Skocz do zawartości
itz_killer_k

orange światłowód problem z prędkością

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

dziś rano przyjechał do mnie technik i podpiął mój dom do światłowodu jeszcze w jego obecności wykonałem speedtest i było tak jak w umowie 600/100 megabitów stwierdziłem że wszystko jest ok i technik pojechał w swoją stronę,po około godz prędkości spadły z 600 do 100 pobierania.Nie wiem co mam z tym zrobić może ktoś coś?

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po około godz prędkości spadły z 600 do 100 pobierania
Kup tańszy kabel z Allegrowego śmietnika.

 

Oczywiście mogę się mylić, ale w ogromnej większości przypadków winny jest kabel lan mimo, że osoba się trzyma swojej wersji jak pijany płota, robi nawet testy na innym kompie (potwierdzające jego wersję). Z przypadków które widziałem na forach każdy taki uparciuch wreszcie zmienia kabel po paru miesiącach i niespodzianka.

 

Pozostałe przypadki to np. wina sterowników czy karty sieciowej. Ale nie ma co na to tracić czasu, linka masz pewnie na 100 Mb/s i najpierw kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup tańszy kabel z Allegrowego śmietnika.

 

Oczywiście mogę się mylić, ale w ogromnej większości przypadków winny jest kabel lan mimo, że osoba się trzyma swojej wersji jak pijany płota, robi nawet testy na innym kompie (potwierdzające jego wersję). Z przypadków które widziałem na forach każdy taki uparciuch wreszcie zmienia kabel po paru miesiącach i niespodzianka.

 

Pozostałe przypadki to np. wina sterowników czy karty sieciowej. Ale nie ma co na to tracić czasu, linka masz pewnie na 100 Mb/s i najpierw kabel.

sprawdzałem na trzech kablach na tym co dają z funboxem i na 2 moich i na wszystkich to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup tańszy kabel z Allegrowego śmietnika.

 

Oczywiście mogę się mylić, ale w ogromnej większości przypadków winny jest kabel lan mimo, że osoba się trzyma swojej wersji jak pijany płota, robi nawet testy na innym kompie (potwierdzające jego wersję). Z przypadków które widziałem na forach każdy taki uparciuch wreszcie zmienia kabel po paru miesiącach i niespodzianka.

 

Pozostałe przypadki to np. wina sterowników czy karty sieciowej. Ale nie ma co na to tracić czasu, linka masz pewnie na 100 Mb/s i najpierw kabel.

 

jak mu działało wcześniej to jak ma teraz nie działać na tym samym kablu?

 

spróbuj zrobić testy o różnych porach dnia ;) u mnie na osiedlu orange to tragedia (zobacz jak masz umowę skonstruowaną czy jest "do" 600/100) oni lubują się w kruczkach prawnych :mad2: jeśli masz tak umowę że "DO" to raczej marne szanse abyś tyle dostawał non stop od nich. :E możesz jeszcze ich nękać telefonami że transfer jest strasznie obniżony (sprawdź w prawie ile ISP może obniżyć prędkość, zapis albo w Kb/s lub udział % ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień serwer z domyślnego na inny - wybieraj dużych operatorów, jest szansa, że tutaj coś nawala. Sprawdź jaką masz prędkość w połączeniu do routera we właściwościach karty sieciowej.

Edytowane przez ralliart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzałem na trzech kablach na tym co dają z funboxem i na 2 moich i na wszystkich to samo
A jaki link? I jaki upload? Jeśli link zły to szukaj powodu (sieciówka, sterowniki itd), a jeśli upload zły to mogli coś skopać w konfiguracji portu. Ponadto link widać po kolorze diody.

 

jak mu działało wcześniej to jak ma teraz nie działać na tym samym kablu?
Mógł się zmienić link (zakładam, że nie kłamie odnośnie 100 Mb/s). Przeciążenie na stałym poziomie 100 jest nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki link? I jaki upload? Jeśli link zły to szukaj powodu (sieciówka, sterowniki itd), a jeśli upload zły to mogli coś skopać w konfiguracji portu. Ponadto link widać po kolorze diody.

 

Mógł się zmienić link (zakładam, że nie kłamie odnośnie 100 Mb/s). Przeciążenie na stałym poziomie 100 jest nierealne.

 

link raczej sam z siebie się nie zmienia musiała by być ingerencja użytkownika. (zmiana kabla, portu, negocjacji)

 

możesz jeszcze sprawdzić sprawdzić:

1. bezpośrednio za routerem orange.

2. negocjacje w PC jaką masz (auto, 10/100/1000)

3. zobacz prędkości o 10 14 18 22 ewentualnie o 6 rano (wydaje mi się że łącze u nich nie wyrabia i dla tego ma takie spadki)

4. sprawdź na innym sprzęcie (laptop/stacjonarka) oczywiście tylko po kablu.

5. zadzwoń w ostateczności do nich i wytłumacz sytuacje (to w ostateczności bo wezwanie technika wiąże się z opłatami i czekasz na realizacje zgłoszenia sporo czasu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...