Skocz do zawartości
kosiarz66

Pytanie odnosnie kita.

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji zmian jak i awarii gpu uznałem że na obecnej generacji[turing]raczej nie będę wodował lc full z kartą.

 

I do długim zastanowieniu, myślę że na razie spróbuje zrobić full lc na nzxt h440 zawsze to mniejszy koszt.

 

I pytanie jest następujące orientuje się ktoś czy dając na froncie lub topie wejdzie chłodnica/jak i sam kit EK Water Blocks EK-KIT RGB 360 Do tej obudowy bo w internecie są sprzecznie informacji odnoście lc.

Priorytet zmniejszyć temperatury cpu.Po drugie:zostanie mi po takiej wymianie obecny kraken który można użyć jako tako na chłodzenie gpu\+g12 krakena[czy to na następnej generacji lub jak się złamie na turingu].

 

Kit mogę dorwać w niedużych pieniądzach,powinno być dużo lepiej jak te śmieszne aio 360.Jak panowie myślicie warto coś takiego kombinować?

 

 

Oczywiście posmarowany będzie wstępnie przeze mnie grizzli kryonautem bo to pasta która się sprawdza w oc.

Edytowane przez kosiarz66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H440 to średnia buda pod LC, bo jest mocno zabudowana przez co ma kiepski air flow. Jeśli jednak chcesz ją wykorzystać, to chłodnica 360mm spokojnie wejdzie po demontażu zatok na dyski.

 

Co do kitu to wszystko zależy od jego ceny, jak możesz go dostać w fajnej kasie, to jest to spoko rozwiązanie, bo masz dobry blok, chłodnicę, wentylatory i przede wszystkim pompę (D5 !), które mozna wykorzystać przy ewentualnej rozbudowie.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie, aby używać tego rgb z kita/kontrolować wentyle od radiatora czy tam pompy ten ekwb ma jakiś specjalny program jak nzxt-[cam]?.

 

Czy po prostu, wpinam to pod płytę i kontroluje spod uefi wentyle i pompa raczej sie da.A co z rgb...hm.

 

 

Nigdy nie miałem ek więc kolokwialnie,pytam jak to tam jest by za pierwszym złożeniem nie dać przysłowiowej dupy.

 

 

Bo ogólnie w kwestii lc uczę się cały czas.

 

Ps: Cena za kita to circa 950zł nówka box z gwarą z zaprzyjaźnionego sklepu.

Edytowane przez kosiarz66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RGB jest normalne, czyli na 4-pin (kanały 12V, R, G, B). Twoje mobo ma akurat jedno złącze 4-pin RGB, więc kupujesz sobie rozgałęźnik na 3 za jakieś 7 zł, wentylatory podpinasz pod rozgałęźnik, a rozgałęźnik do mobo i oświetleniem sterujesz przy pomocy Asus Aura. Obrotami wentylatorów sterujesz normalnie, czyli z poziomu UEFI ustawiając krzywą zależności obrotów od temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zawisza jesteś wielkie jeśli chodzi o sprawy lc.

 

Ciekawe jakiego sprzętu to wymaga by go schłodzić z takim napięciem jakieś propozycje?.

kombajn-do-sch-odzenia.png

Edytowane przez kosiarz66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica 360mm da spokojnie radę, ale jeśli bardzo zależy Ci na ciszy, to najlepiej 420mm lub 480mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko zamówione czekam.

Edytowane przez kosiarz66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...