Skocz do zawartości
RsNeo

Jaki zasilacz pod OC 2080ti oraz ryzen 3950X

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że mój zasilacz wczoraj zaczął wydawać z siebie niepokojące syczenie oraz wentylator w nim znacząco przyśpieszył nawet podczas pracy w IDLE , przyszedł czas na zmiany.

Zestaw z podpisu z tym że czekam na ryzen 3950X.

Wszystko będzie podkręcane na tyle ile pozwoli sprzęt.

Do zestawu dojdzie jeszcze AiO na procesor.

Licząc na szybko z lekkim zapasem:

Karta graficzna 400Wat.

Płyta z dodatkami 100Wat.

Procesor 200Wat lub więcej.

Inne śmiecie max 150Wat.

 

Podliczając około 850Wat

Z kalkulatora online wyszło że potrzebuje 1100wat https://outervision.com/b/XAcb7Y (spis kompletnych części w kalkulatorze) ale to trochę chyba nad wyraz coś policzyło.

 

W każdym razie ze względu że komputer pracuje 24 godziny na dobę pod uwagę biorę zasilacze tylko z serii 80+ Titanium lub 80+ Platinium nowe a może używane bo po co przepłacać za nowy, mój używany już z 6 lat mi służy albo i dłużej i pewnie by działał do dziś ale się zepsuł ;)

Mogę trochę dołożyć kasy jak trzeba.

I tak moi faworyci:

 

Corsair HX1000i 1000W 80 Plus Platinum

https://www.x-kom.pl/p/204387-zasilacz-do-komputera-corsair-hx1000i-1000w-80-plus-platinum.html

 

Corsair Professional Platinum Series Ax 1200w 80+ Platinum

https://www.emag.pl/corsair-professional-platinum-series-ax-1200w-80-platinum-fully-modular-5831-kzcrrzcax01-1248877/pd/D9FXN4BBM/?X-Search-Id=14aebcd214f755722584&X-Product-Id=18061705&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

 

EVGA SuperNOVA 1600W T2

https://www.newegg.com/global/pl-en/p/N82E16817438041

 

XFX BLACK EDITION XTI 1000W

https://www.sferis.pl/zasilacz-xfx-xti-80-plus-titanium-p1-1000-xtix-atx-1000-w-p622876?nobid

 

Thermaltake Toughpower RGB 1500W 80 Plus Titanium

https://www.x-kom.pl/p/402129-zasilacz-do-komputera-thermaltake-toughpower-rgb-1500w-80-plus-titanium.html

 

 

Ma ktoś jakieś lepsze propozycje ?

Albo kompletnie co innego ?

A może przesadzam z tą mocą ?

 

A może ktoś z Was ma na sprzedaż coś wartego uwagi ?

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1100W to ładna przesada :E. Te kalkulatory do niczego się nie nadają.

 

3950X nawet jeszcze nie wyszło, ale razem RTX 2080 Ti wszystko, nawet po OC (w przypadku Ryzenów 3000 OC ma taki sens jak wcale) zamknie się w 550-600W. Cały zestaw z RTX 2080 Ti po OC i i7 8700k łyka 450W. 3950X pewnie weźmie trochę więcej, ale 600W za całość, w najbardziej skrajne sytuacji, to kompletny max. Dla zapasu możesz brać 750W, max 850W chociaż taka moc jest już wątpliwa. Więcej nie ma sensu.

 

Co do konkretnych zasilaczy, to jeśli upierasz się na 80+ Platinium to taniej Seasonic Fcous Platinium 750W czy Corsair HX750 (szara naklejka - HXi to starsza seria).

 

Z 80+ Titanium najlepiej Seasonic Prime Ultra Titanium 750W, bo to najlepsze co jest obecnie na rynku.

 

Ewentualnie te same zasilacze tylko o wyższej mocy jeśli koniecznie chcesz.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zalezy Tobie na ciszy to polecam serie Be Quiet Dark Power Pro.

EDIT. Oprocz rzecz jasna tych, o ktorych mowil kolega zawisztheblack.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę Corsair RMX. jeden z fajniejszych na rynku i chyba najcichszy polpasyw na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalkulator trochę się myli to fakt ale sprawdziłem teraz na szybko pobór prądu w the Division 2 na kilka sekund bo zasilacz naprawdę zaczyna już niemal iskrzyć ;) i wyszło tak:

0416cdc195d3.jpg

 

Nie było to pełne obciążenie sprzętu bop grafika nie jest na max pokręcona a TD2 nie wykorzystuje na maxa wszystkich rdzeni w ryzenie.

 

Więc chyba 1000W by było cicho to minimum ... bo nie chcę mieć zasilacza obciążonego na 80% gdzie wentylator wyje głośniej od mojej suszarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, ale sam komputer bierze mniej. Dokladnie o tyle mniej ile wynosi sprawnosc Twojego zasilacza przy danym obciazeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty masz tam włożone że tyle prądu Ci pobiera? :o

 

Jeśli masz taki sprzęt jak w sygnaturce to patrząc na zasilacz jesteś największym ryzykantem jakiego spotkałem na tym portalu :E

 

Gwarantuję Ci, że zasilacz 650-750W w zupełności wystarczy do tego zestawu i do jego kręcenia bez najmniejszego problemu.

