobrze (bardziej opłacalny cenowo).

 

Co do doboru części to się zgadzam, że to kpina i że idiota to wybierał. Dual Channel jest konieczny! Grafika też powinna być mocniejsza. Z procesorem trudniej, bo wiele firm nie słyszało o AMD, a gdy wybierali i5-8400 to i5-9400F mógł nie być na rynku. Ponadto jak zwykle SSD jest marki SSD, zasilacz marki zasilacz, RAM marki RAM itd, jedynie i5-8400 wiadomo że Intela. No i wygląda z Media Expert, że to model z 10.2018 (a wtedy RX 570 nie była tania).

 

Czyli to jest zestaw klepany przez Optimusa dla różnych sieci sklepów elektro. No ale jaką mocniejszą kartę byś tam wsadził? Znalazłem tę która w tym siedzi: MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC i patrząc na ceny GTX'ów 1060 3 i 6GB a także RX 570 z ubiegłego roku to za dużego wyboru nie mieli bo te karty kosztowały 1000 zł+. i5 9400f wszedł do sprzedaży na początku tego roku. Problem jest tutaj taki, że wcale cena ≠ wydajność ponieważ musi do niego jeszcze dołożyć, żeby to miało ręce i nogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@barbik11 pisałeś, że pomyliłeś nazwy i wstawiłeś nazwę tego bez Ti więc czy to jest ten zestaw OPTIMUS E-Sport MH310T-CR13 i5-8400/8GB/1+240/1050Ti 4GB/W10 ?

 

Nie do końca. Podobny. Mój ma zasilacz Corsair 650W (teraz obczailem) a ten co podales w linku ma jakiegoś 450W. Poza tym nie jestem pewien czy moja 1050 Ti nie ma 2GB pamięci, zamiast 4GB.

W każdym razie konfiguracja mojego kompa to po prostu to co wlepiłem w 1 poscie, po prostu GTX 1050 Ti, zamiast zwykłego, to jedyna roznica, myślę.

 

Słuchajcie, zamówiłem dodatkowe 8GB ramu. Zobaczymy jak się spisze. Będę miał je już w poniedziałek/wtorek i zdam wam relację.

 

Tak btw. Może rzeczywiście mogłem spożytkować pieniądze lepiej, ale na litość, nawet ten złom co kupiłem, powinien sobie radzić już z dość starymi grami, takimi jak MW3.. czyż nie?

 

Windows. Wierzysz w to, że w tym zestawie jest OEM z płytką DVD za 450pln? Bo ja nie :E. Ale nawet jakby jakimś cudem był to i tak minimum 500-600pln przepłacone i do tego konfiguracja tego komputera to koszmar bo w tym budżecie można złożyć znacznie lepszego kompa.

 

Płytki DVD z Windowsem nie dostałem w zestawie. Był wgrany już w komputerze WIN 10. Tak btw, ostatni raz robiłem formaty jeszcze na Windowsie XP. Miałem z 6 letnia przerwę od grania, wiec latwo się niestety nacialem na kit marketingowców. Sprzedawca zapewnial mnie jednak przed zakupem, ze plytki nie ma z Windowsem, ale win 10, formatuje się systemowo czy coś w tym stylu. Innymi slowy DVD zbędne.

 

Ktos moglby naswietlic trochę co i jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W programie HWiNFO 64 po zaznaczeniu opcji Summary-only masz identyfikację sprzętu, no poza zasilaczem :P Na Asus GeForce GTX 1050 Ti Expedition 4GB grałem w GTA V która jest 2015 więc MW3 spokojnie powinno działać. A z systemem to może chodziło mu o to, że ze strony Microsoftu pobierasz narzędzie MediaCreationTool które pobiera i tworzy bootowalny pendrive z systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Podobny. Mój ma zasilacz Corsair 650W (teraz obczailem) a ten co podales w linku ma jakiegoś 450W. Poza tym nie jestem pewien czy moja 1050 Ti nie ma 2GB pamięci, zamiast 4GB.

