Skocz do zawartości
wimblus

Thermaltake Smart SE 530W do nowego kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mądrych ludzi i o poradę proszę.

W najbliższym czasie zakupię taki zestaw:

 

MSI B450-A PRO MAX ATX

RTX 2060 SUPER GAMING X 8GB

BallistiX Sport LT 16GB 2x8GB DDR4 3000MHz CL15

Prawdopodobnie ryzen 2600, chociaz zastanawiam się jeszcze nad 2700 i 3600

 

Wszystko będzie siedziało w obudowie Zalman R1, dysk to póki co Crucial BX100 250GB SATA3 i do tego starszy Seagate Barracuda 1TB 3.5" SATA III (ST1000DM010). Jeśli sprzedam starszy zestaw i starczy to może pomyślę nad jakimś nowym dyskiem. Pytanie są dwa. Pierwszy, ważniejsze - czy wymieniony w temacie zasilacz da radę utrzymać te jednostkę?

Drugie - warto myśleć o ryzenie 2700? Czy wybrać z 2600 i 3600?

 

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Thermaltake to nie jest cud techniki, ale z takim zestawem da radę.

 

Co do procka, to lepiej 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zasilacz jest w pełni sprawny to nie będzie problemów. jak tylko gry to 3700/2700 bym sobie darował i poszedł w 2600/3600.

 

PS przy RTX2060S dużej różnicy miedzy 2600 a 3600 nie będzie (zależnie od gry)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużej może nie , ale minimalny fps będzie wyższy w niektórych grach o 10fps+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermaltake wychodzi z różnych fabryk, ten Smart se. Osobiście bym go sprzedal i kupił coś lepszego, ten smarcik przy mocniejszych obciążeniach potrafi ładnie wyjść poza linie i nie wiadomo jak z zabezpieczeniami. Jednak nie jest to czarna lista, powinien jakoś dac radę. A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki szybką za odpowiedź. Poszukam w dobrej cenie tego 3600, bo może być bardziej przyszłościowy. A co do zasilacza, to może jak sprzedam starsze komponenty to wystarczy też na jakiś zasilacz mocniejszy. Czy znacie coś wartego polecenia do takiego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał kasę po sprzedaży starszego zestawu to tanio: Vero L2 500W, drożej i lepiej Supremo L2 550W, a bardzo dobre zasilacze to chociażby Seasonic Focus Gold 550W czy Corsair RM550X - dla przeciętnego śmiertelnika nic więcej nie trzeba.

 

Na chwilę obecną spokojnie tego Tt możesz zostawić.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten zasilacz z duuużo bardziej prądożernymi zestawami i żadnych problemów nie było, nie ma sie czym martwić ani przesadzać z mocą. Na pewno nie jest to żaden cud, ale wolałbym go od każdego Vero Silentium.

Nie widzę też większego sensu dokładania do 3600 skoro przy tej gpu 2600 w życiu nie będzie bottleneckiem. Ale jak tam wolisz.

Natomiast nigdy nie kupiłbym Zalmana R1, pare lat temu popełniłem ten błąd i szczerze odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten zasilacz z duuużo bardziej prądożernymi zestawami i żadnych problemów nie było, nie ma sie czym martwić ani przesadzać z mocą. Na pewno nie jest to żaden cud, ale wolałbym go od każdego Vero Silentium.

Nie widzę też większego sensu dokładania do 3600 skoro przy tej gpu 2600 w życiu nie będzie bottleneckiem. Ale jak tam wolisz.

Natomiast nigdy nie kupiłbym Zalmana R1, pare lat temu popełniłem ten błąd i szczerze odradzam.

 

R1 to straszny piekarnik.

 

Co do zasilaczy, to Vero jest znacznie lepsze od Smart SE, bo masz niezależną regulację napięć zamiast grupowej, a do tego realny certyfikat 80+, a nie taki, który producent przyznał sam sobie. Do tego Vero jest cichsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R1 to straszny piekarnik.

 

Co do zasilaczy, to Vero jest znacznie lepsze od Smart SE, bo masz niezależną regulację napięć zamiast grupowej, a do tego realny certyfikat 80+, a nie taki, który producent przyznał sam sobie. Do tego Vero jest cichsze.

 

Słaba wentylacja to jedno, drugie to pleksa i plastiki rysujące sie od patrzenia, a trzy to archaiczna konstrukcja i kwiatki typu jedno miejsce na ssd.

 

Vero na papierze mogą sobie być lepsze, tylko co z tego skoro padają jak muchy. Wolę działający Tt w domu bez certyfikatu niż Vero z 80 bronze w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaba wentylacja to jedno, drugie to pleksa i plastiki rysujące sie od patrzenia, a trzy to archaiczna konstrukcja i kwiatki typu jedno miejsce na ssd.

