Skocz do zawartości
wiemar

Sensory myszek wariują

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 3 myszki, dwie laserowe i jedną optyczną. Sensory zaczynają wariować w grach gdy wykonuję ruchy obracania lewo-prawo. W fpsach najbardziej to przeszkadza gdy obracam się i chcę wycelować w konkretny punkt a celownik jakby nie nadąża. Ruch myszką nie jest precyzyjny, jakby zbyt płynny. W systemie tego nie widać, tylko w grach. Ten problem pojawił się z dnia na dzień i raczej nic nowego nie instalowałem na laptopie. System instalowany 3 razy i różne wersje 1607 i 1903, sterowniki te co zawsze od 4 lat, opcja zwiększ precyzję wskaźnika wyłączona, system skanowany przez kaspersky i malwarebyte. Zmianiałem różne opcje w programach do myszek bez skutku. Jutro sprawdzę je na innym komputerze bo niby mam jeszcze jeden ale żadnej gry na nim nie odpalę a tak jak pisałem wcześniej w systemie nie da się tego problemu zauważyć. Jestem prawie pewien że to wina laptopa tylko czego konkretnie? usb? 3 porty usb w tym jeden 3.0 i na każdym ten sam problem. Czy ktoś miał podobny problem i udało mu się go zdiagnozować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma nic na temat modelu laptopa- trochę to takie wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lecimy dalej - jaka karta graficzna i gra (której dotyczy problem)?

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika geforce 840m. gry: fortnite, league of legends, torchlight frontiers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika geforce 840m. gry: fortnite, league of legends, torchlight frontiers

Spróbuj zagrać na innym (mocniejszym sprzęcie) w te gry. Nie wiem czy wcześniej były problemy z tym laptopem w tych grach i pojawiły się one "znienacka", ale specyfikacja sprzętowa nie powala.

Problem może leżeć np. w układzie chłodzenia, który należałoby przeczyścić oraz np. wymienić pastę na CPU i GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyszczony przeze mnie osobiście, nowe pasty na procesorze i grafice oraz termopady. co do wydajności laptopa to wiem że nie powala ale daje rade gdy się ogarnie ustawienia systemu. jutro będę wiedział czy to wina myszek bo przetestuję na dużo lepszym pc.

 

testowanie przełożone na jutro

Edytowane przez wiemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak podejrzewałem. wina laptopa. myszki działają prawidłowo na innym komputerze. prawdopodobnie płyta główna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...