W każdym razie konfiguracja mojego kompa to po prostu to co wlepiłem w 1 poscie, po prostu GTX 1050 Ti, zamiast zwykłego, to jedyna roznica, myślę.

 

Słuchajcie, zamówiłem dodatkowe 8GB ramu. Zobaczymy jak się spisze. Będę miał je już w poniedziałek/wtorek i zdam wam relację.

 

Tak btw. Może rzeczywiście mogłem spożytkować pieniądze lepiej, ale na litość, nawet ten złom co kupiłem, powinien sobie radzić już z dość starymi grami, takimi jak MW3.. czyż nie?

 

 

 

Płytki DVD z Windowsem nie dostałem w zestawie. Był wgrany już w komputerze WIN 10. Tak btw, ostatni raz robiłem formaty jeszcze na Windowsie XP. Miałem z 6 letnia przerwę od grania, wiec latwo się niestety nacialem na kit marketingowców. Sprzedawca zapewnial mnie jednak przed zakupem, ze plytki nie ma z Windowsem, ale win 10, formatuje się systemowo czy coś w tym stylu. Innymi slowy DVD zbędne.

 

Ktos moglby naswietlic trochę co i jak?

Jak masz partycję recovery na dysku (sprawdzisz w zarządzaniu komputerem-zarządzanie dyskami) to wgrali Ci system a'la jak w lapku. Niemniej, Twoja wersja POWINNA być przypisana do płyty głównej. Więc przy reinstalce systemu z czystego obrazu aktywacja i tak się powiedzie.

 

Masz rację, nawet z jedną kością system powinien działać lepiej w starych grach. Niemniej, wciąż nie wyjaśniłeś mi co z tą temperaturą karty graficznej i co rozumiesz przez microprzycięcia? Jaki masz średni fps w tych grach? Jak generalnie jest niski to śmiem twierdzić, że grafika nie działa Ci na 100% możliwości, z jakiegoś powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nawet z jedną kością system powinien działać lepiej w starych grach. Niemniej, wciąż nie wyjaśniłeś mi co z tą temperaturą karty graficznej i co rozumiesz przez microprzycięcia? Jaki masz średni fps w tych grach? Jak generalnie jest niski to śmiem twierdzić, że grafika nie działa Ci na 100% możliwości, z jakiegoś powodu.

 

Program GPU-Z pokazywal mi taka temperaturę w rubryce : GPU temperaturę. Raz podczas grania w MW3 miałem GPU Temperatiure zaledwie 26 C. Microprzycieca w sensie, ze gra szarpie w losowych momentach dosłownie na chwile. Mniej więcej co 10 - 15 sekund, chwila takiego małego "szarpniecia" i wraca do normy. Irytujace to jest podczas grania, ale grac się jakos da. Jak chcesz mogę Ci jeszcze wrzucić tutaj screena na forumz GPU-Z podczas gry. Wieczorem się tym mogę zajac, teraz za bardzo czasu nie mam, pisze wlasnie na szybko tego posta.

 

 

 

 

Panowie, słuchajcie. Chyba mamy wkońcu jakiś częściowy sukces. Ustawilem w BIOSie xmp tak jak mi radziliście i opcje w RAMie CL16 2666MHz. Od kiedy mam to wlaczone, zauwazylem gwałtowny wzrost wydajności w MW3. Tzn gra już praktycznie nie szarpie w losowych momentach jak wcześniej, zacinki mam jedynie podczas auto-saveów checkpointa , kiedy mi wywala komunikat "Gra zapisana". Innymi slowy da się wkoncu w to jakos zagrac.

 

Niestety nie mogę tego samego powiedzieć o Wolfenstein: New Order. Gra ma nadal swoje mikroprzyciecia co jakies 15 sec.

