Skocz do zawartości
BRB Nexus

Który monitor wybrać pod GTX 1080?

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję kupić monitor pod kartę GTX 1080. Od sprzętu wymagam G-SYNC, 144 Hz. Monitor będzie wykorzystywany głównie do gier, ale też czasami do filmów. Zależy mi na jak najlepszej wydajności, której na moim 60 hz IPS niestety nie doświadczam.

Który monitor byście mi polecili?

Ten: ASUS ROG PG248Q za 1799 zł

czy ten: Acer Predator XB241HBMIPR za 1399 zł

 

W przypadku drugiego opinie są podzielone, jedni twierdzą że obraz jest w porządku jak na TN, inni że wcale nie, jeszcze inni że pojawiają się martwe piksele.

Pierwszy ASUS w sumie ma podobne problemy u niektórych osób.

Warto więc dopłacać do ASUSA, czy oba będą tak samo się sprawowały?

Czy może jest jakaś alternatywa?

Dodam że wolałbym zwykły G-SYNC od NVIDIA niż ten przez sterowniki na monitorach Freesync, ponieważ podobno działają gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QHD 144Hz bez problemu.

Jeżeli chcesz mieć także monitor do filmów to AHVA (IPS) od AUO lub musisz poczekać na 27GL850 od LG.

 

Np.

asus mg279q

acer xb271hubmiprz

 

Jest jeszcze 3 opcja, alternatywna dla AHVA oraz NanoIPS. Tańsza i jest to większy kompromis z ryzykiem.

Jest to Acer vg270upbmiipx

 

Zdarzają się ludzie, którzy narzekają na flickering/migotanie przy panelach Innoluxa.

 

Jeżeli jednak wolisz tanią TN'kę to polecam AOC'a ag241qx (G-Sync w 100% działa na nim). Coating jest dość kaszkowaty ale sam ekran jest ok. Spędziłem przed nim sporo godzin, a obok bliźniaczego Della S2417DG ponad kilka tygodni (zwróciłem ze 4 sztuki... bad pixele). Kąty widzenia nie są złe, a przy 24' nie będziesz cierpiał przez kąty widzenia (rogi).

Edytowane przez Knight_dev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QHD 144Hz bez problemu.

Jeżeli chcesz mieć także monitor do filmów to AHVA (IPS) od AUO lub musisz poczekać na 27GL850 od LG.

 

Np.

asus mg279q

acer xb271hubmiprz

 

Jest jeszcze 3 opcja, alternatywna dla AHVA oraz NanoIPS. Tańsza i jest to większy kompromis z ryzykiem.

Jest to Acer vg270upbmiipx

 

Zdarzają się ludzie, którzy narzekają na flickering/migotanie przy panelach Innoluxa.

 

Jeżeli jednak wolisz tanią TN'kę to polecam AOC'a ag241qx (G-Sync w 100% działa na nim). Coating jest dość kaszkowaty ale sam ekran jest ok. Spędziłem przed nim sporo godzin, a obok bliźniaczego Della S2417DG ponad kilka tygodni (zwróciłem ze 4 sztuki... bad pixele). Kąty widzenia nie są złe, a przy 24' nie będziesz cierpiał przez kąty widzenia (rogi).

Chciałbym kupić monitor 1080p, żeby mieć jak największą płynność w grach. Raczej nie chcę większej rozdzielczości. TN dlatego że tania i podobno najlepsza pod gry. VA powoduje ghosting, IPS też coś ma w sobie, że rozgrywka jest mniej płynna niż na TN.

Acer predator xb241h chyba mi najbardziej pasuje, ma gsynca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/79c16cd28

 

Przyjrzyj się uważnie. :)

FreeSync = G-Sync.

 

1080p to jest przeżytek od paru lat (dominuje 1440p, obok gremlinuje 2160p), szczególnie mając 1080. Znajomy gra na ów AOC'u przy 1070FTW2 i jest git, nie narzeka. Z 1080 będzie jeszcze lepiej. A kupując 1080p ograniczasz sobie pole do manewru, bo kiedyś kupisz sobie nowe GPU. A tak będziesz musiał kupować GPU + Monitor.

 

https://us.aoc.com/en/news/g-sync-compatible

 

Sam testowałem i potwierdzam że działa tak samo jak wariant G-Sync (droższy) mojego kolegi. De-facto ten sam panel, wersja G-Sync różni się dopłatą za napis G-Sync :E

gsync1.JPG?mtime=20190206192941

Edytowane przez Knight_dev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/79c16cd28

 

Przyjrzyj się uważnie. :)

FreeSync = G-Sync.

 

1080p to jest przeżytek od paru lat (dominuje 1440p, obok gremlinuje 2160p), szczególnie mając 1080. Znajomy gra na ów AOC'u przy 1070FTW2 i jest git, nie narzeka. Z 1080 będzie jeszcze lepiej. A kupując 1080p ograniczasz sobie pole do manewru, bo kiedyś kupisz sobie nowe GPU. A tak będziesz musiał kupować GPU + Monitor.

 

https://us.aoc.com/en/news/g-sync-compatible

 

Sam testowałem i potwierdzam że działa tak samo jak wariant G-Sync (droższy) mojego kolegi. De-facto ten sam panel, wersja G-Sync różni się dopłatą za napis G-Sync :E

gsync1.JPG?mtime=20190206192941

No nie wiem, spotkałem się z opiniami, że ten g-sync na monitorach freesync działa inaczej i gorzej, nawet podobno w niektórych grach nie działa. + 1440p to jednak mocny spadek FPS co poczuję w najnowszych grach np w Cyberpunk 2077, Assassins Creed Odyssey. (tak zarówno komp jak i monitor służą do właśnie takich produkcji więc chciałbym mieć jak najlepszą płynność, a obecny model 27 cali 1080p jest dla mnie w porządku jeśli chodzi o rozdzielczość, a wiadomo że na 24 calach 1080p wygląda tylko lepiej).

Mógłbys ewentualnie polecić jakiś monitor TN ale 1080p?

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...