 

Vero na papierze mogą sobie być lepsze, tylko co z tego skoro padają jak muchy. Wolę działający Tt w domu bez certyfikatu niż Vero z 80 bronze w serwisie.

 

Takim tokiem rozumienia bierzmy jakiegoś colorsita, bo RMXy czy Focusy często padają. Wiesz dlaczego vero padają częściej niż smarty? Bo praktycznie każdy zestaw jest składany na vero, nikt nie składa na smartach bo realnie to gorsza jednostka. Słaby elektrolit, archaiczna konstrukcja (poziom vero l1 500) różne fabryki (Cwt, HEC) różnie działające zabezpieczenia z racji zastosowania już gorszych obwodów od ochrony napięć (z tego co kojarzę siedzi tam to, co w elementum e2 350, czyli scalak poziom niżej niż w vero...

 

Biorąc pod uwagę, że obie to budżetowe platformy, to nic dziwnego tym bardziej, że jeden i drugi pada. Liczy się też to, jakie napięcie i jakie tetnienia dostarcza do komputera + jak ma ustawione ocp/opp/scp i czy OVP działa, bo sam warystor to nie jest zabezpieczenie ovp. Jest więcej czynników w wyborze zasilacza niz te, które uważasz.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaba wentylacja to jedno, drugie to pleksa i plastiki rysujące sie od patrzenia, a trzy to archaiczna konstrukcja i kwiatki typu jedno miejsce na ssd.

 

Vero na papierze mogą sobie być lepsze, tylko co z tego skoro padają jak muchy. Wolę działający Tt w domu bez certyfikatu niż Vero z 80 bronze w serwisie.

 

Gdzie Ty widzisz te padające Vero? Prędzej widać Smarty, którym się napięcia rozjeżdżają czy padające Corsair VS. Vero to nie jest cudowny zasilacz i też zdarzają się z nim problemy (zwłaszcza biorąc pod uwagę ile tych zasilaczy się sprzedaje, bo ten zasilacz ląduje w 90% budżetowych zestawów), ale zdecydowanie lepszy od Thermaltake. Co do samego serwisu, to też masz lepiej, bo masz gwarancję w systemie door to door.

 

Edit: Zgadzam się w 100% z kolega powyżej :).

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty widzisz te padające Vero? Prędzej widać Smarty, którym się napięcia rozjeżdżają czy padające Corsair VS. Vero to nie jest cudowny zasilacz i też zdarzają się z nim problemy (zwłaszcza biorąc pod uwagę ile tych zasilaczy się sprzedaje, bo ten zasilacz ląduje w 90% budżetowych zestawów), ale zdecydowanie lepszy od Thermaltake. Co do samego serwisu, to też masz lepiej, bo masz gwarancję w systemie door to door.

 

Edit: Zgadzam się w 100% z kolega powyżej :).

 

Nie będę mówił skąd, ale liczba tych zasilaczy lecących na serwis mała nie jest, nawet stosunkowo do sprzedaży.

Generalnie jakość silentium to długi temat, choćby co sie dzieje z rgb w obudowach, jak lecą kontrolery i wentylatory (które do tego nie dmuchają).

Ale przyznam im że jest lepiej niż było, a serwis mają bardzo dobry i szybko załatwiają sprawy nie robiąc problemów.

 

Fanem Tt nie jestem, jest to jednak większa i lepsza firma, w Niemczech mają bardzo duży procent rynku, też zasilaczy. Gdyby sypały sie tak jak Vero to by go nie mieli.

Ale nie będę dyskutował z lokalnym patriotyzmem, co kto woli. Mając trochę doświadczeń z obiemami firmami, gdybym nie miał innego wyboru to bym zawsze brał Tt, nawet jeśli nie zapłacili za certyfikat w tej serii. Wy wolicie Silentium, niech będzie i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokalny patriotyzm... Gdy mogę polecam najlepszy wybór w swojej cenie, SPC takowe posiada w pewnych wariantach i zapotrzebowaniach. Podejrzewam, że i ty i ja i zawisz i nikt tutaj nie wie ile dokładnie leci vero czy thermali. To dlatego, że np ty pracujesz w JAKIMŚ serwisie oczywiście nie umniejszajac, chodzi mi o to, że twoje produkty to jest pewien % całościowego odsetku produktów idących na gwarancję.

 

Thermaltake jest na tyle wielki, że obecnie i tu i za granicą nikt nie poleca ich produktów. Aktualnie królują te zasilacze - Seasonic, Corsair, później masz BeQuiety, CoolerMastery, Evgi i SuperFlowery. Dalej to zazwyczaj właśnie Thermaltake czy Antec.

 

SPC w Polsce, bo za granicą dostęp do tych produktów jest utrudniony.