 

Jak mysliscie. O czym to wszystko dowodzi? Warto dalej w to brnać? Wlasnie dostałem komunikat ze sklepu ze dodatkowa kość RAM przyszla.. Z tym, ze to kolejne 150 zl z kieszeni... ehh, czasami sobie mysle, żeby po prostu zainwestować w PS4 i rzucic te je**ne PC z ich problemami...

Edytowane przez barbik11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program GPU-Z pokazywal mi taka temperaturę w rubryce : GPU temperaturę. Raz podczas grania w MW3 miałem GPU Temperatiure zaledwie 26 C. Microprzycieca w sensie, ze gra szarpie w losowych momentach dosłownie na chwile. Mniej więcej co 10 - 15 sekund, chwila takiego małego "szarpniecia" i wraca do normy. Irytujace to jest podczas grania, ale grac się jakos da. Jak chcesz mogę Ci jeszcze wrzucić tutaj screena na forumz GPU-Z podczas gry. Wieczorem się tym mogę zajac, teraz za bardzo czasu nie mam, pisze wlasnie na szybko tego posta.

 

 

 

 

Panowie, słuchajcie. Chyba mamy wkońcu jakiś częściowy sukces. Ustawilem w BIOSie xmp tak jak mi radziliście i opcje w RAMie CL16 2666MHz. Od kiedy mam to wlaczone, zauwazylem gwałtowny wzrost wydajności w MW3. Tzn gra już praktycznie nie szarpie w losowych momentach jak wcześniej, zacinki mam jedynie podczas auto-saveów checkpointa , kiedy mi wywala komunikat "Gra zapisana". Innymi slowy da się wkoncu w to jakos zagrac.

 

Niestety nie mogę tego samego powiedzieć o Wolfenstein: New Order. Gra ma nadal swoje mikroprzyciecia co jakies 15 sec.

 

Jak mysliscie. O czym to wszystko dowodzi? Warto dalej w to brnać? Wlasnie dostałem komunikat ze sklepu ze dodatkowa kość RAM przyszla.. Z tym, ze to kolejne 150 zl z kieszeni... ehh, czasami sobie mysle, żeby po prostu zainwestować w PS4 i rzucic te je**ne PC z ich problemami...

Załóż drugą kość, jeżeli zmiana profilu dała efekt to znaczy że jesteśmy na dobrym tropie.

Wrzuć screena z gpu-z albo hwinfo64 z gry bo zastanawia mnie ta grafika. 26C to albo walnięty czujnik albo wodujesz 1050 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy Wolfenstein New Order, zajrzyj tutaj:

https://pcgamingwiki.com/wiki/Wolfenstein:_The_New_Order#Low_frame_rate

Gra powinna działać lepiej, ale osobiście nie daję całkowicie nadzieji, że wyeliminuje to całkowicie stuttering.

 

Nie wiem, czy już ktoś wspominał, żebyś podzielił się logami z HD Tune i zakładki SMART z obu dysków, i czy to samo w grach dzieje się na SSD.

Screen z AS SSD też nie zaszkodzi.

 

Do tego nie powinna zaszkodzić aktualizacja BIOSu jeśli jest, i sterowników chipsetu ze strony Intela, ew. płyty, choć czasem są starsze.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy,

 

Odnawiam temat - musiałem sobie zrobić przerwę od swojego nowego nabytku i od całego zamieszania wokół sprzętu, żeby mi nerwy osiadły po nieudanym zakupie.

 

Jestem teraz w takim punkcie: mam 16gb ramu (dokupiona kość) ustawiłem XMP oraz cl16 2666 mhz w BIOSie tak jak mi mowiliscie. Skutek był taki - losowe ścinki ustały w MW3, ale nadal ścina podczas checkpointow - zapisow. Zainstalowalem Black Ops II - Ta sama historia - mega tnie podczas zapisu gry, ew przejścia do nowej lokacji - Spada mi wtedy FPS do 30. Normalnie jest ciagle na 60 FPS - podczas tych ścin w CODach spada do 30 FPS po czym wraca do 60.

