Skocz do zawartości
Dejw09

[7000zł] Laptop do gier, który nie wygląda jak kombajn

Rekomendowane odpowiedzi

Witacjcie :-)

 

Od 2013 roku posiadam Asusa n750J 17" - wydajnością i wyglądem całkowicie zaspokajał moje ówczesne potrzeby. Niestety, jak to 6 latek - zaczął się psuć, więc czas na wymianę.

Chciałbym zakupić względnie smukłego laptopa, który nie będzie wyglądał jak kombajn i eksponował swoim wyglądem to, że się na nim gra (Czasem muszę się pojawić z laptopem wśród ludzi), jednocześnie posiadając wystarczającą moc. Interesuje mnie 15" lub 17" cali pod warunkiem, że będzie miał wąskie ramki. Chciałbym zmieścić się w budżecie do 7000zł, ale jeżeli "lekko" go przekroczę to nic się nie stanie. Podstawowymi wymogami są:

- Pamięć RAM 16gb/32gb (Nasłuchałem się, że mniej niż 16gb to nie warto brać - wierzę na słowo)

- Dysk SSD (na system i najpotrzebniejsze programy)

- Dysk HDD(1TB)na gry/dokumenty/pliki/etc,

- Aluminiową obudowę - nie jest to konieczne, ale mile widziane,

- Chciałbym w końcu móc grać w Wiedźmina bez klatkowania,

- Jeżeli chodzi o rodzaj gier to chciałbym przez kolejne 2-3 lata grać w nowe tytuły, przynajmniej na normalnych ustawieniach graficznych w 30-60fps.

 

Interesowałem się

ASUS TUF Gaming FX705DU R7 - https://www.x-kom.pl/p/492952-notebook-laptop-173-asus-tuf-gaming-fx705du-r7-3750h-32gb-5122tb-win10.html

oraz

ASUS ROG Strix HERO III i7 - https://www.x-kom.pl/p/500188-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-hero-iii-i7-9750h-16gb-512-win10.html

 

Nie znam się na wydajności kart graficznych i procesorów więc nie wiem czy (i7 czy Ryzen czy cokolwiek innego), a co gorsze nie znam się na połączeniu ich wszystkich w konkretnych sprzętach, dlatego też bardzo was proszę o pomoc w znalezieniu najlepszego sprzętu :-)

 

PS: Będę wdzięczny za wszystkie wasze komentarze odnoście tych sprzętów oraz za wszystkie propozycje innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512 za 7 499,00 zł

Jak już tyle chcesz wydać na laptopa to tylko z RTX2070. Model dobrze wykonany, z matrycą 120hz. HDD dorzuć jako dysk zewnętrzny, bo po co ma wyć w obudowie komputera?

Odpuść w tej cenie na pewny Ryzeny i jakieś karty typu 1660Ti.

Edytowane przez tessir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz max. wydajność, to z RTX'em raczej tylko i7. Do Ryzene'a to jednak max. GTX 1660Ti.Jeżeli chcesz na dłużej to jednak RTX 2070 jest dobrym pomysłem.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie szkoda byłoby nie dorzucić do RTX 2070 tak jak koledzy wspominają.

 

15,6 cali 144Hz:

ASUS ROG Strix GL504GW i7-8750H/16GB/256/Win10X - 7699 zł

 

17,3 cala 144Hz:

ASUS ROG Strix SCAR II i7-8750/16GB/256+1TB/W10 RTX2070 - 7999 zł

 

 

Obydwa laptopy w tej samej, świetnej konfiguracji: i7 6 rdzeniowy + RTX 2070 (25% więcej FPS niż w GTX 1660Ti + RayTracing), 16 GB RAM, dysk SSD + dysk HDD bądź miejsce na niego.

Matryca 144HZ to moim zdaniem obowiązek przy takim budżecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Helios 300 i7-9750/16G/512/W10 GTX1660Ti IPS 144Hz - 6399zł

Ciekawym laptopem jest też nowy Acer Helios z matrycą IPS 17,3" 144Hz o rewelacyjnym pokryciu kolorów. Wykonanie laptopa jest solidne a wygodna klawiatura ma wielokolorowe podświetlenie RGB. Kultura pracy tego modelu stoi na bardzo dobrym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dream Machines RG2060 17PL20- bardzo konkretny model za niskie pieniądze

i7

16Gb RAM

IPS 144Hz

480Gb SSD

RTX2060 za ok 6 tys zlotych chyba w tej cenie się nic nie znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...