 

Ostatnio robili testy na labie kompa za 45 tysi z -prockiem i9 9980xe na lga2011, potwór jesli chodzi o pobór prądu, do tego 2x rtx 2080 ti i wiele innych bajerów i prądożernych rzeczy i całość pobierała 1100W, to jakim sposobem Twój konfig ma tyle pobrać prądu?

Edytowane przez arktosikwawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że to pobór ze ściany, a nie moc oddana przez zasilacz. Odejmując sprawność wyjdzie poniżej 700W nawet przy 80+ Titanium, a jak masz gorszy zasilacz, to jest nawet mniej. Nie ma szans, że to leci na zasilaczu z sygnaturki czyli tym ColorSit 550Watt.

 

Mam u siebie Threadrippera 1950X oraz SLI z GTX 1080 i całość po maksymalnym OC na LC bierze 750W.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS pokazuje maksymalne obciążenie 891Wat włącznie z monitorem 45Wat.

Więc zasilacz lepiej wolę od 1000Wat w górę kupić musi być cichy, bo nie lubię w nocy słuchać wentylatorów.

Z tych co podałem w pierwszym poście żaden się nie nadaje ?

 

 

EDIT

Załóżmy że komp pobiera 700Wat to jaki jest sens kupować zasilacz 750Wat ?

Przecież to będzie się grzać i będzie głośne po za tym zasilacze mają najwyższą sprawność do 80-90% obciążenia.

Nie lepiej jest kupić 1200Wat i mieć to w d.... za przeproszeniem ? :) albo 1700wat? :E:)

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zasilam 1080 ti amp extreme (czyli dużo bardziej prądożerny od normalnego 1080 ti) z i9 9900k zasilaczem corsaira 650W i w ogóle go nie słychać, kompletne zero, nawet w nocy. Skąd przekonanie że zasilacz będzie wył? Gwarantuję Ci że ta konfiguracja nie pobierze Ci 700W, nie ma na to absolutnie szans, nie wiem czemu tak isę przy tym upierasz skoro ludzie bezproblemowo ciągną takie zestawy na 650w i nikt nie narzeka na pracę zasilacza, to kwestia doboru zasilacza z dobrym wentylatorem, a nie jakąś taniochę za 100 zł. To jeśli kiedyś będziesz chciał dołożyć drugi 2080 ti to będziesz szukał 2500W?

Edytowane przez arktosikwawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zasilacz 750W nie wyje jak ma 600-650W obciążenia.

 

Jak koniecznie chcesz 1000W i masz wolny hajs, to weź sobie Prime Ultra Titanium 1000W, bo to najlepsze co masz na rynku.

 

Z wymienionych przez Ciebie HX1000i jest ok (sam mam HX1200i), AX1200 to starsza konstrukcja, nie brałbym tego. Supernova T2 1600W jak najbardziej ok, świetny zasilacz, ale ogromny - weź to pod uwagę. XFX XTI 1000W to Prime Ultra Titanium 1000W tylko rebrandowany przez XFX, producentem jest Seasonic. Thermaltake to średni wybór. Z topowych zasilaczy masz jeszcze AX1600i.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena/jakość xti zdecydowanie... co prawda hx ma 2x dłuższą gwarancję i jest tańszy wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS pokazuje maksymalne obciążenie 891Wat włącznie z monitorem 45Wat.

Więc zasilacz lepiej wolę od 1000Wat w górę kupić musi być cichy, bo nie lubię w nocy słuchać wentylatorów.

Z tych co podałem w pierwszym poście żaden się nie nadaje ?

 

 

EDIT

Załóżmy że komp pobiera 700Wat to jaki jest sens kupować zasilacz 750Wat ?

Przecież to będzie się grzać i będzie głośne po za tym zasilacze mają najwyższą sprawność do 80-90% obciążenia.

Nie lepiej jest kupić 1200Wat i mieć to w d.... za przeproszeniem ? :) albo 1700wat? :E:)

 

Najlepiej odpowiednio dopasować zasilacz mocowo. Zbyt mało mocy wiadomo, zbyt dużo to wtedy sprawność przy najniższym obciążeniu może być niższa, ale to nie jest utarty schemat. Zależy to od toplogii i tego, jak producent zaimplementowal np. Tranzystory kluczujace. No i zasilacz z mocą 1,5kW jest dwukrotnie albo trzykrotnie droższy niż taki sam z mocą dopasowana np 650/750W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeanalizowałem za i przeciw i faktycznie nie jest mi potrzebny tak mocny zasilacz więc kupiłem w sumie taki który mi z wyglądu najładniej patrzył, mianowicie ten:

https://www.x-kom.pl/p/402129-zasilacz-do-komputera-thermaltake-toughpower-rgb-1500w-80-plus-titanium.html

 

Thermaltake Toughpower RGB 1500W 80 Plus Titanium

 

Mam nadzieję że posłuży mi kilka lat, nie będzie się za mocno grzać i będzie przede wszystkim cichy w nocy ...