 

Wiedzmin 2 - po zmianie detali na ekstremalne minimum - rozdzialka 800x600 i absolutne minimum wszystko na low , jeżeli chodzi o reszte - gra chodzi nieco lepiej, ale i tak nie jest idealnie... mikroprzycinki w losowych miejscach na mapie, często również podczas update nowych lokacji w dzienniku - np. kiedy informuje mnie w jakiej lokacji jestem na monitorze, często jest ścinka - chodze sobie po miescie i nagle pokazuje mi "Non-Human District" i oczywiście ścinka, po czym ide do innego miejsca na mapie i wyskakuje "Craftsmen District" znowu ścinka. Co ciekawe, podczas gry w W2 FPS jest ciagle na poziomie 60. Nie spada mi do 30 jak w CoD…

 

Ktos wie co moglbym począć w takiej sytuacji? Zastanawiałem się czy winna tu nie jest karta Graficzna.. Może jest za mało VRAMU?? Zastanawiałem się czy nie wpakować tu RX'a 570 z wersją 8GB VRAM i może wszystko by ustalo, ale to z kolei 700zł kosztów i jeśli to nic nie da to chyba dostane epilepsji.

 

Nie wiem po prostu jaka czesc hardware'u tu nawala. Specjalnie kupiłem tego kompa, żeby sobie pograć a tu taka klapa :/

 

 

Jedyna gra, która do tej pory mi idzie bez zarzutow - płynność 100% i zero problemów to Torchlight… :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie te ścinki to wina sprzętu, po prostu może gra jest tak napisana, że w danej sytuacji się dławi i tyle. Grałem w Wiedźmina 3 i miałem wrzuconego moda na automatyczne zbieranie przedmiotów w obrębie gracza. Przy każdym zebranym przedmiocie gra gubiła klatkę. Po prostu, bez wyraźnego powodu.

Ścinki przy wczytywaniu, przechodzeniu do innej lokacji, otwieraniu ekwipunku itp, itd - dla mnie to norma, widzę takie rzeczy w większości gier. No chyba że ja też mam jakiś problem ze swoim komputerem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie te ścinki to wina sprzętu, po prostu może gra jest tak napisana, że w danej sytuacji się dławi i tyle. Grałem w Wiedźmina 3 i miałem wrzuconego moda na automatyczne zbieranie przedmiotów w obrębie gracza. Przy każdym zebranym przedmiocie gra gubiła klatkę. Po prostu, bez wyraźnego powodu.

Ścinki przy wczytywaniu, przechodzeniu do innej lokacji, otwieraniu ekwipunku itp, itd - dla mnie to norma, widzę takie rzeczy w większości gier. No chyba że ja też mam jakiś problem ze swoim komputerem :D

 

Heh widze , ze masz te same karte graficzna co ja... i tnie Ci w większości gier? Przypadek?? xD

Jeżeli serio tak jak mówisz, to chyba jedyny wyjście jakie zostaje to konsola..

Chciałbym przejść sobie wieśka 2 jakoś po ludzku a nie na czkawce.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy,

 

 

 

Wiedzmin 2 - po zmianie detali na ekstremalne minimum - rozdzialka 800x600 i absolutne minimum wszystko na low , jeżeli chodzi o reszte - gra chodzi nieco lepiej, ale i tak nie jest idealnie... mikroprzycinki w losowych miejscach na mapie, często również podczas update nowych lokacji w dzienniku - np. kiedy informuje mnie w jakiej lokacji jestem na monitorze, często jest ścinka - chodze sobie po miescie i nagle pokazuje mi "Non-Human District" i oczywiście ścinka, po czym ide do innego miejsca na mapie i wyskakuje "Craftsmen District" znowu ścinka. Co ciekawe, podczas gry w W2 FPS jest ciagle na poziomie 60. Nie spada mi do 30 jak w CoD…

 

Ktos wie co moglbym począć w takiej sytuacji? Zastanawiałem się czy winna tu nie jest karta Graficzna.. Może jest za mało VRAMU?? Zastanawiałem się czy nie wpakować tu RX'a 570 z wersją 8GB VRAM i może wszystko by ustalo, ale to z kolei 700zł kosztów i jeśli to nic nie da to chyba dostane epilepsji.