 

Co do obudów, to nie bez powodu też są one polecane wszędzie. W końcu taki sg1tg za 160 zł to dobra buda stosunkowo z dwoma cichymi wentylatorami FDB i szkłem hartowanym. Droższe egzemplarze z tego co się orientuję, jak i chyba sg1tg projektuje w całości SPC, więc może to też wynika z zapleczu inżynierów i funduszy, jednak też i te budy są w porządku.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę mówił skąd, ale liczba tych zasilaczy lecących na serwis mała nie jest, nawet stosunkowo do sprzedaży.

Generalnie jakość silentium to długi temat, choćby co sie dzieje z rgb w obudowach, jak lecą kontrolery i wentylatory (które do tego nie dmuchają).

Ale przyznam im że jest lepiej niż było, a serwis mają bardzo dobry i szybko załatwiają sprawy nie robiąc problemów.

 

Fanem Tt nie jestem, jest to jednak większa i lepsza firma, w Niemczech mają bardzo duży procent rynku, też zasilaczy. Gdyby sypały sie tak jak Vero to by go nie mieli.

Ale nie będę dyskutował z lokalnym patriotyzmem, co kto woli. Mając trochę doświadczeń z obiemami firmami, gdybym nie miał innego wyboru to bym zawsze brał Tt, nawet jeśli nie zapłacili za certyfikat w tej serii. Wy wolicie Silentium, niech będzie i tak.

Witam. Prosimy o informacje jaka jest ta awaryjność dokładnie zasilaczy Vero. Skoro masz dostęp do takich informacji, to podaj je publicznie. O jakim sklepie/serwisie mowa oraz o jakich liczbach mówimy. Chętnie potwierdzimy te dane prezentując wyciąg z historii serwisowej. Współpracujemy ze zdecydowaną większością dużych resellerów, jak i integratorów i nie zgłaszane nam były żadne wątpliwości co do awaryjności zasilaczy Vero. Gdyby takowe były, to jak sądzimy, nie pojawiałyby się kolejne konfiguracje komputerów z tymi zasilaczami.

 

Co dokładnie dzieje się z RGB w obudowach? O których dokładnie mowa i które kontrolery ulegają awarii? Które wentylatory nie dmuchają? Również w tej kwestii możemy zweryfikować te dane.

 

Pozdrawiamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam vero L2 600W kupiony rok temu dziala ok, bez problemu na i7-8700 + 1070ti. W tym roku kupiłem 3x 500w vero L2 i jeden ćwierka/piszczy, ale działają wszystkie. 2 tygodnie temu przyszedł do mnie supremo L2 Gold 550w, w obudowie coś latało, to było spoiwo lutownicze, zasilacz idzie na zwrot, szkoda tylko, że muszę do tego interesu dopłacać i tracić czas.

Mam też Thermaltake Smart SE 530W kupionego ponad 5 lat temu, działa bez problemu z i5-4690k@4.5 i gtx 970, zestaw pod obciążeniem pobiera do 330W z gniazdka.

Edytowane przez askak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam vero L2 600W kupiony rok temu dziala ok, bez problemu na i7-8700 + 1070ti. W tym roku kupiłem 3x 500w vero L2 i jeden ćwierka/piszczy, ale działają wszystkie. 2 tygodnie temu przyszedł do mnie supremo L2 Gold 550w, w obudowie coś latało, to było spoiwo lutownicze, zasilacz idzie na zwrot, szkoda tylko, że muszę do tego interesu dopłacać i tracić czas.

Mam też Thermaltake Smart SE 530W kupionego ponad 5 lat temu, działa bez problemu z i5-4690k@4.5 i gtx 970, zestaw pod obciążeniem pobiera do 330W z gniazdka.

 

gwarancja jest d2d, to jak mniemam za nic nie placisz. moze i czesciej trafia sie sztuki wadliwe, bo to też nie jest seasonic czy cwt, ktore tez ostatnio dawalo rade, a SAMA itp. ostatnio kumplowi skladalem kompa z ryzenem 5 3600 + rtx 2060 i supremo m2 550 siedzi, aż miło. ja sam kupiłem vero l2 500, to chyba najcichszy element zestawu w komputerze. kumpel 3 lata temu tez mu zlozylem vero l2 500 z gtxem 1070 i i5 7500 jak byly popularne tandemy i tez bez problemu. bratu tez na vero l2 500 zlozylem z ryzem 2600 i rtxem 2060 vero l2 500 jakieś pół roku temu i bangla aż miło. widocznie jest to kwestia sztuki, ja sie nie spotkalem ze znajomymi, co by mieli problem z zasilaczem od spc. thermaltake mial wlasnie kumpel przed l2 500 tez nie mial problemow, ale np. ja mialem vs550 od corsair przed vero to terkoczący wentylator od początku :lol2:

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również, mam ten zasilacz. Na trochę starszym zestawie i5 4670k [OC] i GTX 660 [OC].

Będzie już dobre 5 lat wspólnej pracy, żadnych problemów, nawet w trakcie burzy, jak żarówki gasły na ułamek sekundy, komputer się nie wyłączał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...