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłeś najgorszy i najgłośniejszy zasilacz z wszystkich wymienionych, ale przynajmniej ma RGB 8:E.

 

To nadal świetna jednostka, po prostu na tle konkurencji z tego przedziału cenowego wypada średnio.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłeś najgorszy i najgłośniejszy zasilacz z wszystkich wymienionych, ale przynajmniej ma RGB 8:E.

 

To nadal świetna jednostka, po prostu na tle konkurencji z tego przedziału cenowego wypada średnio.

 

Jak będzie głośny to go oddam i wezmę coś innego mam 14dni na zwrot.

 

Myślałem mocno jeszcze nad Corsair HX1200i 1200W lub EVGA SuperNova 1200W ale skusiły mnie te diody RGB ;) których notabene nie lubię i zawsze je wyłączam .... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie żre ponad 1000W i pupa, jak podkręce mocniej to ocp wywala :E

Chyba trzeba się rozglądać za mocniejszą jednostką :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli lubisz swiatelka to za ok 1200pln mozna kupic Super Flower Leadex 1200W Platinum. Nie ma RGB ale ma podswietlane wtyki :E

 

A tak powaznie, to w tej polce cenowej nie ma slabych zasilaczy, wiec wydaje mi sie ze kierowanie sie wygladem nie jest az takie zle... Nie wiem jak sie na to kolega zawisztheblack zapatruje :D

 

Swojego czasu w koparce mialem jeszcze Fortron PT1200M i to rowniez byla super jednostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli lubisz swiatelka to za ok 1200pln mozna kupic Super Flower Leadex 1200W Platinum. Nie ma RGB ale ma podswietlane wtyki :E

 

A tak powaznie, to w tej polce cenowej nie ma slabych zasilaczy, wiec wydaje mi sie ze kierowanie sie wygladem nie jest az takie zle... Nie wiem jak sie na to kolega zawisztheblack zapatruje :D

 

Swojego czasu w koparce mialem jeszcze Fortron PT1200M i to rowniez byla super jednostka.

 

są słabe, ale słabe w swoim budżecie. realnie z każdą jednostką tak jest. moim zdaniem absolutne top to jest corsair ax1600i, który ze swoją topologią osiąga niemal 98% sprawności 230v, co jest imo :o zawisz napisał właśnie, że nie jest słaby, ale że są lepsze wybory w tej cenie.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem w rekach jednostek powyzej 1,2kW wiec ciezko mi sie odniesc. Natomiast przez moje rece przeszly EVGA G3 1000W, BQ DPP 1200W (moj aktualny psu) oraz wlasnie PT1200M i wg mnie wszystkie z nich sa rewelacyjne. Nie wiem, co takiego musialby robic uzytkownik komputera zeby ktorakolwiek z tych jednostek zakatowac :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre oc ?

Ocp wywalało przy 5930k

Z sygnatury to tylko do benchy gpu były tak wykręcone

Maxwell zeżre tyle prądu na ile pozwolisz

Ten sam setup i 5960x zjada około 1k pod obciążeniem

około 300 idle :E

Tak że zależy jak kto sprzęt używa

Mogę zapomieć o oc na maxwellach i custom bios bo od razu axi wywali ocp i po ptokach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach ten thermaltake wypada bardzo dobrze.

Raczej u mnie spisze się jak trzeba. A jak nie to kupię sobie Asus ROG Thor 80 Plus Platinum 1200W ... :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROG Thor to tak na prawdę Seasonic Prime Ultra Platinium 1200W. Bardzo dobra zasiłka, akurat leży koło mnie :E.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładny test,zalety i wady:

 

 

Thermaltake Toughpower RGB 1500W 80 Plus Titanium

https://www.tomshardware.com/reviews/thermaltake-toughpower-dps-g-rgb-1500w-psu,4745-13.html

 

Asus ROG Thor 1200W PSU

https://www.tomshardware.com/reviews/asus-rog-thor-1200w-psu,5984.html

 

Toughpower dostaje baty w zestawieniu go z Thor.

 

A teraz koleżka który zamiata tych dwu zawodników jakością wykonaniem komponentami i bezkompromisowymi wynikami.

Seasonic PRIME Ultra 1000 Titanium

https://www.jonnyguru.com/blog/2017/12/25/seasonic-prime-ultra-1000-titanium-power-supply/6/

 

 

 

Niedługo przyjdzie najnowsza konstrukcja z serii PRIME (SSR-1600TR)

dzięki której obecnie używany u mnie EVGA 1600W T2 Titanium wyleci z kompa.

Najlepsze jest wrogiem dobrego.

Miałem kilka szt SS PRIME,w tym 850W Titanium i 1000W Platinum i żadne tam Tt,ROG Thor,EVGA Titanium nie skopią tyłka serii PRIME...no way.

 

 

IMG_20190530_141911-2060x1545.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...