 

Nie wiem po prostu jaka czesc hardware'u tu nawala. Specjalnie kupiłem tego kompa, żeby sobie pograć a tu taka klapa :/

 

 

Jedyna gra, która do tej pory mi idzie bez zarzutow - płynność 100% i zero problemów to Torchlight… :/

 

Jak przy zapisach tnie to na me oko wina dysku,

Edytowane przez mor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy,

 

Odnawiam temat - musiałem sobie zrobić przerwę od swojego nowego nabytku i od całego zamieszania wokół sprzętu, żeby mi nerwy osiadły po nieudanym zakupie.

 

 

Witam.

 

Komputer to zapewne jest ten?

 

Link do komputera.

 

Do tego zestawu - jeżeli monitor jest tylko Full HD to w zupełności wystarczy RX 570 4 GB RAM. Tylko ważne - kup wersję z dwoma wentylatorami.

 

Polecam kartę nową - ma jednak te 3 lata gwarancji i przed zakupem poczytaj komentarze do danego modelu, bo te najtańsze egzemplarze nie są takie super, hiper. Często występuje u nich problem z chłodzeniem i nie tylko.

 

Mam nadzieję że do Windows 10 masz na obudowie komputera naklejoną naklejkę z licencją?

 

Napisz jeszcze dokładny model płyty głównej.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Komputer to zapewne jest ten?

 

Link do komputera.

 

Do tego zestawu - jeżeli monitor jest tylko Full HD to w zupełności wystarczy RX 570 4 GB RAM. Tylko ważne - kup wersję z dwoma wentylatorami.

 

Polecam kartę nową - ma jednak te 3 lata gwarancji i przed zakupem poczytaj komentarze do danego modelu, bo te najtańsze egzemplarze nie są takie super, hiper. Często występuje u nich problem z chłodzeniem i nie tylko.

 

Mam nadzieję że do Windows 10 masz na obudowie komputera naklejoną naklejkę z licencją?

 

Napisz jeszcze dokładny model płyty głównej.

 

 

Ten komputer: https://www.euro.com.pl/komputery-stacjonarne-pc/optimus-komputer-i5-240ssd-1tb-gtx1050ti-w10.bhtml#opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź dysk jak wyżej pisali. Myślałeś, nad reklamacją komputera? bo nie wszystko, co opisujesz jest winą słabej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama karta to jest straszliwy paździerz, słabsza od 5 letniego GTX 970 :E Najlepsze co tu możesz zrobić to sprzedać tą kartę i RAM i kupić coś porządnego żeby spróbować jakoś ogarnąć ten zestaw. Swoją drogą, to że to coś co kupiłeś kosztowało 3,2k to niezły ewenement. W tej cenie można by mieć zestaw z GTX 1660, który tego 1050Ti rozjeżdża niczym walec. Te tylko wykresy wyrażają więcej niż 1000 słów.

 

w3_1920_3.png

 

w3_1440p_3.png

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odróżniajmy w tym temacie dwie rzeczy.

To, w jakiej kwocie, jaki PC został złożony, i kwestie zacinania się gry przy checkpointach, bo na to drugie wymiany sprzętu w nieskończoność mogą nie pomóc. Może to być konflikt sprzętowy, ale do rozwiązania na płaszczyźnie systemowej równocześnie.

