Skocz do zawartości
Tabasq89

Nowa płyta główna pod i5 4460

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Postanowiłem zacząć robić coś ze swoim już nie za młodym PC.

Na początek chciałbym zająć się płytą główną i pamięcią RAM. Obecnie mam Płytę główną MSI H81M-E34 oraz G.Skill RipjawsX, DDR3, 8 GB,1600MHz, CL7 (2x 4 GB).

W zeszłym roku wymieniłem moją starą grafikę na GTX 1060.

Nie posiadam na razie niestety budżetu na wymianę procka na coś w miarę dobrego (obecnie I5 4460). Zresztą z taka płytą główną i tak raczej nie dałoby się tego zrobić.

Jaką płytę (do max 400-450 zł) mógłbym kupić aby bez problemu włożyć w nią ten stary procesor i mojego GtX 1060 i jakie RAM-y (300-400 zł za 16GB) do tego aby wszystko jakoś współgrało i żeby w przyszłości mieć możliwość zmiany procka.

 

Dodam jeszcze że wszystko mam obecnie w obudowie Zalman T1 PLUS (ZM-T1 - więc przypuszczam że ona też będzie do wymiany.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Procka też będę wymieniał na nowy ale to zapewne w przyszłym roku. Obecnie zależy mi aby ten stary procek podziałał jeszcze trochę na nowej płycie to momentu wymiany. Jakoś nie jestem przekonany do używanego sprzętu. Da się tak zrobić?

Edytowane przez Tabasq89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/procesor-amd-ryzen-5-2600x-nowy-CID99-IDBt0dE.html#b33c3482da

 

+ nowa płyta i ram

 

Upgrade obecnej platformy nie ma sensu ! Ram DDR3 który nie nada się już później , płyta też stara na s.1150 itd .

 

https://proline.pl/koszyk/a8be7e8e

 

1043,- + kiedyś 2 kostka ram ...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/procesor-amd-ryzen-5-2600x-nowy-CID99-IDBt0dE.html#b33c3482da

 

+ nowa płyta i ram

 

Upgrade obecnej platformy nie ma sensu ! Ram DDR3 który nie nada się już później , płyta też stara na s.1150 itd .

 

 

Niby tak ale zależałoby mi na jednak lepszym procku w przyszłości. Dlatego moje pytanie czy jest możliwość kupna płyty głównej kompatybilnej z moim obecnym starym prockiem której nie będę musiał wymieniać jeśli np za rok kupię nowy procek z wyższej półki.Ramy oczywiście też kupiłbym nowe razem z płytą

 

Mówiąc prościej, nie chce kupować w tym momencie procka za 600 zł skoro wiem że w przyszłym roku będę miał możliwość kupna dużo lepszego. Dlatego chcę wymienić najpierw płytę i ramy a potem dołożyć nowego procka. Czy da się coś takiego zrobić czy I5 4460 nie obsłuży mi już ddr4 ?

Edytowane przez Tabasq89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...