Skocz do zawartości
Lowonder

Zestaw do max. 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje pomocy w złożeniu jednostki komputerowej samej "puszki" do 3000zł. Komputer będzię wykorzystywany przede wszystkim do grania. Możliwe, że kiedyś postanowie bobawić się w podkręcanie. Prawdopodobnie będę grał też na monitorze z 144hz, ale jeszcze nie jestem pewien.

Edytowane przez Lowonder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ode mnie taka propozycja https://www.komputronik.pl/zbuduj-pc/Jydm2mx7ea

Wyszło trochę ponad 3000zł, ale procek spokojnie urwiesz w internecie za ~500zł, czyli powinno zostać jeszcze ~40zł.

 

 

Dzięki za propozycję ale czy to 16gb ram teraz jest konieczne? Wolałbym zaoszczędzić na tym ramie kupując "tylko" 8gb mimo wszystko.

Edytowane przez Lowonder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje pomocy w złożeniu jednostki komputerowej samej "puszki" do 3000zł. Komputer będzię wykorzystywany przede wszystkim do grania. Możliwe, że kiedyś postanowie bobawić się w podkręcanie. Prawdopodobnie będę grał też na monitorze z 144hz, ale jeszcze nie jestem pewien.

W jakie gry będziesz grał, w jakiej rozdzielczości i na jakich ustawieniach graficznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakie gry będziesz grał, w jakiej rozdzielczości i na jakich ustawieniach graficznych?

 

1080p. Ustawienia takie by utrzymać to 60fps w grach SP a w multi jestem w stanie obniżyć ustawienia odpowiednio by osiągnąć z 110/120fps. Gry głownie FPS/RPG.

Edytowane przez Lowonder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi max budżet to 3000zł i ani złotówki więcej to:

Zestaw - 2959zł

Ryzen 2600, b450 aorus elite, 2x8gb ballistix 3000mhz CL15, gtx 1060 wersja msi armor, ssd 512gb sx 6000pro, signum sg1m, bq system power 9 500w.

W porównaniu do zestawu powyżej:

+ lepsze chłodzenie na karcie graficznej

+ szybszy i pojemnijeszy (12gb ale zawsze :E) ssd na m.2

+ lepsze ramy z dużym potencjałem OC

+ mieścisz się w 3k pln

- gorszy zasilacz (ale w zupełności wystarczający do tego zestawu)

- buda bez okienka :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładasz do signum sg1 tg i jest 2999 więc nadal w budżecie a jest okienko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080p. Ustawienia takie by utrzymać to 60fps w grach SP a w multi jestem w stanie obniżyć ustawienia odpowiednio by osiągnąć z 110/120fps. Gry głownie FPS/RPG.

Udało mi się zmieścić w 3000zł razem z lepszą kartą graficzną GTX1660Ti, procesor Ryzen 1600 ale z lepszym chłodzeniem niż 2600 i można na nim zrobić OC do 3,8-3,9Ghz i wtedy ma tą samą wydajność co Ryzen 2600 na stock, a może nawet trochę wyższą. https://www.x-kom.pl/lista/i50vpj233

Na tym GPU zyskasz 15% wydajności.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , także potrzebuję zestaw do 3000zł , głównie do gier . Jestem mało obeznany w temacie , więc dodatkowo potrzebuję sklepu z usługą złożenia komputera. W zasadzie jestem zdecydowany na zestaw który został w tym wątku polecony , ale nurtuje mnie pytanie co z windowsem? Czy konieczne jest kupienie windowsa w kwocie 500zł , czy jest opcja instalacji jednorazowej , bez otrzymania klucza? Jakiś czas temu kupiłem laptopa , i system już był wgrany , jak to jest ?

 

PS: Czy do tego zestawu zestaw potrzebuję coś jeszcze , tj jakąś kartę sieciową , itp ? Oczywiście myszka , klawiatura , monitor mam z poprzedniego komputera.

Edytowane przez lukaszbiturbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W proline składają kompa bodajże za 1zł po dodaniu usługi montaż i wpisaniu kodu "PROSET".

Co do windowsa to można zainstalować go (pobrać na botowalnego pena ze strony misrosoftu) i olać wpisanie klucza aktywacyjnego (wtedy utracisz możliwość personalizacji systemu i będzie znak wodny w prawym dolnym rogu ekranu [da się łatwo usunąć ale o tym poczytaj na googlach] lub kupić licencję z allegro ~ 20zł z fakturą, ale wtedy to ma tyle wspólnego z legalnością co Chihuahua z Tyranozaurem).

Żadnych kart sieciowych itp nie potrzeba bo to już jest na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak koszyka z mediaexpert nie wkleisz. Pokazuje, że jest pusty. Daj listę części.

 

Ok przepraszam.

Zestaw:

 

Dysk PLEXTOR 512 GB SSD (PX-

512M9PeGN)-289,99zł

 

Karta graficzna GIGABYTE GeForce GTX 1660 Ti OC 6G-1199zł

 

Procesor AMD Ryzen 5 2600-563,03zł

 

Płyta główna MSI B450M Gaming Plus-379zł

 

Zasilacz SILENTIUMPC Vero L2 Bronze 500W-181,27zł

 

Pamięć RAM G.SKILL 8GB 3000MHz Ripjaws V (F4-3000C15D-8GVRB)-219zł

 

Razem wychodzi 2836,24zł + obudowa za ok. 160zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest ok ale dołożyłeś kasy do dysku m.2, który realnie nic Ci nie da, a zrezygnowałeś z 8GB RAM, który już obecnie w grach jest potrzebny. Moim zdaniem to bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 16gb ram obowiązkowo teraz do gier?

 

Co do twojej propozycji zestawu to jednak chciałbym mieć tego ryzena 5 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 16gb ram obowiązkowo teraz do gier?

 

Co do twojej propozycji zestawu to jednak chciałbym mieć tego ryzena 5 2600.

Koniecznie.

Dodajesz do koszyka listę, usuwasz z niego Ryzen 1600, dodajesz Ryzen 2600 i po sprawie.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...