OP niech spojrzy jeszcze na solucje tutaj:

https://steamcommunity.com/app/379720/discussions/0/357286119115092364/

Co prawda chodzi o Dooma, ale jest kilka ciekawych rzeczy które powodowały podobny problem, a których bym się nie spodziewał, że mogą za to odpowiedzialne.

Ciekaw też jestem, jakby PC zachowywał się na Windows 8.1, ew. zainstalować najnowszą kompilację W10 z ISO na czysto.

Z bidy też powinno dać się przerobić odpowiednio instalkę Windows 7 żeby wystartowała na tym H310 Coffee Lake.

 

Wpadło mi jeszcze do głowy, wgraj DSOAL obok głównego exe gry, wątpię, czy to pomoże, ale co Ci szkodzi.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się Smart dysku twardego z programu HD tune, Crystal Disk czy jakiegokolwiek innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mam 14 dni na zwrot, więc na razie będę używał TV normalnie, pixel refresher będzie robił swoje za każdym razem po 4h i wyłączeniu TV i być może przed upływem czasu na zwrot banding się poprawi na tyle, że TV zostawię. Sporo opinii online jest, że TV potrzebuje 100h na 'dogrzanie się'  i jeśli po tych 100h banding nie zmaleje/zniknie to już nigdy nie zmaleje/zniknie. 
    • Dałbym komukolwiek szansę poza POPIS i lewicą. W jakiejś koalicji kilka ugrupowań mających jakiś pomysł, ale jednocześnie aby się wzajemnie kontrolowały nie przepuszczając radykalnych przepisów. Wiem wymagam za dużo Sejmflix gdzie PO i PIS na wzajem chcą się udupić + krzyczaća lewica o aborcji międz nimi to wszystko co potrzebujesz, prawda? I tak się kręci kółko wzajemnej adoracji. A największą hipokryzją są opinie ludzi, którzy głosowali na POPIS od X lat i mówią, że w Polsce żyje się źle albo kraj zmierza w złym kierunku
    • Bydlaki nie mają wstydu a jakieś głupki to kupią.
    • @Element Wojny Ja nie kwestionuję słabej sprzedaży Rebirth. Uważam, że powód jest znacznie inny niż brak wersji PC.   Zarzucałeś mi wcześniej tkwienie w jakiejś wojnie konsolowej, a mam wrażenie, że to właśnie Ty w niej uczestniczysz, tylko po stronie PCtowców. Powtórzę, PC nie jest gwarantem sukcesu, jak jakiś tytuł sprzedaje się sporo poniżej oczekiwań na PS5 to na PC jest podobnie albo jeszcze gorzej. Co do JRPGów to manipulujesz, a wiesz dobrze jak rozumiany jest ten termin przez większość graczy. To pytanie o Dragon Questa, sztandarowego przedstawiciela tego gatunku też nie na miejscu.. Nie mam już nic do dodania, z mojej strony EOT. Zaniedbało to faktycznie niewłaściwe słowo. Seria ewoluuje, ale nadal tkwi w gatunku JRPG, którego założenia mogą nie pasować dzisiejszemu masowemu odbiorcy. Stąd drastyczne zmiany w FF16. W przypadku FF7 Square Enix ma związane ręce, bo to remake starej gry, ale FF17 może być jeszcze bardziej współczesne/zachodnie. Niestety dla garstki osób nikt dalej nie będzie robił gier AAA. Akurat pojawił się artykuł Final Fantasy XVI przyciągnęło do marki wielu nowych, młodych graczy
    • Nie ma się czego bać. Jakoś tu na forum od roku użytkowania nikomu się nie spalił ani 4090, ani tym bardziej ciągnące mniej prądu 4080. To są w 99% przypadki ludzi niedopinających wtyczki albo zginających kabel zaraz za wtyczką. Fakt, wtyczka mogła by być bardziej idiotoodporna, ale nie jest. Ale to trochę tak jakby ktoś przykręcił w aucie koła dokręcając śruby palcami, a potem miał pretensje, że koła w czasie jazdy odpadły.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...